مدیتیشن

کندالینی چیست | ۱۶ فایده کندالینی که هرگز نمی دانستید

کندالینی اصطلاحی سانسکریت از هند باستان است که مشخص کننده انرژی و هوشیاری می باشد که از بدو تولد در پایه ستون فقرات انباشته شده و منبع نیروی حیات (انرژی پرانیک و انرژی زیستی) است. علم یوگیک اعتقاد دارد که این انرژی باعث شکل گیری کودک در رحم شده و سپس سه بار در پایه ستون فقرات پیچیده می شود تا میدان انرژی را در حالت ایستایی نگه دارد. زمانی که فرد می میرد ، این انرژی به شکل لخته در می آید و به منبع خود برمی گردد. در این مقاله جزئیات بیشتری از این نیروی خفته و نحوه بیداری کندالینی خواهیم خواند. همچنین در ادامه می بینیم که چگونه با بیداری کندالینی از پیری و اضافه وزن و مشکلات مربوط به بی خوابی پیشگیری کنیم.

کندالینی چیست؟

انرژی که منجر به تشکیل جنین درون رحم می شود و به تدریج این انرژی به قاعده ستون فقرات منتقل می شود.

زمانی که این انرژی از بدن انسان آزاد می شود؛ به منبع اصلی که همان جهان است برمی گردد. بنابراین انرژی کندالینی انرژی معنوی خفته در جهان است که در اعماق هر یک از ما نهفته است. وقتی بیدار می شویم، انرژی کندالینی ما را به خود برتر ما متصل می کند و به ما این امکان را می دهد تا از پتانسیل عظیم جهان استفاده کنیم.

بیداری کندالینی

هنگامی که کندالینی بیدار شود، فرد حالت همدلی عمیق‌تری با دیگران پیدا می کند به طوری که این همدلی تقریباً حالت تله پاتی پیدا میکند. تصدیق این حرکت معنوی در بسیاری از سنتهای یوگیک و تانتریک ، بودیسم و تائوئیسم وجود دارد.

بیداری کندالینی چیست؟

در بیداری کندالینی انرژی از پایهٔ ستون فقرات و از چاکرای ریشه به سمت بالا حرکت می‌کند. بیداری کندالینی می تواند باعث ایجاد تغییرات قابل توجهی در توانایی های جسمی ، عاطفی ، احساسی و روانی شود.

بیداری کندالینی فرصتی عمیق برای کسانی است که فراخوانده شده اند تا راهی معنوی را به سوی نور پیدا کنند.

بیداری کندالینی زمانی مفید است که بتوانید خرد ، عشق و جهت گیری درست را در زندگی خود کشف کنید.

درصورتی که کندالینی به خودی خود بیدار شود، به دلیل برانگیختگی انرژی ممکن است فرد یک هرج و مرج درونی را از نظر ظاهر و شخصیت تجربه کند.

فواید کندالینی

بیداری کندالینی چگونه اتفاق می افتد؟

بیداری کندالینی فرآیند تدریجی احیای انرژی خاموش جهان است که در درون ما قرار دارد. این درواقع همان انرژی است که ما با آن متولد شده ایم ، اما تعداد کمی از آنها موفق به شروع آن و از بین بردن پتانسیل پنهان آن می شوند. انجام این کار نیاز به برنامه ریزی دقیق و تلاش مداوم دارد ، اما هنگامی که موفق به بیدار کردن کندالینی شوید ، مزایای آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

بیداری کندالینی از طریق یک روند تدریجی یا با واقعه ناگهانی زندگی مانند تصادف ، از دست دادن یک عزیز ، نزدیک شدن به مرگ یا رابطه با کسی که کندالینی بیدار شده دارد، رخ می دهد.

در یوگا ، ‘چاکراها’ قطب انرژی در بدن هستند و هر هفت چاکرا ریشه ، ناف ، شبکه خورشیدی ، قلب ، گلو ، چشم سوم و چاکرای تاج در بیداری کندالینی موثر است.

شما باید هر یک از این هفت چاکرا را پاکسازی کنید، از چاکرای ریشه تا چاکرای تاج شروع کنید . فقط در این صورت است که انرژی کندالینی از طریق هر یک از آنها جریان می یابد. سرانجام ، انرژی کندالینی از چاکرای تاج عبور می کند و شما را با جهان ارتباط می دهد.

کندالینی و مغز
کندالینی و مغز

کندالینی و مغز

مغز انسان به واقع یکی از شگفت آورترین پدیده های هستی است حدود دوازده هزار میلیون سلول دارد، هر سلول با تخمین، پانصد هزار ارتباط با دیگر سلولها دارد.

بیداری کندالینی مستقیماً با تمام مغز شخص ارتباط دارد. مغز انسان ده قسمت دارد که نُه قسمت آن خفته و ساکن و تنها یک جزء آن فعال است. دانستنیها، افکار یا آنچه که انجام می دهید همه حاصل جزء فعال مغز هستند و نُه جزء دیگر به این جهت غیرفعال یا خفته اند که انرژی لازم را برای فعال شدن ندارند.

بخش فعال مغز با انرژی و نیروی آیدا(آگاهی) و پنگِلا (زندگی و حیات)عمل میکند اما ۹ بخش دیگر تنها با انرژی کندالینی فعال می‌شوند.
شما برای روشن نمودن یک لامپ الکتریکی، آن را لمس نمی کنید بلکه آن را به وسیله کلیدی که بر روی دیوار نصب شده است روشن می نمایید.
روشن کردن چراغ مغز مشابه همین عمل است. نیاز به کلید است و کلیدهای روشنایی مغز در چاکراها قرار گرفته اند.

برای صعود انرژی کندالینی به تاج سر باید چاکاراها پاکسازی شده باشند سپس با روشن شدن سطوح خاموش مغز دست‌یابی به هوش عالی (آگاهی کیهانی) مقدور است.

فواید کندالینی

 1. بیداری معنوی
  اولین تجربه شما قطعا بیداری معنوی است. این آغاز یک سفر مادام العمر است که شما را با جهان و مخلوقات آن متحد می کند.
 2. حس خلوص
  یوگای کندالینی فرآیند پاکسازی هفت چاکراست. بنابراین ، با پاکسازی هفت چاکرای بدن آغاز می شود. از آنجا که هر یک از این چاکراها عملکردهای مختلف فیزیولوژیکی و روانشناختی را تنظیم می کنند ، به پاکسازی و التیام ذهن و بدن کمک می کند.
 3. اندوخته کارمایی
  همانطور که می دانید،مرگ برای جسم انسان است ، اما برای روح چنین نیست – روح به شکل دیگری به سفر خود ادامه می دهد. روح شما براساس اتفاقات خوب و بدی که در زندگی های قبلی تجربه کرده است به مسیرش ادامه می دهد. شما با بیدار کردن کندالینی تمام کارمای قبلی را پاک می کنید و با جهان ارتباط برقرار می کنید.

۴- احساس آرامش بیشتری می کنید
یکی از فواید بیداری کندالینی ، احساس صلح با خود و جهان است. بدن انسان از پنج عنصر طبیعت – هوا ، آب ، آتش ، باد و خاک تشکیل شده است. یوگای کندالینی بر روی هماهنگی این پنج عنصر در بدن برای دستیابی به احساس آرامش تمرکز دارد.

 1. حافظه بهبود یافته
  این یکی از مزایای بیداری کندالینی است.
 2. افزایش ضریب هوشی
  از مزایای بیداری کندالینی وضوح فکر ، بهبود مهارت های استدلال و مهارت های تجزیه و تحلیل دقیق تر است.
 3. دلسوزتر می شوید فعال کردن انرژی کندالینی ما را به جهان و همه آفریده های آن متصل می کند. بنابراین ، لحظه ای که این انرژی را در بدن خود فعال می کنید ، بلافاصله شما را با جهان ارتباط می دهد و شما را نسبت به سایر موجودات دلسوزتر می کند.
 4. قدرتهای درونی و حس ششم را تقویت می کند ثابت شده که یکی از راههای اتصال با این منبع بیداری کندالینی است.
انرژی درونی کندالینی
 1. به آرامش عمیقی می رسید
  آرامش عمیق یک مزیت ارزشمند بیداری کندالینی است که کلمات نمی توانند آن را توضیح دهند. این یک حالت سعادت مطلق است. از نظر علمی ، این امر به دلیل بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی در سراسر بدن است.
 2. پیری را کند می کند
  علائم پیری مانند چین و چروک ، پوست مرده و لکه های تیره به دلیل استرس اکسیداتیو است. اگر به دنبال جوانی و شادابی هستید یکی از مهمترین مزایای بیداری کندالینی ترمیم آسیبهای سلولی و مقابله با علائم پیری است.
 3. بی قراری را از بین می برد
  تا زمانی که آرام نباشید ، نمی توانید تصمیمات درستی بگیرید. هنگامی که کندالینی خود را بیدار می کنید ، کنترل افکار خود را در دست خواهید گرفت.
 4. توانایی بهبود خود و دیگران
  همانطور که با انرژی های جهان ارتباط برقرار می کنید ، با آن انرژی ها یکی می شوید. با گذشت زمان ، شما می توانید با انتقال این انرژی ها از طریق بدن به بدن دیگران ، آنها را شفا دهید. همه شفادهنده ها همان کار را می کنند. آنها به انرژی منبع متصل می شوند و از آن را برای التیام دیگران بهره می گیرند.
 5. ظرفیت ریه را بهبود می بخشد
  میزان هوایی که ریه های شما می تواند نگه دارد ، حدود ۶ لیتر است. با گذشت زمان این ظرفیت کاهش می یابد و خود را به شکل مشکلات قلبی یا بی خوابی نشان می دهد. برخی از عوامل کلیدی که بر ظرفیت ریه تأثیر می گذارد بیش فعالی ، چاقی و افزایش سن است. تمام این شرایط بر میزان اکسیژن مصرفی شما تأثیر می گذارد که با بیدار کردن کندالینی قابل برگشت است. این نتیجه تمرین یوگای کندالینی است که شامل تمرینات تنفسی مانند پرانایاما است.
 6. بهبود قدرت جنسی
  لذت جنسی را فقط می توان با ذهن و جسمی سالم تجربه کرد. از آنجا که یوگا کندالینی منفی بودن بدن را از بین می برد، زندگی جنسی شما به تدریج بهبود می یابد. این تمرینات تنفسی ذهن و بدن را آرام می کند.
 1. جذاب می شوید
  یکی از برجسته ترین مزایای بیداری کندالینی این است که شما مغناطیسی می شوید و شروع به جذب افراد یا چیزهای مثبت در زندگی خود می کنید. شما شریک زندگی مناسب را جذب می کنید ، تصمیمات درستی می گیرید و زندگی راضی کننده تری را تجربه می کنید. همانطور که کندالینی شما بیدار می شود و انرژی مثبت به سمت شما می آید، همه خوبی ها را به زندگی خود جذب می کنید.
 2. شما را به انرژی الهی متصل می کند
  از زمان های بسیار قدیم ، حکما و راهبان باستان یوگا کندالینی را برای ارتباط با جهان تمرین می کردند. هندوئیسم قاطعانه معتقد است که جهان توسط خداوند متعال ایجاد شده است و یکی از راههای ارتباط با خدا بیداری کندالینی است.

برای بیشتر افراد ، فواید بیداری کندالینی در طی یک هفته تمرین منظم یوگای کندالینی شروع می شود. با افزایش انرژی کندالینی از طریق این چاکراها ، مزایای آن آشکارتر می شود. هنگامی که این انرژی کاملاً بیدار شد ، شما فواید بیداری کندالینی را در زندگی تان لمس خواهید کرد. بنابراین ، اگر تلاش کنید ، انرژی جهان زندگی شما را در یک سفر بسیار معنادار تغییر می دهد.

شما هم مزایای کندالینی را تجربه کرده اید؟ در مورد این مزایا فکر کرده اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع

‫28 دیدگاه ها

 1. سلام.من مدتیه که احساسات عجیبی دارم اتفاقای عجیب.صداهای عجیب.دارم که فکر میکنم این اتفاق افتاده برام.تفکر و استدلال عمیق.تغییر وضعیت جسمانی. دلیل مشخصی براش پیدا نمیکنم.فکر میکنم اتفاقی شروع شده.من اصلا مراقبه یا مدیتیشن نکردم.میشه راهنماییم کنید.

  1. سلام
   همینجوری نمیشه گفت با ایمیل سایت یا پشتیبانی سایت در ارتباط باشید تا راهنماییتون کنن

  2. نگران نباش
   فقط و فقط نظاره گر باش بهش
   اگر بترسی و بهش توجه کنی بدتر و بدتر میشه
   اینا شلوغ کاری های ذهن ناخوداگاهته
   جن و این چرتو پرتا نیستن و اصلا وجود هم ندارن
   فقط و فقط
   شلوغ کاریه ناخوداگاهته

   1. سلام اتفاقا وجود داره من هم تجربه کردم حالا اینکه جن بودن یا ارواح خبیثه بودن را درک نکردم

 2. بله ده ساله که اینو تجربه کردم و مراحل زیادی رو پشت سر گذاشتم و به شدت آزار دیدم و بر خلاف گفته شما اصلن
  نمی تونم با کسی زندگی کنم چون انرژی های نا هماهنگ اذیتم می کنن

  1. شما ابتدا باید پاکسازی چاکرا انجام میدادید . بعد اقدام به باز کردن کندالینی میکردید .برای درمان این موضوع باید تمرکز کنید روی پاکسازی چاکراهاتون

  2. سلام عزیزم، انرژیهای نا هماهنگ منظورتون رفتارهای متفاوت با افکار و باورهای خودتون هست؟ چون منم از زمانی روی خودم کار میکنم نمی تونم رفتار دیگران رو تحمل کنم

  3. با سلام
   اصلی ترین مسئله ای که باعث این ناخوشی ها بعد از بیداری میشه انجام کارهای گناه آلود هست
   ورای اینکه فرد چه دین و مذهبی داره همه ما انسانها فطرت داریم و با عقل خودمون به راحتی میتونیم خوب رو از بد تشخیص بدیم
   با عرض معذرت از دوستان اما پاکسازی چاکراه ها قبل از بیداری یک حرف خنده داره (چرا؟!؟!؟!)
   از نظر علمی و منطقی و طبق تجربه افرادی که به اشراق کامل رسیدن وقتی که این اتفاق برای انسان میفته تمام چاکراه های بدن خود به حود به طور کامل پاکسازی و بهینه میشن و حتی گناه های گذشته انسان
   اما بعد از این اتفاق هست که فرد به علت وسوسه بسیار شدید… ممکنه سراغ اعمال گناه آلود بره و اونجاست که مشکل نا هماهنگی در بدن رخ میده و شخص دچار مشکلات جدی میشه
   کسانی که در این مورد مشکل دارن حتما با یه شخص با تجربه و البته معتمد ارتباط بگیرن
   ☝☝☝دوستان لطفا کسی راهنمایی نکنه اینو دارم جدی میگم👤👤👤
   این فرایند به هیچ عنوان شوخی نیست که هیچ قابل قیاس با هیچیک از دوران زندگی هم نیست لطفا جدی بگیرید این مطلب رو 🐁

   1. میتونید به من راهکار بدین من تازه این نیرو رو بیدار کردم و من هم ده ستا حدودامراقبه کردم و با حرکت دادن انرژی در ستون فقرات تونستم این نیرو رو پیدا کنم وقتی روی دریچه های چلویی چاکراها این انرژی رو بالا میارم تا قلب یه حس شدید مثل حس ارضای جنسی دارم د این خیلی در همون زمان لذت بخشه ولی رو دریچه های پشت فرق میکنه احساسم

 3. سلام، حدود دوازده یا سیزده سال قبل مطلبی راجع به نیروی کندالینی خوندم و علاقمند شدم. یه مراقبه که خیلی خوب یادم نمیاد هفت روزه اولیه داشت، روز هفتم باید دستم رو روی قلبم میذاشم و ی چیزی شبیه به این جمله که ای مادرطبیعت بیدار شو یا ی همچین چیزایی… به خوبی یادمه وقتی اینکارو انجام دادم لامپ اتاقم ترکید و برق خونه کلا رفت و فیوز برق خونه سوخت (منزل ما ویلایی هستش و تا اون موقع هیییییچ سابقه این نوع نوسان برق وسوختن فیوز و ترکیدن لامپ نداشت) بعد این جریان بخاطر ترس ادامه ندادم ولی همیشه تو ذهنمه و میخوام واقعا اینکار رو انجام بدم. ممکنه راهنماییم کنید؟ چون این بزرگترین سوال زندگیمه

  1. حمید عزیز سلام
   نیروی کندالینی نیرویی بسیار قوی هست که در بدن ما جریان پیدا میکنه و برای بیداری کندالینی واقعا باید مراحل اون طی بشه . در غیراین صورت میتونه تجربه های بدی رو بسازه و بسیار آسیب زننده باشه .
   بزودی مطالب بسیار زیادی در این باره روی وب سایت قرار میگیره . که بتونید به راحتی وارد بحث های متافیزیک بشید .

   1. البته نکته مهم رو عرض نکردم.اونم اینکه .در طول یگانگی و تطهیر انرژی .لذت و رنج و مصیبت زیادی را باید تحمل کرد.اما‌‌…وقتی که انرژی به مرحله کامل شدن و خالص شدن و متحد شدن با نیروی جهان هستی .کائنات و خدا و پیرامون خودمون برسد.اونموقع لذت های متفاوت و نیرومندی رو میتونید تجربه کنید که هیج فرد معمولی یک ثانیه از این لذاید را حتی به فکرشم نمیرسه..این لذت ها و قدرت ها و نیرو های بی پایان عبارت از..توانای سبکی و معلق شدن…توانای نگه داشتن تنفس بیش از ۲۰دقیقه…ارتقا گرفتن و به فرایند رسیدن ذهن در واقع یه ذهن خدای شکل میگیره….استعداد های نا معمول….خلاقیت پیچیده….باز شدن چاکرای اجنا یا چشم سوم ….عشق ورزیدن به خداوند و به مخلوقاتش اونم بدون قید و بند و شرط…احساس حضور خدا اونم خیلی واضع…و……..البته باز رنج های احساسی و عاطفی وجود خواهد داشت ولی بهره بردن از پاداش بینهایت کندالینی شما را از یاد رنج قافل میکنه

  2. سلام چه جالب، منم همین ده دیقه پیش کندالینی انجام میدادم برا اولین بار به آخرین مرحله که رسیدم و دستم رو روی قلبم گذاشتم، چراغ اتاقم خاموش شد بعد اومدم بیرون مادرم گفت فیوز پریده، یعنی به خاطر کندالینی اینجوری شده😳😳

  3. انجام اینکار میسره اما نیاز به سپر دفاعی و پاکسازی های خاص دارید چون خیلی چیزا مانع میشن چون داذن از شما انرژی خواری میکنن و نمیخوان منبعشون و از دست بدن اگر خواستید فعال بشه به من پیام بدید راهنمایی کنم

 4. سلام. ممنون از اطلاعات بی نظیرتون. میخواستم بدونم از کجا متوجه میشیم که تمریناتمون مثبت بوده و داره جواب میده؟؟؟؟؟؟

   1. سلام میتونید بم بگید ک چطوری مراحل اول کندالینی چطور انجام دادی و اینکه چ جمله هایی گفتی و آیا واقعا اینجور شد؟؟

 5. سلام
  من حدود بک سال اتفاق عجیبی برام می افته من هیچ اطلاعی ازکندالینی وچاکراها وحتی موجودیتشون نداشتم ولی خدامنو توی مسیری قرارداد تا به این اطلاعات دست پیداکنم همه اینا بعد ازبیدارشدن کندالینی وباز شدن چاکراهابه طورخودبه خودی دربدن منه نمیتونم همه اتفاقات وعلائممو اینجا توضیح بدم بااینکه حس میکنم تمام کائنات استادوراهنمای من هستند ولی بااین وجود میخوام یه نفر باشه راجبش باهاش صحبت کنم

  1. منم همه این جریانات اتفاق افتاد برام کلا توی این برهه زمانی این مسئله زیاد داره اتفاق میافته این ای دی منه اگه خواستین صحبت کنید
   @SD8976

 6. بیداری کندالینی فقط و فقط جنبه مثبت نداره دوست عزیز .بلعس بعداز بیداری و خارج شدن کندالینی رنج های زیادی هم باید تحمل کرد .اونقدری رنج و خستگی .درد و سردرگمی داره که فرد ارزوی مرگ میکنه.چرا؟؟چون قواعد انرژی مادری همینه
  بعد از بیداری .تازه رنجهای طولانی آغاز میشه .این رنجها در طول کامل شده و تطهیر شده انرژی رخ میده.البته ناگفته نماند که همراهش لذت بینهایتی هم داره.حال این که نمونه این ارزودگی ها و رنج ها چیست بماند.ولی باید بگم مدت بیدار شدن انرژی تا یک هفته هست ولی مدت تا تطهیر شدن و یگانه شدن با جهان و کائنات بیش از ۵سال تا ۱۵سال طول میکشه که بستگی به متعادل کردن و مراقبه روزانه هست که اگه بصورت منظم مراقبه کنیم کمک زیادی برای کاهش فاصلع تا تطهیر و جریان دادن انرژی در بدن و کاهش رنج ها میشود

  1. سپاسگذارم از توضیحاتتون
   واقعا همینگونه هست وقتی بیداری شروع می شود شخص همه چیز را رها میکند حتی خودش را تا جریان هستی هدایتش کند نیروی هستی راهنمایش باشد چون در مرحله بیداری معنوی شخص و سخصیتش ذوب می شود و شخص بی هویت میشود

 7. سلام
  ۹ ماهه کندالینیم بیدار شده
  اوایل اذیت شدم حالا حالا به خودم اومدم
  بدنم رو فرم رفته با مراقبه انرژی زیادی از زمین گرفتم تجربه خوبی بود

 8. سلام من این انفاقاق ناخواسته برام افتاده و تقاظای کمک و کنترلش را دارم تا بتوانم همون استفاده ولذت های دنیوی و معنویش راببرم .لطفا کمکم کنید ارامش در خواب ندارم

  1. سلام من این انفاقاق ناخواسته برام افتاده و تقاظای کمک و کنترلش را دارم تا بتوانم همون استفاده ولذت های دنیوی و معنویش راببرم .لطفا کمکم کنید ارامش در خواب ندارم.من هنگام خواب این انرژی مثل مار در عضلات پشتم و ستون فقراتم حرکت میکنه .اطلاعاتی گرفتم از گتاب ها وسایت ولی میخوام زیر نظر یک استاد باتجربه باشم و این نیرو رو کنترل و هدایت کنم تا سرانجام خوبی برای خودم و جهان داشته باشم .لطفا راهنمایی بفرمایید

 9. سلام دوستان راستش من روی چاکرا ها کار میکنم و الان چهار تا چاکرا رو پاکسازی کردم
  ببینید دوستان کندالینی انرژی الکی ای نیست ک بخواید همینجوری فعالش کنید باید مدت ها برای به دست آوردنش بجنگید
  ابتدا باید هفت تا چاکرا دقیق.پاکسازی بشه
  بعد فعالشون کنید بعد برید سراغ این انرژی چون این انرژی قدرتمند ترین انرژی برتر جهانه
  بعد ک شما کار های پاکسازی و فعالسازی روانجام دادید برید سراغ این انرژی ،،کارایی های این انرژی اینه ک از چاکرای ریشه یعنی چاکرای اول شروع میشه میرع تا چاکرای هفتم ک چاکرا آخر هست و کار این انرژی اینه ک این هفت تا چاکرا رو مورد ارتقا و قدرتمند شدن قرار میده و طی مطالعاتی ک من تو این زمینه دارم اینه ک گفته میشه این انرژی شبیه ماری خوابیده در چاکرای ریشه هست و فقط منتظر پیامی برای بیدار شدن هست

 10. البته اینم بگم این انرژی بعد از بیدار شدن درد هایی دارد و این درد ها شامل سر درد گرفتی عضلات و خیلی درد هایی میشود چرا؟
  چون این انرژی بعد از به دنیا آمدن ما غیر فعال شده چون ما زمانی ک به دنیا اومدیم با این انرژی آشنایی کامل نداشتیم و برای همین نتونستیم به خوبی ازش مراقبت کنیم و برای همین غیر فعال میشه بعد دور این انرژی انرژی های منفی زیادی گرفته میشه ک وقتی بیدار میشه این انرژی ها به صورت سر درد یا سر درگمی یا گیج بودن یا خیلی چیزا میشه ک وقتی اینا از بدنت بره بیرون احساس سبکی می‌کنه حس می‌کنی دوباره متولد شدی و اونجاست ک کندالینی خودشو به شما نشون میده و مثل یه مار خزیده به سمت چاکرا ها حرکت می‌کنه

 11. میتونید راهنماییم کنید ک چطوری باید چاکرا رو پاکسازی کنم و اینکه چطوری باید فعالش کنم من خیلی ب این مسائل علاقه دارم و اینکه ازشون خوشم میاد اگه میتونید یکیتون منو راهنمایی کنه*****

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا