چاکرامدیتیشن

فعال سازی چاکرای گلو|چاکرای پنجم

چاکرای گلو پنجمین چاکراست. واقع در مرکز گردن در سطح گلو و کانالی برای عبور انرژی بین قسمتهای پایین بدن و سر است. آکادمی فیتنس در این مقاله اطلاعات کاملی درباره این چاکرا و پاکسازی آن به شما می دهد.

نام های دیگر چاکرای گلو

ویشودا
کانت پدما
Shodash Dala
رایج ترین نام سانسکریت برای چاکرای گلو “Vishudda” است که به معنی “خالص” است.

این چاکرا مربوط به عنصر صدا است. از طریق گلو ، صدا به هوا منتقل می شود و ارتعاش آن نه تنها در گوش ، بلکه در کل بدن ما نیز احساس می شود. این یک ابزار مهم ارتباطی و بیان است.

چاکرای گلو یا چاکرای پنجم

رنگ چاکرا

چاکرای گلو معمولاً با رنگ آبی فیروزه ای نشان داده می شود. رنگ انرژی چاکرای گلو را می توان به عنوان بنفش دودی یا فیروزه ای نیز مشاهده کرد.

نماد پنجمین چاکرا

دایره ای با شانزده گلبرگ، هلالی که درون آن یک دایره است.
گاهی اوقات ، با دایره ای حاوی مثلثی رو به پایین که دایره دیگری در آن نقش بسته است ، نمادین می شود.
رنگ گلبرگها به رنگ بنفش دودی یا مایل به خاکستری نشان داده شده است.

محل چاکرای پنجم

معمولاً محل پذیرش این چاکرا در سطح گلو است. لازم به یادآوری است که این چاکرا چند بعدی است و اغلب به صورت خارج شدن از جلوی گلو و پشت با زاویه کمی به سمت بالا نشان داده می شود.

چاکرای گلو به شبکه حلقی و بازویی مرتبط است و به دهان ، فک ، زبان ، حلق و کام متصل است. همچنین به شانه ها و گردن مرتبط است. غده مرتبط با چاکرای پنجم تیروئید است که پردازش انرژی در بدن را از طریق دما و رشد تنظیم می کند.

مسدود بودن چاکرای پنجم :

چاکرای گلو مسدود شده می تواند موجب احساس عدم امنیت ، ترس و درونگرایی شود. همچنین ممکن است منجر به پرحرفی و پرخاشگری کلامی شود.

  • عدم کنترل گفتار زیاد یا بد صحبت کردن
  • عدم توانایی گوش دادن به دیگران
  • ترس بیش از حد از صحبت کردن
  • صدای کوچک و نامحسوس
  • قادر به نگه داشتن اسرار نیست
  • دروغ گفتن
  • خجالتی بودن بیش از حد
  • عدم ارتباط با شغل یا هدف زندگی

پاکسازی چاکرای گلو یا پنجمین چاکرا

سنگ درمانی برای چاکرای گلو

همه ما از انرژی ساخته شده ایم. انرژی لرزش ایجاد می کند. سنگهای بهبود دهنده چاکرا هر کدام فرکانس ارتعاشی خاص خود را دارند. با قرار دادن سنگهای چاکرای گلو درست در بالا ی چاکرا، ارتعاش سنگ، انرژی منفی را برای بازگرداندن تعادل از بین می برد.سنگ chalcedony،نمونه ای از آنهاست.

رنگ درمانی برای پنجمین چاکرا

هر هفت چاکرای انسانی رنگ مربوط به خود را دارند. رنگ آبی با چاکرای گلو مرتبط است. رنگ آرامش بخش آبی که برای سلامتی در نظر گرفته می شود ، به پاکسازی کمک می کند و استرس های جسمی و روحی را که اغلب با عدم تعادل چاکرای گلو همراه است ، کاهش می دهد.

نور آبی و شفاف آسمان صاف ، چاکرای پنجم را هماهنگ میکند ، برای جذب کامل رنگ آبی آسمان،  روی زمین دراز بکشید و ریلکس کنید و وجودتان را رو به پهنای بی نهایت آسمان باز کنید.

موسیقی درمانی

انعکاس آسمان آبی بر آب و صدای آرام امواج شما را از عواطف و احساسات نهفته تان و این که به شما چه میخواهند بگویند آگاه میسازد.

رایحه درمانی چاکرای پنجم

رایحه مریم گلی امواج شفا را به طرف مرکز تکلم میفرستد و چاکرای گلو را از انقباض رها میکند ، اکالیپتوس چاکرای پنجم را باز و پاکسازی میکند .

آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا