فرکانسیک

فرکانسیک چیست؟فرکانس مغزی چگونه فعال می شود؟

درباره فرکانسیک چقدر می دانید؟ امواج مغزی چیست و چگونه آنها را اندازه گیری می کنیم؟ درباره فرکانسیک ثروت چه اطلاعاتی دارید؟ می دونستین به کمک فرکانسیک می تونید دارایی تان را صدچندان کنید؟ اینها سوالاتیه که در این بخش دربارش صحبت می کنیم.

مغز از میلیاردها سلول تخصصی تشکیل شده که بعضی از آنها سلول های عصبی نامیده می شوند. می توان فعالیت الکتریکی نورون ها را با استفاده از روشی به نام الکتروانسفالوگرافی یا EEG ، ثبت کرد. در این روش سنسورهایی به پوست سر متصل می شود که در آن انفجارهای انرژی قرار می گیرد و نتایج به صورت موج ثبت می شود.
به عنوان مثال: مغز ما از ۱۳Hz (آلفای زیاد یا بتا پایین) برای هوش “فعال” استفاده می کند. غالباً افرادی را می یابیم که در مناطق خاصی از مغز دچار کمبود فعالیت ۱۳ هرتزی هستند که دارای توانایی های یادگیری و مشکلات مربوط به تمرکز هستند و بر توانایی انجام وظایف تعیین توالی و محاسبات ریاضی تأثیر می گذارد.

فرکانسیک ثروت
فرکانسیک

انواع امواج مغزی

DELTA
کمترین فرکانسها دلتا هستند. فرکانس هایی کمتر از ۴ هرتز که در خواب عمیق و در برخی فرایندهای غیر ارادی رخ می دهند. دلتا ریتم غالب در نوزادان تا یک سالگی است و در مراحل ۳ و ۴ خواب وجود دارد. بیشترین دامنه و کمترین طول موج را دارد. در امواج دلتا آگاهی خود را از دنیای فیزیکی کم می کنیم. همچنین از طریق دلتا به اطلاعات موجود در ذهن ناخودآگاه دسترسی پیدا می کنیم. هنگامی که به تمرکز بالا و عملکرد زیاد نیاز است ، دلتا در کمترین طول موج قرار دارد. گویی مغز در حالت خواب آلودگی دائمی قفل شده است. یکی دیگر از راه های نگاه به دلتا این است که تصور کنید در اتومبیل رانندگی می کنید و به دنده ۱ می روید . در این حالت شما سرعت بالایی ندارید. بنابراین دلتا دنده ۱ را نشان می دهد.

THETA
امواج مغزی بعدی تتاست. تتا در فرکانس ۳٫۵ تا ۷٫۵ هرتز فعالیت دارد. این فرکانس با خلاقیت ، شهود ، رویاپردازی و خیال پردازی در ارتباط است. جالبه بدونید خاطرات و احساسات نیز مربوط به تتا می باشد. امواج تتا در هنگام مدیتیشن ، دعا و آگاهی معنوی در بالاترین سطح خود قرار دارند. تتا حالت بین بیداری و خواب را منعکس می کند و مربوط به ضمیر ناخودآگاه می باشد. به مثال اتومبیل برگردیم ، تتا دنده ۲ محسوب می شود. به آرامی دنده ۱ (یعنی دلتا) نیست اما هنوز خیلی هم سریع نیست.

ALPHA
امواج آلفا آنهایی هستند که بین ۸ تا ۱۲ (هرتز) هستند. اوج آلفا در حدود ۱۰ هرتز خواهد بود. آلفا باعث تقویت قابلیت ذهنی می شود و به توانایی هماهنگی ذهنی کمک می کند؛ همچنین باعث افزایش احساس آرامش می شود. وقتی آلفا غالب است، افراد احساس آرامش می کنند. به نظر می رسد آلفا ذهن آگاه را به ناخودآگاه وصل می کند. ریتم های آلفا از ماده سفید مغز گرفته شده اند. ماده سفید را می توان بخشی از مغز دانست که تمام قسمتها را به یکدیگر متصل می کند. آلفا یک حالت مشترک برای مغز است و هر زمان که فرد هوشیار باشد رخ می دهد. آلفا یکی از مهمترین فرکانسهای مغز برای یادگیری و استفاده از اطلاعات آموزش داده شده است. می توانید امواج آلفا را با بستن چشم و تنفس عمیق افزایش دهید. آلفا به ما اجازه می دهد تا به راحتی از یک وظیفه به وظیفه دیگر تغییر مکان دهیم.

BETA (بالای ۱۲ هرتز)
بتا فعالیت “سریعی” است. فرکانس آن ۱۴ هرتز و بیشتر می باشد.
به طور کلی به عنوان یک ریتم طبیعی در نظر گرفته می شود و در کسانی که مضطرب هستند یا در حالت آگاهی قرار دارند، ریتم غالب است.
منظورم از حالت آگاهی حل مسئله تحلیلی ، قضاوت ، تصمیم گیری و پردازش اطلاعات در مورد جهان پیرامون خود در حال تفکر هستیم.

GAMMA (بالاتر از ۳۰ هرتز)
گاما بین ۳۰ تا ۴۴ (هرتز) اندازه گیری می شود و تنها گروه فرکانسی است که در هر قسمت از مغز یافت می شود. هنگامی که مغز نیاز به پردازش همزمان اطلاعات از مناطق مختلف دارد ، فرضیه این است که فعالیت ۴۰ هرتز مناطق مورد نیاز برای پردازش همزمان را تلفیق می کند. یک حافظه خوب با فعالیت تنظیم شده و کارآمد ۴۰Hz ارتباط دارد ، در حالی که کمبود ۴۰Hz باعث ایجاد ناتوانی در یادگیری می شود.

حالا که درباره امواج اطلاعات لازم رو به دست آوردیم، میخوام ازقانون ارتعاش براتون بگم. قانون ارتعاش و فرکانس که میتونند زندگی شما رو دچار تحولی بزرگ کنند.

فرکانسیک چیست
فرکانسیک به ما می گوید همه چیز در جهان در حالت ارتعاش هستند.

فرکانسیک و قانون ارتعاش چیست؟

میدانم شما درباره قانون جذب زیاد شنیده اید، اما درباره قانون ارتعاش چقدر می دانید؟ برای درک کامل قانون جذب، باید قانون فرکانس یا ارتعاش را درک کنید .

همه چیز ارتعاش دارد.
فیزیک کوانتوم به ما نشان می دهد که همه چیز در جهان از انرژی ساخته شده است. همه چیز در جهان در حالت ارتعاشی هستند.

هر چیزی تصور کنید از انرژی تشکیل شده است. گیره های کاغذی ، کفش ، میز ، حیوانات ، گیاهان ، انسانها و حتی افکار و احساسات ما همه دارای فرکانس ارتعاشی خاصی هستند. همه اینها توسط قانون ارتعاش اداره می شود؛ به این حالت رزونانس می گویند.

مثلا یک جسم جامد در واقع از میلیون ها ذره اتمی تشکیل شده که همگی دارای انرژی هستند.

وقتی جسمی در نزدیکی بدن شما قرار می گیرد، انرژی بدن ما شروع به تقلید از فرکانس آن جسم می کند. بنابراین یک جسم، فرکانس ارتعاشی بدن را متعادل می کند. فرکانس حتی از جسمی به جسم دیگر متفاوت است.

ما ارتعاش را نمیبینیم. اما باید ذهن خود را روی ارتعاش باز کنیم. ما نمی توانیم جاذبه را ببینیم ، اما قانون جاذبه همیشه در حال انجام است. ما دائماً در حال کشف حقایق جدیدی مانند قوانین جذب و ارتعاش هستیم. آنها را باید بپذیریم.

ارتباط بین قانون جذب و قانون ارتعاش
ارتباط بین قانون جذب و قانون ارتعاش

قانون جذب چیست؟

هر فکری ارتعاش دارد، یک سیگنال تابش که هر سیگنالی را به خود جلب می کند. این فرآیند را قانون جذب می نامیم. به عبارتی دیگر در قانون جذب مانند مانند را جذب می کند.

قانون جذب چگونه کار می کند؟

باید اهداف خود را احساس کنیم

ما دائماً افکار خود را به کجا هدایت می کنیم؟ قلب ما چه چیزی را احساس می کند؟ چه احساسی دارید؟ به چیزی که می گویید اعتقاد دارید؟ یک فرد مجموع باورها و اعتقاداتی است که در زندگی روزمره او نمایان می شود. برای شروع به مدت ۳۰ روز و هر روز ۵ دقیقه هر چیزی را که می خواهید، تجسم کنید.

ایمان داشته باشیم و رها کنیم

رها کردن یعنی به این باور داریم که به جهان و کائنات اعتماد داریم، باید بدانیم سرنوشت ما نیز در دست جهان است. ذهن ما ، که همیشه به دنبال رضایت فوری است ، تمایل دارد که باور کند آنچه را که می خواهیم امروز یا اندکی بعد به آن برسیم. با این حال ، جهان با سرعت دیگری حرکت می کند. اگر به آن اعتماد کنیم ، نتیجه می دهد.

به فرکانس وصل شوید

همانطور که برای تماشای فوتبال یا فیلم به کانال خاصی می روید، برای رسیدن به هرچیزی که می خواهید باید فرکانس آن را دنبال کنید. ما به فیلم هایی مانند “راز” و افرادی که قانون جذب را به ما نوید می دهند چسبیده ایم. با این حال ، قانون واقعی قانون ارتعاش و فرکانس است. قانون جذب فقط نتیجه درک و کار با قانون فرکانس است.
فرکانس تمام وجود شما – ذهن ، قلب و روح – را به ارتعاش در می آورد. فقط در این صورت است که قانون جذب شروع به کار می کند.

ارتباط قانون فرکانس و جذب

ارتباط بین قانون جذب و قانون فرکانس

همانطور که در بالا اشاره کردم ، حتی افکار و احساسات ما دارای یک فرکانس ارتعاشی هستند که همان قانون ارتعاش است. ما می دانیم که طبق قانون جذب ، انرژی جذب می شود. بنابراین خواه ما از آن آگاه باشیم یا نه ، این دو قانون همیشه در حال حرکت هستند. جهان با ارتعاشاتی که ایجاد می کنیم ادغام می شود. وقتی در حالت طبیعی انعکاس و ارتعاش هستیم ، آنچه را می خواهیم آشکار می کنیم. هنگامی که جهان با حالت طبیعی خود همسو نیست ، آنچه را که نمی خواهیم ، آشکار می کنیم.

اکنون که از قوانین اطلاع دارید، می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید. آگاهی از نحوه کار این قوانین، هنگامی که می خواهید زندگی خود را با تغییر افکار و پاسخ های عاطفی به مسائل تغییر دهید ، یک مزیت بزرگ برای شماست.

خوشبختانه ، روش های بسیاری وجود دارد که ما می توانیم افکار و احساسات خود را برای جذب موقعیت هایی که واقعاً در زندگی می خواهیم برنامه ریزی کنیم.

آیا قوانین ارتعاش و جذب همیشه کار می کنند؟

این قوانین بر اساس ارتعاشاتی که ارسال می کنیم برای (یا علیه) ما کار می کنند. این قوانین هرگز شکست نمی خورند و فراموش نمی شوند زیرا همه چیز همیشه باعث ارتعاشات می شود. آنها همیشه بیشتر از چیزی را که ما ارسال می کنیم به ما برمیگردانند.

توصیه میکنم درباره تاثیر مدیتیشن بر مغز بخوانید.

یک دیدگاه

  1. درود بر شما.اگر بیشتر توضیح داده بودین.ومثال های بیشتر.بهتربود.وهمینطور تمریناتی برای داشتن قدرت ارتعاشات مثبت.وچیزهایی که باعث ارتعاشات منفی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا