تناسب اندام

پیلاتس چیست | فواید ورزش پیلاتس

ورزشی از آمادگی جسمانی که در قرن بیستم توسط یوزف پیلاتس در آلمان که یک نجار و ژیمناست بود، ابداع شد. وی پیلاتس را به عنوان یک برنامه تمرینی برای رقصندگان و سربازان آسیب دیده هنگام زندگی در انگلستان اختراع کرد. جوزف معتقد بود که سلامت جسمی و روانی با هم ارتباط تنگاتنگی دارند. در دهه ۱۹۲۰ او به ایالات متحده مهاجرت کرد و یک استودیوی پیلاتس در نیویورک افتتاح کرد. در اصل این نوع ورزش Contrology نامیده می شد. این سبک از ورزش سالها بعد در در آلمان، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت.

پیلاتس چیست؟

پیلاتس ورزشی بی نظیر است که هدف آن تقویت عضلات و انعطاف پذیری بدن است. مجموعه حرکاتی که با تمرکز بر همزمانی ذهن و جسم؛ از جاذبه، وزن بدن و دستگاه های مخصوص برای افزایش مقاومت شما کمک می گیرد تا عضلات تثبیت کننده ی بدن تقویت شوند. روشی که به شما کمک می کند همه کارها را بهتر انجام دهید. بنابراین شما می توانید ضمن بهبود وضعیت ، انعطاف پذیری و تحرک را به طور موثری بهبود بخشید. یک تمرین معمولی پیلاتس ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است.

پیلاتس چیست
ورزشی بی نظیر که هدف آن تقویت عضلات و انعطاف پذیری بدن است.

چه کسانی نباید پیلاتس را انجام دهند؟

اگر مبتدی هستید می توانید با تمرینات ابتدایی شروع کنید و سپس بعد از تسلط بر آنها ، می توانید بر روی حرکات پیشرفته تری کار کنید. اگر مدت زمانی است که ورزش نکرده اید ، پیر یا باردار هستید و یا مشکلات سلامتی دارید ، توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید. در صورت داشتن شرایط زیر این ورزش توصیه نمی شود:

  • فشار خون ناپایدار
  • دیسک کمر
  • پوکی استخوان شدید
  • خطر لخته شدن خون

فواید پیلاتس

ثبات مرکز بدن و درمان کمردرد با پیلاتس

این سبک از آمادگی جسمانی به شما بهترین وضعیت بدنی را می دهد. اگر در طرز نشستن ایراداتی دارید به شما پیلاتس را توصیه می کنیم. این تمرینات به شما این امکان را می دهد که بدن شما همیشه در یک راستای صحیح باشد. این امر به ویژه برای درمان کمردرد بسیار مفید است. تحقیقات نشان می دهد از هر ۵ نفر فرد بالغ ۴ نفر درد کمر را تجربه می‌ کنند.

پیشگیری از تحلیل ماهیچه ها

این تمرینات شامل تحرک عضلاتی است که ممکن است روزانه مورد استفاده نگیرند. به ویژه برای افراد مسن و کسانی که به طور معمول در زندگی روزمره خود کم تحرک هستند بسیار مفید است؛ زیرا معمولاً با افزایش سن و کم تحرکی عضلات تحلیل می روند.

پیلاتس برای کاهش وزن و لاغری شکم

از آنجا که این ورزش بی نظیر بر تقویت هسته بدن شما تاثیر دارد که این خود شامل عضلات شکم نیز می شود، در نتیجه شما با این ورزش شکمی صاف خواهید داشت. شما قطعا کالری بیشتری می‌سوزانید. بهترین کار برای کاهش وزن این است که تمرین‌های پیلاتس را با ۵ جلسه ورزش کاردیوی ۳۰ دقیقه‌ای در هفته ترکیب کنید.

انعطاف پذیری بدن

با افزایش سن، انعطاف پذیری بدن را از دست می دهیم. در ابتدا این سبک از ورزش انعطاف پذیری شما را بازیابی می کند. پس از مدتی، از میزان انعطاف پذیری بدن تان متعجب خواهید شد.

تعادل ذهن و جسم

از طریق ارتباط ذهن و بدن که در پیلاتس آموزش داده می شود، از نحوه حرکت و عملکرد بدن خود آگاهی بیشتری پیدا خواهید کرد. بنابراین این ورزش نه تنها تعادل جسمی شما را از طریق وضعیت صحیح بدن بهبود می بخشد بلکه تعادل ذهن و بدن را نیز افزایش می دهد. از آنجا که پیلاتس باعث تعادل بین ذهن و بدن شما متمرکز است ، به شما احساس آرامش بسیاری می دهد.

پیلاتس و کاهش استرس

هنگام انجام تمرینات، شما هنگام ورزش به قدری غرق خواهید شد که نمی توانید به همه افکاری که روزانه شما را سنگین می کنند ، فکر کنید. شما بیشتر بر روی تنفس و حرکاتی که با بدن انجام می دهید تمرکز خواهید کرد. این یک روش عالی برای از بین بردن استرس است.

فواید پیلاتس
پیلاتس برای کاهش وزن و لاغری شکم

چه تفاوتی بین یوگا و پیلاتس وجود دارد؟

شباهتهای زیادی بین یوگا و پیلاتس وجود دارد و هر دو بر ارتباط ذهن و بدن تمرکز دارند. با این تفاوت که یوگا تمرکز بیشتری بر روی سلامتی معنوی دارد. یوگا ورزشی آرامش بخش است؛ در حالی که پیلاتس بیشتر یک برنامه فیزیکی است که بر تقویت هسته بدن تمرکز دارد.

جراحات را درمان کنید

آیا پیلاتس در فیزیوتراپی مفید است؟
بسیاری از کلینیک های توانبخشی و مراکز سلامتی ، پیلاتس را به عنوان فیزیوتراپی ارائه می دهند. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس می تواند یک درمان موثر برای بیماری هایی مانند:

درد مزمن گردن و کمر
تعویض مفصل ران یا زانو
اسکلروز چندگانه
فیبرومیالژیا
اسکولیوز
همچنین برای ورزشکاران ، رقصندگان و سایر متخصصان ورزشی که آسیب دیده اند و نیاز به توانبخشی دارند ، بسیار عالیست. از آنجا که پیلاتس یک تمرین بی نظیر است، زمانی که با یک مربی آموزش دیده و واجد شرایط تمرین کنید، می تواند بر روی مناطق خاصی از بدن شما کار کند.

آموزش کسب درآمد ورزشی

پیلاتس | ورزش در خانه

ورزش در خانه با پیلاتس
پیلاتس ورزشی بی نظیر برای تمام اعضای خانواده

این سبک از ورزش برای افراد می تواند یک ورزش خانوادگی باشد، والدین پرمشغله نیز می توانند این کار را در خانه انجام دهند. بچه ها نیز می توانند در کنار والدین این ورزش را اجرا کنند.

ما به شما فیلم های بی نظیری ارائه می دهیم در نتیجه در این مسیر تنها نیستید.

بنابراین اگر به دنبال تمرینی برای تقویت بدن و عضلات هستید که بتواند متناسب با سطح آمادگی جسمانی شما باشد و به انعطاف پذیری بدن کمک کند ، مطمئناً باید پیلاتس را امتحان کنید.

ساعات خوشی را با پیلاتس تجربه می کنید.

منبع

پیلاتس چیست؟

پیلاتس ورزشی بی نظیر است که هدف آن تقویت عضلات و انعطاف پذیری بدن است. مجموعه حرکاتی که با تمرکز بر همزمانی ذهن و جسم؛ از جاذبه، وزن بدن و دستگاه های مخصوص برای افزایش مقاومت شما کمک می گیرد تا عضلات تثبیت کننده ی بدن تقویت شوند.

چه کسانی نباید پیلاتس را انجام دهند؟

افرادی که فشار خون ناپایدار،دیسک کمر،پوکی استخوان شدید و خطر لخته شدن خون دارند؛ نباید این ورزش را دنبال کنند.برای این افراد برخی حرکات یوگا مناسب تر است.

تفاوت بین یوگا و پیلاتس چیست؟

هر دو بر ارتباط ذهن و بدن تمرکز دارند. با این تفاوت که یوگا تمرکز بیشتری بر روی سلامتی معنوی دارد. یوگا ورزشی آرامش بخش است؛ در حالی که پیلاتس بیشتر یک برنامه فیزیکی است که بر تقویت هسته بدن تمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا