چاکرا

انرژی کیهانی (پرانا) چیست؟راه های استفاده از انرژی کیهانی کدام است؟

انرژی کیهانی چگونه به وجود آمد ؟

از آنجا که تمام نیروها پس از تولد جهان آزاد شدند، به سادگی می فهمیم که همه ی انواع انرژی و ماده باید از یک انفجار سرچشمه گرفته باشند که همان انفجار بزرگ یا ( big bang ) است. این بدین معناست که تمامی مواد هر چند ممکن است غیر زنده و غیر متحرک به نظر برسند، در واقع شکلی دیگر از انرژی هستند.

آکادمی فیتنس به شما کلی اطلاعات فوق العاده در این زمینه میده.

بنابراین در کل جهان همه چیز از جنس انرژی است . تبدیل ماده به انرژی و انرژی به ماده فرآیندی است که پیوسته و بی وقفه در جهان آفرینش به وقوع می پیوندد .

مفاهیم رایجی مثل انرژی زیستی ، یا پرانا ، چی ، یا بیوپلاسما که از آنها صحبت می شود ، در واقع نشانگر همین انرژی کیهانی است که همه ی اشکال ماده و انرژی را ایجاد و حفظ می کند . از این چشم انداز هر موجود زنده بخشی از یک مجموعه ی بزرگتر است و تمامی انسان ها به یک منبع انرژی وصل هستند . قبل از شروع بیاید با مفهوم انرژی صحبت کنیم انرژی چیست ؟

انرزی کیهانی

عبارت انرژی چیز جدیدی نیست ، معمولا زمانی که صحبت از انرژی می شود منظورمان سلامتی بالا است ، وقتی می گوییم او از خودش انرژی ساطع می کند منظورمان شخصی است که پر از سرزندگی و شور و حرارت است . همچنین افرادی را میبینیم که می گویند مثلا پیاده روی صبحگاهی و یا تمرین های یوگا باعث می شود خیلی پر انرژی شوند ، همه ی اینها از نظر شما نشانگر سلامتی خوب است . بیابیم انرژی جهانی را به طور ژرف تر درک و برررسی کنیم :

پاکسازی چاکرای قلب - آناهاتا

چیستی انرژی کیهانی( تشعشعات کیهانی ) :

در زمان های بسیار دور زمین ، ستارگان ، خودشید و انسانی وجود نداشت . در فرهنگ ها و داستان ها به صورت یکی بود یکی نبود طرح می شود . در این نیستی ، جسمی کوچک که همه چیز در آن بود ( شاید بتوان گفت ماده ی اولیه ) منفجر شد که به این پدیده انفجار بزرگ ( Big Bang ) گفته می شود . همین انفجار نقطه ی پیدایش خلقت و به شکل اولیه ی آن یعنی شکل گازی شد . این جرم حاصل شده از انفجار به طور مارپیچی دور دور خودش می گشت و روز به روز گسترش پیدا می کند ، از این جسم گازی شکل ستارگان ، سیارات و غیره به وجود آمدند ، سپس کهکشان ها شکل گرفتند . هر کهکشان میلیون ها ستاره را در خود جای داده است و هر ستاره به طور مداوم و از طریق تشعشع از خود انرژی ساطع می کند .

پرتو های کیهانی

این پرتو ها که شامل پرتو های کیهانی ، تشعشعات رادیو اکتیویته مثل آلفا ، بتا و گاما هستند ، گرما و نور تولید می کنند . بنابراین سیستم های ستاره ای مختلفی که به طور مداوم از خود انرژی ساتع می کنند ، ما را احاطه کرده اند . خورشید مهمترین و تاثیرگذارترین ستاره است که در زندگی ما نقش مهمی ایفا کرده است و حیات زمین به آن وابسته است . خورشید به ما گرما و نور می دهد . البته سایر پرتوها و تشعشعاتی که از آنها صحبت شد از طریق خورشید به ما می رسند .

انواع تشعشعاتی که از طریق کیهان دریافت می کنیم ، تشعشعات کیهانی نامیده می شوند .

تاثیر انرژی کیهانی بر انسان

خب شاید این سوال برایتان پیش بیاید خب ما که در معرض این انرژی های کیهانی هستیم پس چطور میتوانیم از آنها استفاده کنیم ؟ برای پاسخ به این سوال شما بهتر است بدانید مراکزی در بدن وجود دارد که وظیفه دریافت انرژی و گردش انرژی را عهده دار است . به این مراکز انرژی چاکرا گفته میشود.

آشنایی با چاکراها در بدن

مثالی برای درک بهتر چاکرا :

چاکرا به معنی چرخه است و عملکرد آن انتقال انرژی کیهانی یا همان پرانا به داخل بدن فیزیکی می باشد ، همانند هود آشپزخانه که با چرخش ، هوای درون منزل را به بیرون انتفال میدهد . حال فرض کنید پره ی هود را برعکس نصب کرده باشید ، در این صورت به عکس هوا به داخل ساختمان وارد می شود . چاکرا نیز دارای پره بوده و با چرخش خود پرانا را به درون بدن هدایت می کند . چرا کرده

خب امیدوارم شما هم مثل ما دوست داشته باشید بتوانید این انرژی کیهانی را در بدن خوب به گردش در بیاورید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا