چاکرا

انرژی کیهانی (پرانا) چیست؟راه های استفاده از انرژی کیهانی کدام است؟

اگر فکر می کنید زندگی بی نظمی دارید یا دائما حس می کنید یه چیزی کمه اما نمیدونید که اون چیه. اگر توی زندگی گیر کردید و حس می کنید هیچ قدرتی در زمین نمی تواند به شما کمک کند؛ لازم است انرژی کیهانی را بدانید و آن را درک کنید.

انرژی کیهانی چیست؟

انرژی کیهانی نیروی حیاتی است که در همه جا وجود دارد. در کیهان ، بین کهکشانها ، مولکولها و در فضا این انرژی وجود دارد. حفظ نظم در زندگی و گسترش آگاهی ما ضروری است. انرژی کیهانی با صلح درونی و زندگی در لحظه حال دریافت می شود. خوشبختی ویژگی اصلی انرژی کیهانی است. این یک حالت روحی است که آرامش ، عشق و شادی را با هم ترکیب می کند.

انرژی کیهانی چگونه به وجود آمد ؟

از آنجا که تمام نیروها پس از تولد جهان آزاد شدند، به سادگی می فهمیم که همه انواع انرژی و ماده باید از یک انفجار سرچشمه گرفته باشند که همان انفجار بزرگ یا ( big bang ) است. این بدین معناست که تمامی مواد هر چند ممکن است غیر زنده و غیر متحرک به نظر برسند، در واقع شکلی دیگر از انرژی هستند.

آکادمی فیتنس به شما کلی اطلاعات فوق العاده در این زمینه میده.

در کل جهان همه چیز از جنس انرژی است . تبدیل ماده به انرژی و انرژی به ماده فرآیندی است که پیوسته و بی وقفه در جهان آفرینش به وقوع می پیوندد .

مفاهیم رایجی مثل انرژی زیستی ، پرانا ، چی یا بیوپلاسما که از آنها صحبت می شود ، در واقع نشانگر همین انرژی کیهانی است که همه ی اشکال ماده و انرژی را ایجاد و حفظ می کند . از این چشم انداز هر موجود زنده بخشی از یک مجموعه ی بزرگتر است و تمامی انسان ها به یک منبع انرژی وصل هستند . قبل از شروع بیاید با مفهوم انرژی صحبت کنیم انرژی چیست ؟

انرژی کیهانی

عبارت انرژی چیز جدیدی نیست ، معمولا زمانی که صحبت از انرژی می شود منظورمان سلامتی بالا است ، وقتی می گوییم او از خودش انرژی ساطع می کند منظورمان شخصی است که پر از سرزندگی و شور و حرارت است . افرادی را میبینیم که می گویند مثلا پیاده روی صبحگاهی و یا تمرین های یوگا باعث می شود خیلی پر انرژی شوند ، همه ی اینها از نظر شما نشانگر سلامتی خوب است . بیابیم انرژی جهانی را به طور ژرف تر درک و برررسی کنیم :

منشا انرژی کیهانی

سه “منشأ” برای پرتوهای کیهانی وجود دارد. این ۳ منشأ ذرات ، منبع انرژی و سرعت هستند. شواهد مربوط به هر مبدأ مورد بحث قرار گرفته و یک سنتز معقول برای ذرات منشاء کهکشان بیان شده است که در آن انرژی عمدتاً از انفجارهای ابرنواختر ( پر جرم‌ترین ستاره‌های گیتی، زندگی خود را با انفجاری عظیم به نام اَبَرنُواَختَر (به انگلیسی: Supernova) (یا زبَرنواختر) به پایان می‌برند )، محل شتاب در امواج شوک قوی بدون برخورد است و ذرات شتاب گرفته از مواد بین ستاره ای و محیطی ستاره ای توسط این شوک ها جاروب شده اند. انرژی کیهانی در همه جا به مقدار نامحدود وجود دارد، برای همین به آن انرژی کیهانی می گویند. این انرژی، انرژی تشکیل دهنده تمام ذرات و از قدرتمندترین انرژی ها در عالم است.

چیستی انرژی کیهانی( تشعشعات کیهانی ) :

همانطور که در بالا اشاره کردیم در زمان های بسیار دور زمین ، ستارگان ، خودشید و انسانی وجود نداشت . در فرهنگ ها و داستان ها به صورت یکی بود یکی نبود طرح می شود . در این نیستی ، جسمی کوچک که همه چیز در آن بود ( شاید بتوان گفت ماده ی اولیه ) منفجر شد که به این پدیده انفجار بزرگ ( Big Bang ) گفته می شود . همین انفجار نقطه ی پیدایش خلقت و به شکل اولیه ی آن یعنی شکل گازی شد . این جرم حاصل شده از انفجار به طور مارپیچی دور دور خودش می گشت و روز به روز گسترش پیدا می کند ، از این جسم گازی شکل ستارگان ، سیارات و غیره به وجود آمدند ، سپس کهکشان ها شکل گرفتند . هر کهکشان میلیون ها ستاره را در خود جای داده است و هر ستاره به طور مداوم و از طریق تشعشع از خود انرژی ساطع می کند .

پرتوهای کیهانی

این پرتو ها که شامل پرتو های کیهانی ، تشعشعات رادیو اکتیویته مثل آلفا ، بتا و گاما هستند ، گرما و نور تولید می کنند . بنابراین سیستم های ستاره ای مختلفی که به طور مداوم از خود انرژی ساطع می کنند ، ما را احاطه کرده اند . خورشید مهمترین و تاثیرگذارترین ستاره است که در زندگی ما نقش مهمی ایفا کرده است و حیات زمین به آن وابسته است . خورشید به ما گرما و نور می دهد . البته سایر پرتوها و تشعشعاتی که از آنها صحبت شد از طریق خورشید به ما می رسند .

انواع تشعشعاتی که از طریق کیهان دریافت می کنیم ، تشعشعات کیهانی نامیده می شوند .

دستیابی به انرژی کیهانی

خب شاید این سوال برایتان پیش بیاید ما که در معرض این انرژی های کیهانی هستیم پس چطور میتوانیم از آنها استفاده کنیم ؟ برای پاسخ به این سوال شما بهتر است بدانید مراکزی در بدن وجود دارد که وظیفه دریافت انرژی و گردش انرژی را عهده دار است . به این مراکز انرژی چاکرا گفته میشود.

دستیابی به انرژی کیهانی

انرژی کیهانی اساس همه اقدامات ، واکنش های ما نسبت به موقعیت ها و عملکردهاست. بدن ما زمانی که در سکوت کامل و با آرامش روحی خواب هستیم مقداری انرژی کیهانی دریافت می کند. انرژی کیهانی چرا ضروری است؟

 • برای حفظ زندگی منظم
 • برای داشتن یک زندگی شاد و سالم
 • برای کسب دانش
 • به طور کامل در همه موقعیت های زندگی بتوانیم شرکت کنید
 • تا شعور انسانی خود را گسترش دهیم

طبق فلسفه هندو ، این انرژی به عنوان شیوئیسم کشمیر یا انرژی معنوی یا پرانا شناخته می شود. تصور می شود که انرژی کیهانی منبع کندالینی است. برخی از نویسندگان عصر جدید از این انرژی به عنوان انرژی نقطه خلاء کوانتومی صفر و انرژی اورگون یاد می کنند.

مزایای مدیتیشن و انرژی کیهانی:

بدن و ذهن ما توسط یک میدان انرژی احاطه شده است ، که توسط انرژی کیهانی تغذیه می شود. این انرژی مثبت همیشه به بهبود جسم و روح کمک می کند. این انرژی، انرژی های منفی را کاهش می دهد ، به بهبود کامل بدن کمک می کند و هماهنگی را در زندگی ایجاد می کند. برخی از مزایای فیزیکی انرژی کیهانی را ببینیم:

 • انرژی کیهانی از تنظیم جریان خون پشتیبانی می کند و فشار بر قلب را کاهش می دهد.
 • به کاهش سطح کورتیزول و لاکتات در بدن کمک می کند. اینها اغلب با استرس روانی همراه است.
 • به حذف رادیکال های آزاد از بدن کمک می کند.
 • به درمان همه مسائل روانی مانند اضطراب ، تحریک پذیری و افسردگی معجزه می کند.
 • انرژی کیهانی به بهبود بیماری های قلبی عروقی کمک می کند و مقاومت پوستی را افزایش می دهد.
 • به بهبود عملکرد حافظه کمک می کند. با حمایت از احساسات خودشکوفایی و تجدید قوا ، نقش فوق العاده ای در تقویت خود روانی ایفا می کند.

مدیتیشن و انرژی کیهانی

انرژی کیهانی فراوانی در کیهان وجود دارد. این انرژی را می توان با استفاده از چاکراها ، تمرینات تنفسی یا انرژی درمانی هدایت کرد. با این حال ، بهترین و ساده ترین راه برای به دست آوردن این انرژی مثبت ، مدیتیشن است.

انرژی کیهانی از طریق ذهن وارد بدن ما می شود. مدیتیشن به ذهن ما کمک می کند تا آرام و متمرکز باشد تا این انرژی کیهانی را دریافت کند.
در اکثر افراد ، چاکراها اغلب به دلیل حواس پرتی های ذهنی مانند استرس ، اضطراب ، ترس ، احساسات منفی و نگرانی ها تا حدی بسته می شوند. انرژی کیهانی از طریق چاکراها وارد سیستم ما می شود و از میدان انرژی فردی بدن پشتیبانی می کند.

در طول مدیتیشن ، ذهن و بدن تمایل به یکی شدن دارند. این امر بخش فیزیکی و روحی را برای دریافت انرژی کیهانی آماده می کند و به بهبود انرژی کیهانی کمک می کند.
کارشناسان پیشنهاد می کنند که انرژی کیهانی را می توان از طریق مدیتیشن نیز هدایت کرد. این مدیتیشن باعث آرامش ذهن و ایجاد آرامش درونی می شود. وقتی ذهن آرام باشد ، می تواند انرژی کیهانی را دریافت کند.
با تمرکز بر تنفس از طریق چاکرای پایه و جذب انرژی از زمین ، می توانید انرژی بدن را در مدت کوتاهی افزایش دهید.
مدیتیشن یک روش عالی دیگری برای دریافت انرژی کیهانی است.

آیا مدیتیشن انرژی کیهانی را تمرین می کنید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

مثالی برای درک بهتر چاکرا :

چاکرا به معنی چرخه است و عملکرد آن انتقال انرژی کیهانی یا همان پرانا به داخل بدن فیزیکی می باشد ، همانند هود آشپزخانه که با چرخش ، هوای درون منزل را به بیرون انتفال میدهد . حالا فرض کنید پره ی هود را برعکس نصب کرده باشید ، در این صورت به عکس هوا به داخل ساختمان وارد می شود . چاکرا نیز دارای پره بوده و با چرخش خود پرانا را به درون بدن هدایت می کند. باید بتوانید این انرژی کیهانی را در بدن خوب به گردش در بیاورید .

منبع

۳ Comments

 1. من اصلا اعتقادی به این مسایل نداشتم اما کم کم شواهد زیادی رو تو این زمینه دیدم.مثلا دوست رزمی کاری دارم که هر وقت از نظر روحی و ذهنی آماده باشه سنگهای بزرگی رو با دست می‌شکنه ولی خودش میگه هر وقت آمادگی ذهنی نداشته باشه امکان ندارد سنگ بشکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back to top button