چاکرامدیتیشن

ساده ترین روش ها برای پاکسازی چاکرای خاجی

ﭼﺎﻛﺮﺍﯼ خاجی ﻛﻪ ﭼﺎﻛﺮﺍﯼ ﺟﻨﺴﯽ هم گفته می شود، ﺩﺭ ﺯﺑﺎﻥ ﺳﺎﻧﺴﻜﺮﻳﺖ ﺳﻮﺍﺩﻫﻴﺴﺘﺎﻧﺎ و ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺧﺎﻧﻪ ﻣﺨﺼﻮﺹ ﺍﻭ می باشد. نام های دیگر آن آدیشتان ، شادالا و ساکرال است. در این مقاله از آکادمی فیتنس می خواهیم درباره چاکرای دوم و راه های فعال کردن چاکرای خاجی صحبت کنیم.

همه چیز درباره چاکرای خاجی

سمبل این چاکرا نیلوفر با شش گلبرگ و رنگ آن نارنجی می باشد. عنصر وابسته آن آب است. چاکرای دوم در زن در جهت عقربه‌های ساعت و در مرد خلاف عقربه‌های ساعت در چرخش است.

محل چاکرای ساکرال یا چاکرای دوم

معمول ترین محل برای چاکرای حفره حدود سه اینچ زیر ناف ، در مرکز شکم پایین بدن است. در پشت ، در سطح مهره های کمر قرار دارد.

در بعضی قسمت های دیگر آمده، محل آن در ناحیه تناسلی می باشد ( در سطح تخمدان برای زنان و بیضه برای مردان )

چاکرای خاجی

خصوصیات رفتاری چاکرای خاجی

چاکرای خاجی با قلمرو احساسات، خلاقیت و خیالات مرتبط است. این مرکز احساسات ماست. این چاکرا به ویژه در رابطه جنسی و بیان خواسته های نفسانی و جنسی ما فعال است.

چاکرای دوم در ایجاد انعطاف پذیری در زندگی ما نقش اساسی دارد. همراه با عنصر آب ، با حرکت و جریان در احساسات و افکار ما مشخص می شود. از گسترش شخصی و شکل گیری هویت از طریق ارتباط با دیگران و جهان پشتیبانی می کند.

تعادل چاکرای ساکرال

وقتی چاکرای حفره متعادل باشد ، روابط با جهان و افراد دیگر حول پرورش ، لذت و تبادل هماهنگ است.

جزئیات بیشتر درباره چاکرای ساکرال


چاکرای خاجی معمولاً با رنگ نارنجی نشان داده می شود. با این حال ، از آنجا که با عنصر آب در ارتباط است ، می تواند در موارد نادر رنگ آبی بسیار روشن یا سفید نیز داشته باشد.


دایره نشان دهنده عناصر آب است. به طور معمول ، هلال ماه با نقره ای رنگی نشان داده شده و نشان دهنده ارتباط انرژی ماه با آب است. این نمادها به رابطه نزدیک بین مراحل ماه و نوسانات در آب و احساسات اشاره دارند.

علاوه بر این ، نمادگرایی ماه به چرخه قاعدگی زنانه مربوط می شود که به همان تعداد روز طول می کشد و اتصال چاکرای حفره با اندام های جنسی و تولید مثل را بیان می کند.

چاکرای دوم


مسدود بودن چاکرای خاجی موجب مشکلات زیر می شود:

  • سندرم پیش از قاعدگی
  • کم خونی
  • افت قند خون (قند خون پایین)
  • درد پایین کمر
  • مشکلات مفصلی
  • مشکلات طحال و کلیه
  • انرژی کم
  • بیش از حد حساس ، زیاده خواه یا پرخاشگربودن
  • ترس و یا اضطراب
  • افسردگی

اگر احساس می کنید چاکرای دوم شما به باز شدن و بهبودی احتیاج دارد،ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا

چاکرای خاجی یا ساکرال خود را فعال کنید

چاکراهای ریشه و ساکرال ارتباط نزدیکی با جنسیت ما دارند. بنابراین یادگیری بهبود و تسلط بر جنسیت ما می تواند این چاکراها را بیدار ، فعال و تقویت کند.

روش های ساده برای پاکسازی چاکرای دوم

چاکرای خاجی


کانال خود را پیدا کنید

یکی از راه های باز کردن چاکرای حفره ، رقصیدن است. حرکت دادن بدن با جریان دادن انرژی بدن به بهبود چاکرای دوم کمک می کند ، که باعث فعال شدن چاکرا و رفع انسداد می شود.

رایحه درمانی

روغنهای اساسی یک روش ساده و عالی برای باز کردن چاکراهای مسدود شده است. سعی کنید رایحه های دلپذیر مرتبط با چاکرای خاجی را به خانه ، محل کار و سایر فضاهای شخصی خود وارد کنید. از رایحه مرکبات و گلها گرفته تا رایحه های لطیف . افزودن رایحه می تواند در کمک به باز کردن ، پاکسازی و تعادل چاکرای دوم ، تفاوت ایجاد کند. رایحه هایی مثل نعناع، ترنج، مریم گلی، گل یاس، نارنج و گل سرخ.

مدیتیشن رنگ نارنجی

مراقبه روی رنگ نارنجی یکی دیگر از روش های عالی برای بهبود و فعال سازی چاکرای خاجی است ،همچنین باعث بهبود تمرکز می شود.

احساسات را رها کنید

رها کردن می تواند دشوار باشد. چمدان های احساسی ، حتی اگر فقط به اندازه یک کیف دستی باشد ، می تواند شما را سنگین کند. می توانید به سادگی با یک دوست صمیمی در مورد همه چیزهایی که شما را آزار می دهد صحبت کنید. شگفت آور است که وقتی صدای خود را بلند می کنید و احساسات و تجربه های سرکوب شده را رها می کنید ، احساس بهتری دارید.

یوگا کار کنید

چاکرای خاجی مستقیماً به توانایی ما در لذت بردن و ابراز احساسات گره خورده است. یادگیری نحوه باز کردن و تقویت چاکرای دوم خود از طریق ورزش نیز می تواند به بهبود این چاکرا کمک کند.

سنگ درمانی

سنگهای درمانی با سنگهای به رنگ نارنجی موثر است. از سنگ قمر می توان به دلیل ارتباط چاکرای دوم با آب و ماه استفاده کرد.

موسیقی درمانی

میتوانید به صداهای آرام بخش مثل صدای پرندگان ، صدای دریا یا‌ صدای جریان آب گوش کنید.

آب درمانی

دریاچه ها ، رودخانه ها ، یا اقیانوس همه عالی هستند. می توانید پاهای خود را داخل آب بگذارید تا به گردش انرژی در بدن کمک کند. دوش گرفتن می تواند در تعادل چاکرای دوم موثر باشد.

منبع

محل چاکرای ساکرال یا چاکرای دوم کجاست؟

معمول ترین محل برای چاکرای حفره حدود سه اینچ زیر ناف ، در مرکز شکم پایین بدن است. در پشت ، در سطح مهره های کمر قرار دارد.

مسدود بودن چاکرای خاجی موجب چه مشکلاتی می شود؟

سندرم پیش از قاعدگی،کم خونی،مشکلات مفصلی،مشکلات طحال و کلیه،انرژی کم، زیاده خواه یا پرخاشگربودن،ترس و یا اضطراب و افسردگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا