۶حرکت فوق العاده یوگا برای درمان سینوزیت

یوگا یک تمرین تخصصی برای جوان سازی و تقویت عملکرد بدن انسان است. افرادی که از گرفتگی بینی رنج می برند انسداد ناشی از مخاط پیدا می کنند؛ همین امر تنفس را برای آنها سخت می کند. احتقان بینی یک مورد رایج است که برای بیشتر ما اتفاق می افتد و خارش چشم ، گرفتگی بینی و فشار سینوس را برای ما ایجاد می کند. شایعترین دلیل گرفتگی بینی و درد سینوس ، التهاب و استرس است که یک عامل اضافی محسوب می شود.درمان سینوزیت با یوگا امکان پذیر است. تمرین منظم یوگا می تواند در کاهش علائم گرفتگی بینی ، درمان آلرژی و درمان عفونت سینوس مفید باشد. در این بخش ۷ آسانای یوگا را یاد می گیرید که الگوی تنفسی شما را بهبود می بخشد.

یوگا قاتل سینوس

درمان سینوزیت با یوگا و حرکت سگ رو به پایین

حرکت سگ رو به پایین ورزش کششی جوان کننده بدن است که قفسه سینه و مجاری تنفسی را باز می کند. با تشک یوگا شروع کنید.

درمان سینوزیت با حرکت سگ رو به پایین

دشمن سینوزیت ؛ ژست ماهی در یوگا

این حرکت باعث تحریک غده تیروئید و کاهش احتقان می شود. از حالت خوابیده روی تشک یوگا شروع کنید.

دشمن سینوزیت ؛ ژست ماهی در یوگا

یوگا برای سرماخوردگی با ژست خرگوش

حرکت خرگوش در یوگا به شما کمک می کند تا تنش نخاعی را رام کنید. با ژست کودک شروع کنید.

یوگا برای سرماخوردگی با ژست خرگوش

درمان آلرژی با یوگا و ژست کودک

درمان آلرژی با یوگا و ژست کودک

برای رهایی از فشار سینوس، ژست کودک بسیار موثر است. این یک وارونگی بسیار سبک است و شامل کشش باسن و پشت می شود؛ در حالی که به آرامی پیشانی را ماساژ می دهید.

درمان سینوزیت با یوگا و ژست پل

درمان سینوزیت با یوگا و ژست پل

حالت پل در کشش قفسه سینه و باز شدن گلو بسیار مفید است. این کمک می کند تا فرد را از آلرژی و هر نوع فشار سینوسی راحت کند. با کشیدن یک بلوک یوگا در سطح متوسط ​​، درست زیر لگن ، می توانید تمرین این آسانا را آسان و ساده انجام دهید.

کاپالابهاتی در یوگا

کاپالابهاتی در یوگا

کاپالباتی باعث پاکسازی سینوس ها و بهبود عملکرد مغز می شود. در پادماسانا یا هر موقعیت راحتی بنشینید. نفس عمیق بکشید. با سفت شدن عضلات معده ، بازدم را به زور انجام دهید. این کار را به مدت دو دقیقه انجام دهید. به آرامی آن را به ده دقیقه افزایش دهید.
اگر احساس ناراحتی کردید حتماً آسانا را متوقف کنید. اگر قاعدگی دارید یا از ناحیه کمر و پا آسیب دیده یا فشار خون پایینی دارید، این آسانا را انجام ندهید.
در زمان انجام این آساناها احساس سردرد می کنید. این حرکات به شما کمک می کنند تا از گرفتگی سینوس و پر شدن بینی راحت شوید. این حرکات سینه شما را باز می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. در نتیجه احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

در ادامه برای تمرینات تنفسی شما را به تمرینات مربوط به ریه در یوگا و افزایش انرژی با یوگا دعوت می کنم.

منبع

خروج از نسخه موبایل