مدیتیشن

کندالینی چیست | ۱۶ فایده کندالینی که هرگز نمی دانستید

کندالینی اصطلاحی سانسکریت از هند باستان است که مشخص کننده انرژی و هوشیاری می باشد که از بدو تولد در پایه ستون فقرات انباشته شده و منبع نیروی حیات (انرژی پرانیک و انرژی زیستی) است. علم یوگیک اعتقاد دارد که این انرژی باعث شکل گیری کودک در رحم شده و سپس سه بار در پایه ستون فقرات پیچیده می شود تا میدان انرژی را در حالت ایستایی نگه دارد. زمانی که فرد می میرد ، این انرژی به شکل لخته در می آید و به منبع خود برمی گردد. در این مقاله جزئیات بیشتری از این انرژی درونی خواهیم خواند.

کندالینی چیست؟

انرژی که علم یوگیک اعتقاد دارد این انرژی درونی منجر به تشکیل جنین درون رحم می شود. به تدریج این انرژی به قاعده ستون فقرات منتقل می شود و فقط قبل از تولد کودک به خواب می رود. این انرژی همان جا باقی می ماند مگر اینکه بیدار شود یا از بدن رها شود.

زمانی که این انرژی از بدن انسان آزاد می شود؛ به منبع اصلی که همان جهان است برمی گردد. بنابراین انرژی کندالینی انرژی معنوی خفته در جهان است که در اعماق هر یک از ما نهفته است. وقتی بیدار می شویم، انرژی کندالینی ما را به خود برتر ما متصل می کند و به ما این امکان را می دهد تا از پتانسیل عظیم جهان استفاده کنیم.

بیداری کندالینی

کندالینی ممکن است به دلیل اعمال معنوی یا در پاسخ به وقایع زندگی ، از پایین ستون فقرات (یا بعضی اوقات از پاها) آزاد شود و بوجود آید. هنگامی که کندالینی بیدار شود، فرد حالت همدلی عمیق‌تری با دیگران پیدا می کند به طوری که این همدلی تقریباً حالت تله پاتی پیدا میکند. تصدیق این حرکت معنوی در بسیاری از سنتهای یوگیک و تانتریک ، بودیسم ، تائوئیسم و برخی آموزه های بومیان آمریکا امکان پذیر است.

بیداری کندالینی چیست؟

در بیداری کندالینی انرژی از پایهٔ ستون فقرات و از چاکرای ریشه به سمت بالا حرکت می‌کند. این شرایط می تواند دامنه وسیعی از پدیده ها را ایجاد کند ، چه مثبت و چه منفی. همچنین می تواند باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در توانایی های جسمی ، عاطفی ، احساسی و روانی، ایجاد استرس در مناطق آسیب پذیر بدن و باز شدن قلب و ذهن می شود.

بیداری کندالینی فرصتی عمیق برای کسانی است که فراخوانده شده اند تا راهی معنوی را دنبال کنند.

بیداری کندالینی زمانی مفید است که بتوانید خرد ، عشق و جهت گیری درست را در زندگی خود کشف کنید. سادگی ، قناعت و پذیرش بی قید و شرط از ویژگی های یک زندگی بیدار است.

درصورتی که فرد آماده نباشد یا کندالینی به خودی خود بیدار شود، به دلیل برانگیختگی انرژی ممکن است فرد یک هرج و مرج درونی کامل را تجربه کند، این تغییرات ممکن است در ظاهر، رژیم غذایی، کاهش یا افزایش وزن تان و حتی تغییراتی در شخصیت شما باشد که یک فرد بدون راهنما و یا فردی که آمادگی ندارد؛ قادر نیست از پس آن‌ها برآید.

فواید کندالینی

بیداری کندالینی چگونه اتفاق می افتد؟

بیداری کندالینی فرآیند تدریجی احیای انرژی خاموش جهان است که در درون ما قرار دارد. این درواقع همان انرژی است که ما با آن متولد شده ایم ، اما تعداد کمی از آنها موفق به شروع آن و از بین بردن پتانسیل پنهان آن می شوند. انجام این کار نیاز به برنامه ریزی دقیق و تلاش مداوم دارد ، اما هنگامی که موفق به بیدار کردن کندالینی شوید ، مزایای آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

آشنایی با انواع مدیتیشن همراه با اصول انجام آن ها

بیداری کندالینی می تواند از طریق یک روند تدریجی یا به دلیل یک واقعه ناگهانی زندگی مانند تصادف ، از دست دادن یک عزیز ، نزدیک شدن به مرگ یا رابطه با کسی که کندالینی بیدار شده دارد، رخ دهد. با این حال ، این باعث می شود بدن به دلیل حرکت ناگهانی انرژی ها ، دچار لرزش شود.

یوگای کندالینی ترکیبی از الگوهای تنفسی ، کریایا یا تمرینات یوگا و شعارهایی است که به کانال یابی انرژی کندالینی از طریق هفت چاکرا کمک می کند. در یوگا ، ‘چاکراها’ قطب انرژی در بدن هستند و هر هفت چاکرا ریشه ، ناف ، شبکه خورشیدی ، قلب ، گلو ، چشم سوم و چاکرای تاج در بیداری کندالینی موثر است.

شما باید هر یک از این هفت چاکرا را پاکسازی کنید، از چاکرای ریشه تا چاکرای تاج شروع کنید . فقط در این صورت است که انرژی کندالینی از طریق هر یک از آنها جریان می یابد. سرانجام ، انرژی کندالینی از چاکرای تاج عبور می کند و شما را با جهان ارتباط می دهد. بگذارید اکنون در مورد برخی از مزایای بیداری کندالینی که بسیار مهم است صحبت کنیم.

فواید کندالینی

 1. بیداری معنوی
  یوگای کندالینی بر اساس این اصل استوار است که انرژی جهان در ما قرار دارد. بنابراین، اولین تجربه شما قطعا بیداری معنوی است. این آغاز یک سفر مادام العمر است که شما را با جهان و مخلوقات آن متحد می کند.
 2. حس خلوص
  یوگای کندالینی فرآیند پاکسازی هفت چاکراست و سپس کانال کندالینی از قاعده ستون فقرات از طریق چاکرای تاج حرکت می کند. بنابراین ، روند با پاکسازی هفت چاکرای بدن آغاز می شود. از آنجا که هر یک از این چاکراها عملکردهای مختلف فیزیولوژیکی و روانشناختی را تنظیم می کنند ، به پاکسازی و التیام ذهن و بدن کمک می کند.
 3. اندوخته کارمایی
  همانطور که می دانید،مرگ برای جسم انسان است ، اما برای روح چنین نیست – روح به شکل دیگری به سفر خود ادامه می دهد. روح شما براساس اتفاقات خوب و بدی که در زندگی های قبلی تجربه کرده است به مسیرش ادامه می دهد.

در صورت کارمای مثبت ، روح می تواند به عنوان یک کودک اعجوبه متولد می شود و در صورت کارمای منفی، ممکن است به یک بزهکار تبدیل شود. در حقیقت ، اندوخته کارمایی می تواند دلیل این امر باشد که شما دچار هراسهای خاص یا بیماری های غیرقابل توجیهی می شوید و بنابراین شما باید از “سامسکارا” یا تجربه های منفی گذشته خلاص شوید. شما می توانید این کار را با بیدار کردن کندالینی انجام دهید ، که تمام کارمای قبلی را پاک می کند و شما را با جهان ارتباط می دهد.

۴- احساس آرامش بیشتری می کنید
یکی از فواید بیداری کندالینی ، احساس صلح با خود و جهان است. هندوئیسم قاطعانه معتقد است که بدن انسان از پنج عنصر طبیعت – هوا ، آب ، آتش ، باد و خاک ساخته شده است. یوگای کندالینی بر روی هماهنگی این پنج عنصر در بدن برای دستیابی به هوشیاری بالاتر تمرکز دارد.

 1. حافظه بهبود یافته
  قبل از شروع تمرین یوگا کندالینی ، همه چیز را فراموش می کردم. این از زمانی که بیداری کوندالینی را تجربه کردم تغییر کرد و موجب تقویت حافظه در من شد. دانشمندان ادعا می کنند که بهبود حافظه تا حد زیادی به دلیل افزایش جریان خون در مغز است. با این وجود ، این تغییر تفاوت زیادی در زندگی من ایجاد کرد و دیگر نیازی به نوشتن کارهایی که قرار است انجام دهم نیست.
 2. افزایش ضریب هوشی
  اگر واقعاً می خواهید فواید بیداری کندالینی را ارزیابی کنید ، قبل از شروع تمرین یوگا کندالینی یک تست ضریب هوشی امتحان کنید و نمره خود را یادداشت کنید. همین کار را بعد از بیدار شدن از کندالینی انجام دهید و از این تفاوت متحیر خواهید شد. این اتفاق می افتد زیرا مزایای بیداری کندالینی شامل وضوح فکر ، بهبود مهارت های استدلال و مهارت های تجزیه و تحلیل دقیق تر است.
 3. دلسوزتر شوید فعال کردن انرژی کندالینی ما را به جهان و همه آفریده های آن متصل می کند. بنابراین ، لحظه ای که این انرژی را در بدن خود فعال می کنید ، بلافاصله شما را با جهان ارتباط می دهد و شما را نسبت به سایر موجودات دلسوزتر می کند.
 4. قدرتهای درونی را توسعه می دهد ممکن است شما درباره حس ششم ، تله پاتی یا بصیرت شنیده باشید و آرزو داشته باشید که برخی از این قدرت های درونی را به دست آورید. روانشناسان چنین توانایی های فوق بشری را از طریق ابزارهای مختلف – خود مهارگری ، مراقبه و چندین روش دیگر – ایجاد می کنند. در حالی که مسیرهای منتهی به این انرژی ممکن است متفاوت باشد ، منبع همچنان ثابت مانده و یکی از راههای اتصال با این منبع بیداری کندالینی است.
انرژی درونی کندالینی
 1. به آرامش عمیقی می رسید
  آرامش عمیق یک مزیت ارزشمند بیداری کندالینی است که کلمات نمی توانند آن را توضیح دهند. این یک حالت سعادت مطلق است – حالتی که می خواهید برای همیشه در آن باشید. از نظر علمی ، این امر به دلیل بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی در سراسر بدن اتفاق می افتد که ناشی از تمرینات تنفس عمیقی است. همه اینها انرژی خاموش کندالینی را در درون شما فعال می کند ، که شما را با جهان متحد می کند. در نتیجه ، شما بر ذهن خود کاملاً مسلط هستید و با خود و همه آنچه در اطراف شماست هماهنگی دارید.
 2. پیری را کند می کند
  علائم پیری مانند چین و چروک ، پوست مرده و لکه های تیره به دلیل استرس اکسیداتیو ایجاد می شود که منجر به آسیب سلولی می شود. این امر به دلیل آلودگی ، استرس ، کمبود تغذیه و تأمین ناکافی اکسیژن ایجاد می شود. بنابراین ، اگر هر یک از این علائم پیری را تجربه کرده اید ، در اینجا چیزی است که باید بدانید. یکی از مهمترین مزایای بیداری کندالینی شامل ترمیم آسیب سلول و مقابله با علائم پیری است.
 3. بی قراری را از بین می برد
  صبر بهترین فضیلت است – موضوعی که همه می دانیم ، اما بندرت آن را انجام می دهیم. اکثر ما قادر به حفظ آرامش نیستیم و به شدت تحت تأثیر حوادث اطراف قرار داریم. تا زمانی که آرام نباشید ، نمی توانید تصمیمات درستی بگیرید که ممکن است تأثیر طولانی مدت در زندگی شما داشته باشد. هنگامی که کندالینی خود را بیدار می کنید ، کنترل افکار خود را در دست خواهید گرفت ؛ این مسئله مقابله با آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد را بسیار آسان تر می کند.
 4. توانایی بهبود خود و دیگران
  همانطور که با انرژی های جهان ارتباط برقرار می کنید ، با آن انرژی ها یکی می شوید. با گذشت زمان ، شما می توانید با انتقال این انرژی ها از طریق بدن به بدن آنها ، دیگران را شفا دهید. همانطور که احتمالاً استنباط کرده اید ، یکی از مهمترین مزایای بیداری کندالینی ، توانایی استفاده و هدایت انرژی های جهان است. همه شفادهنده هایی که ممکن است به آنها برخورد کرده باشید ، همان کار را می کنند. آنها به انرژی منبع متصل می شوند و آن را برای التیام فرد مبتلا منتقل می کنند.
 5. ظرفیت ریه را بهبود می بخشد
  به میزان هوایی که ریه های شما می تواند نگه دارد ، اشاره دارد که برای یک فرد متوسط ​​حدود ۶ لیتر هوا است. با این حال ، با گذشت زمان این ظرفیت کاهش می یابد و در نهایت به صورت مسائل مربوط به سلامت قلب یا بی خوابی نشان داده می شود. برخی از عوامل کلیدی که بر ظرفیت ریه تأثیر می گذارد شامل بیش فعالی ، چاقی و افزایش سن است. تمام این شرایط بر میزان اکسیژن مصرفی شما تأثیر می گذارد که با بیدار کردن کندالینی قابل برگشت است. این نتیجه تمرین یوگای کوندالینی است که شامل تمرینات تنفسی مانند پرانایاما و یوگا یا ورزش است.
 6. بهبود قدرت جنسی
  لذت جنسی را فقط می توان با ذهن و جسمی سالم تجربه کرد. از آنجا که یوگا کندالینی منفی بودن بدن را از بین می برد و آن را تغذیه می کند ، زندگی جنسی شما به تدریج بهبود می یابد. این نتیجه تمرینات تنفسی است که ذهن و بدن را آرام می کند. در نتیجه ، شما لذت بیشتری را نسبت به قبل از بیدار شدن کندالینی خود تجربه می کنید.
 1. مغناطیس می شوید
  یکی از برجسته ترین مزایای بیداری کندالینی این است که شما مغناطیسی می شوید و شروع به جذب افراد یا چیزهای مناسب در زندگی خود می کنید. شما شریک زندگی مناسب را جذب می کنید ، تصمیمات درستی می گیرید و زندگی راضی کننده تری را شروع می کنید. درست مثل اینکه اتمها به یکدیگر جذب می شوند ، افراد و اشیا با انرژی مشابه نیز همینطور هستند. همانطور که کندالینی شما بیدار می شود و انرژی مثبت به سمت شما می آید، همه خوبی ها را به زندگی خود جذب می کنید.
 2. شما را به انرژی الهی متصل می کند
  از زمان های بسیار قدیم ، حکما و راهبان باستان یوگا کندالینی را برای ارتباط با جهان تمرین می کردند. هندوئیسم قاطعانه معتقد است که جهان توسط خداوند متعال ایجاد شده است و یکی از راههای ارتباط با خدا بیداری کندالینی است.
چشم سوم|۱۰ نکته برای فعال کردن چشم سوم

