عمومی

۶ راه فوق العاده برای دفع انرژی منفی از ذهن و بدن

منفی گرایی برای بدن شما همانند سم عمل می کند، بنابراین پاک کردن ذهن و بدن از انرژی منفی یکی از مهم ترین کارهایی هست که باید انجام دهید. در این مقاله می خواهیم ۶ راهکار برای دفع انرژی منفی از ذهن و بدن را برایتان بگوییم.

یکی از آموزه های بنیادی بودا این است که در زندگی سختی و رنج وجود دارد. منفی‌گرایی حاد یا مزمن، روان‌شناختی و عاطفی می‌تواند به مرور بدن شما را ضعیف کند.

منفی بافی باعث احساس سنگینی و تاریکی در روح و جسم شما می شود. احساس ترس وجود شما را فرا می گیرد. از آنجایی که ذهن و بدن شما عمیقاً در هم تنیده شده‌اند، منفی‌گرایی ذهنی و عاطفی همتای فیزیکی دارد؛ ماهیچه‌های منقبض، تنفس کم عمق، افزایش فشار خون، سطوح بالای آدرنالین و کورتیزول؛ همه نشانه‌های استرس بالا و امواج منفی در شماست.

منفی گرایی مثل عقرب از یک قسمت سمی را ورد بدن شما می کند و به مرور در کل بدن پخش می شود. پس، رهایی از احساسات و انرژی منفی، یک راهکار عالی برای داشتن زندگی آرام است.

برای شروع فرآیند درمان، باید انرژی منفی را از بدن خود پاک کنید تا به انرژی مثبت اجازه رشد دهید.

قبل از دانستن راه های پاکسازی انرژی منفی از ذهن و بدن خود، مهم است که منابع منفی در زندگی خود را کشف کنید و ببینید واقعا چه چیزهایی به شما این احساس را می دهند.

بیایید نگاهی به ۶ راهکار برای پاکسازی انرژی منفی از ذهن و بدن خود بیندازیم.

راهکارهای دفع انرژی منفی

مدیتیشن را به بخشی منظمی از زندگی خود تبدیل کنید

مدیتیشن تأثیر شفابخش عمیقی بر ذهن دارد و به بازگرداندن کل سیستم بدن به تعادل و مثبت بودن کمک می کند. ببینیم مدیتیشن چگونه انرژی های منفی را از بدن پاک می کند؟

اول، مدیتیشن پادزهر پاسخ استرسی است که توسط انرژی بد ایجاد می شود. تنش عضلانی آزاد می شود، فشار خون و تنفس کاهش می یابد، هورمون های استرس به حداقل می رسد و در نهایت واکنش جنگ یا گریز از طریق مدیتیشن کاهش می یابد.
دوم، مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا به جای اینکه درگیر تفسیر یا ارزیابی شوید، افکار خود را مشاهده کنید. با مشاهده افکار خود به هنگام آمدن و رفتن، جریان آنها را قبل از اینکه تفسیری منفی در باغ ذهنی شما ریشه دواند، قطع می کنید.
ثالثاً، با ورود مکرر به میدان آگاهی ناب، ارزیابی های منفی در آگاهی شما شسته می شود و چنگال خود را بر شما رها می کند. مانند شستشوی یک پارچه کثیف ، تأثیرات ذهنی منفی در نهایت از بین می رود و پارچه را به حالت بی عیب و نقص باز می گرداند.

تمرینات پرانایاما را تمرین کنید

تمرینات تنفس یوگی یک راه قدرتمند برای پاکسازی انرژی منفی در ذهن و بدن است.

تنفس با یوگا یک نفس نشاط‌آور است که به بدن انرژی می‌دهد و گرمای درونی ایجاد می‌کند که می‌توان آن را راهی برای سوزاندن منفی‌های گیر کرده در بدن ما در نظر گرفت.

این تنفس می تواند به عنوان تکنیکی برای بیرون راندن خاکستر بار منفی سوخته از بدن شما استفاده شود.

وارد طبیعت شوید

طبیعت درمانی ابزاری قدرتمند برای پاکسازی انرژی منفی از ذهن و بدن شماست. خلوص طبیعت اغلب یک “راه اندازی مجدد برای بدن” ایجاد می کند که به حذف موارد منفی از ذهن شما کمک می کند. هنگامی که زیبایی و شکوه یک رشته کوه، یک جنگل رشد قدیمی، اقیانوس یا میدان ستاره ای نیمه شب را در آغوش می گیرید، برای انرژی های منفی بسیار دشوار می شود که قدرتش بر آگاهی شما غلبه کند.

تحرک داشته باشید

انرژی منفی عاشق بی تحرکی و بی حالی است. مانند سیاه چاله ای که به درون خود فرو می ریزد، ذهنیت منفی می خواهد شما را به سمت فراموشی بکشاند. یکی از راه های مطمئن برای خارج شدن از مارپیچ رو به پایین این است که بلند شوید و بدن خود را حرکت دهید. چه با انجام آساناهای یوگا برای افزایش انرژی، چه با پیاده روی یا دویدن سریع، یا حرکات پرانرژی دیگر. حرکت شدید بدن به پاکسازی منفی از بدن شما در سطوح مختلف کمک می کند. دلیلش رو در ادامه با هم ببینیم.

یوگا در ابتدا، سیستم انرژی بدن شما را فعال می کند، جایی که تصورات منفی اغلب گیر می کند.
دوم، با افزایش تنفس و گردش خون، سموم (مانند هورمون های استرس ) از طریق تنفس عمیق و تعریق بدن خارج می شوند.
سوم، در طول فعالیت بدنی پرانرژی، نیاز بدن شما به افزایش اکسیژن بر هر موضوع دیگری غلبه می کند. به عبارت دیگر، زمانی که ضربان قلب و تنفس شما با سرعت بالاتری در جریان است، تمرکز بر روی افکار منفی سخت می شود.

سعی کنید بدون شکایت زندگی کنید

شکایت یکی از راه هایی است که انرژی منفی خود را در یک چرخه حرکت دائمی نگه می دارد. وقتی روی احساسات منفی تمرکز می کنید، از همه چیز شاکی می شوید. بیشتر به چیزهایی که شما را آزار می دهد توجه می کنید که باعث می شود احساس منفی بیشتری داشته باشید و دوباره شکایت می کنید. این یک حلقه بدون انتها از افکار منفی و نارضایتی است.

حقیقت ساده این است: شکایت کردن واقعاً چیزی را حل نمی کند. اگر توصیه سازنده ای برای بهبود چیزی دارید، عالی است. اگر نه، شما فقط یک لایه دیگر به مازاد منفی در جهان اضافه می کنید. شکایت مزمن در واقع نشانه، ترحم به خود است. این شما را در حالت دائمی “بیچاره من” محبوس نگه می دارد و مجبور نیستید مسئولیت تفاسیر یا احساس خود را بپذیرید.

بدون شکایت زندگی کردن دو اتفاق مهم را رقم می زند:

ذهنیت شما را در یک چارچوب قرار می دهد. دیگر همه چیز را «اشتباه» نمی دانید. در عوض، شما آن را به عنوان یک رویداد خنثی می بینید که به آن معنا می دهید.
این به شما قدرت می‌دهد تا مفسران آگاه واقعیت خود باشید. در حالی که شکایت به این معناست که باید راهی برای تغییر دنیای بیرون بیابید. این را تشخیص می دهید که وقتی نمی توانید دنیای بیرونی را تغییر دهید، که اغلب اینطور است، می توانید تفسیر خود را از موقعیت تغییر دهید و خود را از تأثیر منفی آن بر خودتان رها کنید.

لبخند بزنید

اگر به این فکر می کنید که لبخند زدن به دفع انرژی منفی چه ربطی دارد، باید بگویم جادوی واقعی در لبخند شماست. می‌دانید که لبخند برای دیگران مسری است، اما از آنجایی که سلول‌های بدن شما در حال استراق سمع سلول‌های دیگر هستند، لبخند فقط به صورت شما منتقل نمی‌شود. هر بار که لبخند می‌زنید، یک کوکتل منحصربه‌فرد از نوروپپتیدها آزاد می‌شود که به مقابله با اثرات استرس، کاهش فشار خون و بهبود کلی خلق و خوی کمک می‌کند. به طور طبیعی، این اثرات حفظ خلق و خوی منفی را دشوار می کند.

“گاهی اوقات شادی شما منبع لبخند شماست، اما گاهی لبخند شما می تواند منبع شادی باشد.”

وقتی لبخند می‌زنید، یک رویداد ذهنی-بدنی خاصی ایجاد می‌کنید که خلق و خوی شما را به‌طور اساسی از موارد منفی دور می‌کند. میلیونر لبخند باشید. به یاد داشته باشید که لبخند هیچ هزینه ای ندارد و با تقدیم آن، نه تنها به زندگی دیگران، بلکه در زندگی خود نیز غنی می شوید.

با انجام این ۶ مورد، نه تنها احساس سلامتی و شادی بیشتری خواهید داشت، بلکه دنیا را معجزه ای باورنکردنی خواهید دید.

شما برای دور کردن انرژی های منفی از ذهن و جسم تان چه کارهایی انجام می دهید؟

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Back to top button