مدیتیشن

تاثیر موسیقی مدیتیشن بر سلامت روح و روان

مدیتیشن خود یکی از محبوب ترین استراتژی های مدیریت استرس است که ذهن و بدن را آرام می کند و می تواند با گذشت زمان باعث ایجاد مقاومت در برابر استرس شود. موسیقی تاثیر شگفت انگیزی بر جسم و روح دارد. مدیتیشن همراه با موسیقی بر مدیریت استرس و سلامت بدن تاثیر بسیاری دارد. موسیقی مدیتیشن می تواند به شما کمک کند بدون تلاش آگاهانه فیزیولوژی خود را آرام کنید. این می تواند استرس را از ذهن شما بکاهد. موسیقی می تواند خلق و خوی شما را بالا ببرد و تنفس شما را آرام کند.

ترکیب موسیقی با مدیتیشن می تواند تأثیرات مثبت هر دو را عمیق تر کرده و آرامش بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

برای تمام افرادی که در مدیتیشن مبتدی هستند ، یا حتی افراد کمال گرا ؛ مراقبه موسیقی می تواند احساس آرامش بیشتری را نسبت به سایر روشها برای آنها داشته باشد. آهنگ مدیتیشن روشی برای کاهش استرس است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. با انجام تمرینات منظم ، این مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا هرگونه استرسی را بهتر کنترل کنید.

زمان مورد نیاز برای گوش دادن به موسیقی مدیتیشن

۲۰ دقیقه حداقل زمان مناسب برای درمان با موسیقی است ، حتی یک آهنگ می تواند به کاهش استرس و بازیابی انرژی کمک کند.

موسیقی مدیتیشن
زمان مورد نیاز برای گوش دادن به موسیقی مدیتیشن

انتخاب آهنگ موسیقی

موسیقی مدیتیشنی را انتخاب کنید که به آرامش شما کمک کند. این به معنای یافتن موسیقی است که از شنیدن آن لذت می برید – برای مثال ، اگر از موسیقی کلاسیک لذت نمی برید ، آن را انتخاب نکنید. همچنین باید به دنبال موسیقی باشید که سرعت کمتری داشته باشد و ترجیحاً بدون متن باشد ، که نتواند حواس شما را پرت کند و ذهن آگاه شما را درگیر کند .

چگونه با موسیقی، مدیتیشن را انجام دهیم؟

در موقعیت راحتی قرار بگیرید و آرام باشید. بسیاری از مردم فکر می کنند که باید با پاهای متقاطع مشخص بنشینند یا از بالشتک مراقبه استفاده کنند ، اما در واقع ، هر موقعیتی که احساس راحتی می کنید موقعیتی است که باید در آن قرار بگیرید. برخی از افراد از دراز کشیدن اجتناب می کنند، زیرا در صورت خستگی از این طریق به خواب می روند. شما می توانید آزمایش کنید و تصمیم بگیرید که چه حالتی برای شما مناسب است.

هنگامی که موقعیت خود را پیدا کردید ، چشمان خود را ببندید ، عضلات خود را شل کنید و از طریق دیافراگم نفس بکشید. بگذارید شانه ها ، شکم و حتی ماهیچه های صورت شل شوند. از طریق بینی عمیق نفس بکشید ، سپس از طریق دهان نفس خود را بیرون دهید.

روی موسیقی متمرکز باشید. اگر می بینید که به چیزهای دیگری فکر می کنید (یا حتی به افکار خود در مورد موسیقی فکر می کنید) ، توجه خود را به آرامی به لحظه فعلی ، صدای موسیقی و احساساتی که موسیقی برانگیخته است هدایت کنید. سعی کنید موسیقی را واقعا احساس کنید.

این تمرین را برای چند دقیقه ادامه دهید ، تا زمانی که وقت شما تمام شود. وقتی افکار به ذهن شما خطور می کند ، آنها را به آرامی رها کنید و توجه خود را به صدای موسیقی ، لحظه کنونی و احساسات جسمی که احساس می کنید هدایت کنید. هدف از این تمرین ساکت کردن صدای درونی شما و فقط “بودن” است. بنابراین فقط با موسیقی “همراه” باشید و کاملاً غرق شوید. خیلی زود احساس آرامش می کنید.

آهنگ مدیتیشن و غلبه بر استرس
با موسیقی و مدیتیشن می توانید بر استرس های روزمره غلبه کنید و عشق را در وجودتان جاری کنید.

نحوه استفاده از موسیقی برای مدیریت استرس

ممکن است بخواهید فقط با چند آهنگ کار خود را شروع کنید و با تمرین طولانی تر راه خود را ادامه دهید.
اگر متوجه شدید موسیقی فکرها ، خاطرات و گفتگوی درونی زیادی به همراه دارد ، به سراغ نوع دیگری از موسیقی بروید. موسیقی ساز می تواند به اشکال مختلفی از جمله کلاسیک ، جاز و موارد دیگر وجود داشته باشد و کمتر از سایر انواع موسیقی باعث حواس پرتی شود.
می توانید تمرین خود را با تعداد آهنگ های شروع کنید تا اگر زمان بیشتری می گیرید نگران نباشید.
اگر دیدید که ‘بیش از حد فکر می کنید’ ، خود را به خاطر آن سرزنش نکنید. برای کسانی که تازه شروع به مدیتیشن می کنند طبیعی است. درعوض ، به خودتان تبریک بگویید که متوجه گفتگوی داخلی شده و توجه خود را به لحظه فعلی معطوف کرده اید.

با موسیقی و مدیتیشن می توانید بر استرس های روزمره غلبه کنید و عشق را در وجودتان جاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back to top button