برای بیشتر افراد ، فواید بیداری کندالینی در طی یک هفته تمرین منظم یوگا کندالینی شروع می شود. با ادامه کریاسا یا ورزش ، مراقبه و شعارهای پاکسازی هفت چاکرا ، این مزایا افزایش می یابد. با افزایش انرژی کندالینی از طریق این چاکراها ، مزایای آن آشکارتر می شود. هنگامی که این انرژی کاملاً بیدار شد ، شما شروع به استفاده از تمام مزایای بیداری کندالینی می کنید که در بالا ذکر شد. بنابراین ، اگر تلاش کنید ، انرژی جهان زندگی شما را در یک سفر بسیار معنادار تغییر می دهد.

آیا شما مزایای کندالینی را تجربه کرده اید؟ آیا در مورد هر یک از این مزایا فکر کرده اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام.من مدتیه که احساسات عجیبی دارم اتفاقای عجیب.صداهای عجیب.دارم که فکر میکنم این اتفاق افتاده برام.تفکر و استدلال عمیق.تغییر وضعیت جسمانی. دلیل مشخصی براش پیدا نمیکنم.فکر میکنم اتفاقی شروع شده.من اصلا مراقبه یا مدیتیشن نکردم.میشه راهنماییم کنید.

  1. سلام
   همینجوری نمیشه گفت با ایمیل سایت یا پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا