یوگا

۴ حرکت فوق العاده برای یوگای چشم

حتما براتون پیش اومده که بعد از نشستن طولانی مدت جلوی کامپیوتر، چشمهاتون خسته بشه و اونهارو مالش بدید. استفاده طولانی مدت از گوشی و لبتاب به مرور باعث تاری دید ، خارش و آبریزش چشم ، سردرد ، دوبینی و سایر علائم خستگی چشم می شود. از اونجایی که مجبوریم به فاصله نزدیک روی نقطه ای متمرکز بشیم، فشار زیادی به عضلات چشم وارد میشه. راهکار چیه؟؟؟تا حالا درباره یوگای چشم شنیدین؟

خبر خوب اینه که، تمرینات ساده یوگا می تونه به جوانسازی چشم و تقویت عضلات چشم کمک کنه. در این مقاله ۴ تمرین ساده یوگای چشم رو یاد می گیرید که با ذهن انجام میشه، با این حرکات عضلات چشم استراحت می کنند، فشار روی چشم رو کم میکنه و به تقویت عضلات کمک می کند تا چشم ها دچار آسیب نشوند. با ایجاد انعطاف پذیری در چشم ها، می توان مشکلات چشم رو بهبود ببخشید.

دفعه بعدی که دیدید هنگام خیره شدن به صفحه مانیتور یا گوشی چشمان تون رو می مالید ، تمرینات زیر رو انجام بدید. می تونید این تمرینات رو به صورت جداگانه یا پشت سرهم انجام بدید و در صورت لزوم در طول روز اونهارو تکرار کنید.

۴ تمرین بی نظیر برای یوگای چشم

یوگای چشم با لمس کردن چشم

دستانتون رو به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه به هم بمالید تا احساس گرما و انرژی کنند. بعد از اون دستانتون رو به آرامی روی چشمانتون بذارید. در حالی که نوک انگشتان روی پیشانی قرار گرفته ، کف دست ها روی چشم ها و پاشنه دست ها روی گونه ها قرار گرفته است. دستها رو کمی توخالی کنید و اجازه بدید پرده تاریکی در مقابل چشم قرار بگیره. چشمانتون رو ببندید ، نفس عمیق بکشید و آرام باشید. چشم ها را تصور کنید که مانند یک اسفنج تاریکی را جذب می کنند ، در حالی که از گرما و انرژی بهبودی دست ها نیز بهره می برند. از این استراحت در اثر تحریک بینایی لذت ببرید. این عمل لمس کردن رو تا حدی که احساس آرامش کنید ادامه بدید ( برای چند ثانیه یا تا پنج دقیقه ). بعد از اون دست ها رو به آرامی از صورت جدا کنید و چشم ها رو به آرامی باز کنید.

یوگای چشم با لمس کردن چشم

یوگای چشم و ماساژ تقویت چشم با حرکت دورانی

نفس راحتی بکشید به حالت ایستاده بنشینید. با شل کردن عضلات چشم و صورت ، نگاهتون رو نرم کنید. بدون حرکت سر ، چشم ها رو به سمت بالا به سمت سقف هدایت کنید. حالا چشمهانتون رو به آرامی در جهت عقربه های ساعت دایره کنید و تا حد امکان یک دایره بزرگ ترسیم کنید. هنگام انجام این کار به آرامی به روی اشیا تمرکز کنید و اینکار رو روان انجام بدید. سه بار تکرار کنید، بعد چشم هارو ببندید و آرام باشید. حالا همان حرکت چرخش چشم رو سه بار در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید.

یوگای چشم و ماساژ تقویت چشم با حرکت دورانی

تغییر کانونی برای تقویت عضلات چشم

در این حرکت از یوگای چشم ؛ نفس راحتی بکشید. در حالیکه انگشت شست به سمت بالاست، دستتون رو مستقیم در مقابل خود بگیرید. روی انگشت شست خود تمرکز کنید. در حالی که چشمانتون روی انگشت شست متمرکز هست، انگشت رو به آرامی به سمت بینی حرکت دهید تا جایی که دیگه نتونید به وضوح روی اون تمرکز کنید. دو ثانیه مکث کنید و بعد بازو رو به حالت کشیده شده برگردونید. این کار رو تا ۱۰ بار تکرار کنید.

تغییر کانونی برای تقویت عضلات چشم

تمرینی ساده برای یوگای چشم

برای تقویت عضلات چشم به یک جسم در فاصله دور نگاه کنید. (اگر در خانه هستید، از پنجره به بیرون نگاه کنید). در حالی که در چشم و صورتتون آرام هستین، تا آنجا که ممکنه روی جسم تمرکز کنید. نفس عمیق بکشید و سپس نگاه خود را به آرامی به سمت جسم دور دیگری در اطراف خود معطوف کنید. همچنان که چشمانتون در اطراف جهان اطراف شما حرکت می کند ، ادامه بدید و لحظه ای روی اجسام با فاصله های مختلف مکث کنید. لبخند بزنید ، از بینایی لذت ببرید و از خدا بخاطر داشتن چشمان سالم و قدرتمند تشکر کنید.

تمرینی ساده برای یوگای چشم

یوگا تمرینات بی نظیری برای بدن خواهد داشت پس برای انجام این حرکات تلاش کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا