چاکرامدیتیشن

پاکسازی چاکرای قلب – آناهاتا

چاکرای قلب یا آناهاتا، چاکرای چهارم است. آناهاتا با تعادل و آرامش همراه است. در این مقاله از آکادمی فیتنس درباره چاکرای چهارم و پاکسازی آن می خوانید.

محل قرارگیری چاکرای قلب

چاکرای قلب در کانال مرکزی ستون فقرات نزدیک قلب قرار دارد . آناهاتا با یک گل نیلوفر آبی با دوازده گلبرگ نشان داده می شود. در داخل آن یک منطقه دودی در تقاطع دو مثلث وجود دارد و یک شاتکونا ایجاد می کند. shatkona نمادی است که در هندو یانترا به کار رفته و نمایانگر اتحاد زن و مرد است.

چاکرای قلب
دوازده گلبرگ با هجاهای سانسکریت نوشته شده است.

آناهاتا عشق را در زندگی شما به حرکت در می آورد.

نقش چاکرای قلب در بدن

چاکرای چهارم مرکز پیوندهای عمیق شما با موجودات دیگر ، احساس مراقبت و شفقت ، احساس عشق به خود ، نوع دوستی ، سخاوت ، مهربانی و احترام است.

آناهاتا یک چاکرای یکپارچه است – و باعث ایجاد یکپارچگی می شود – به همین ترتیب ، مرکز بهبودی شماست. در واقع ، بیشتر سنت های معنوی، عشق را به عنوان آخرین نیروی شفابخشی می شناسند.

انرژی آناهاتا به ما اجازه می دهد تا تشخیص دهیم که ما بخشی از وجود بزرگ تری هستیم ، و در یک شبکه پیچیده از روابط گسترش یافته در زندگی و جهان به هم پیوسته ایم.

آناهاتا به ما این امکان را می دهد تا حقیقت مقدس و بنیادی را که در تمام زندگی وجود دارد و همه چیز را به هم متصل می کند ، شناسایی کنیم.

“راه قلب” یا “مسیر قلب” زندگی شما از مرکز انرژی عشق است.

این بدان معناست که زندگی خود را با محبت و مهربانی نسبت به دیگران سپری کنید. یعنی قلب شما به دیگران باز است و به دیگران مهربانی و شفقت می دهید. شما محیط امن و حمایتی ایجاد می کنید.

دیگران می توانند عشق و گرمای شما را احساس کنند. آنها احساس می کنند بدون هیچ شرطی مورد علاقه و پذیرش قرار گرفته اند. مردم در اطراف شما احساس آرامش می کنند ، زیرا هیچ قضاوتی از شما نمی شود.

هنگامی که آناهاتا باز است و انرژی آزادانه در جریان است ، شما نه تنها به دیگران عشق می ورزید ، بلکه به خود نیز علاقه دارید. شما می دانید چه موقع باید نه بگویید و چه زمانی به مراقبت و پرورش خود نیاز دارید.

همه هفت چاکرا مهم هستند و گرچه نمی توانم بگویم مهمترین چاکرای قلب است ، اما می خواهم بگویم که این چاکرا بسیار مهم است.

چاکرای قلب یا چاکرای چهارم

اظهارات چاکرای قلب


تمام عشق در قلب من زندگی می کند.
من خودم را عمیقا و کاملاً دوست دارم و می پذیرم.
من کودک درونم را پرورش می دهم. من تحت تعقیب و دوست داشته شده ام.
من در تعادل زندگی می کنم ، در یک حالت برازنده و سپاسگزارم.
من عاشق زیبایی طبیعت و دنیای حیوانات هستم. خودم را می بخشم.
قلب من به عشق و مهربانی باز است.
من از همه چالشهایی که به من کمک کردند تا عشق را متحول کنم سپاسگزارم.
من با انسانهای دیگر ارتباط دارم.
احساس وحدت با طبیعت و حیوانات دارم.
من همه چیز را همانطور که هست قبول می کنم.
من صلح جو هستم.

آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا

تمرین مناسب برای فعال شدن و پاکسازی چاکرای قلب

در مکانی آرام و بی سر و صدا چهار زانو بنشینید و یا دراز بکشید. بدن و ذهن باید در حالت آرامش قرار بگیرد. حال به اندام ها و اعضای بدن خود ، فرمان آرامش را صادر کنید.

ده نفس عمیق بکشید و به نفس های خود توجه نمایید. این امر موجب می شود انرژی بسیاری از راه بینی به بدن وارد شود و در کل بدن پخش و منتشر یابد. در نتیجه جریان خون تنظیم می شود و اکسیژن به طور منظم در سراسر جسم جریان می یابد. اکنون چشم های خود را بسته و به یک خاطره خوب عمیق و دوستانه فکر کنید و آن را به صورت واضح تجسم نمایید. سعی در این داشته باشید حس کنید که در آن لحظه قرار گرفته اید.

حس خوشنودی ، لذت و شادمانی را در چاکرای قلب تصور کنید. این جا نور سبز شفاف قرار گرفته است . تلاش کنید با قدرت تصور ، این نور را با انرژی که به دست آورده اید به چرخش در بیاورید . حال نور و انرژی را از قسمت پاها خارج نموده. در نتیجه انرژی های منفی و تیره از بدن خارج شده و بدن پاکسازی می شود.

تاثیر سنگ درمانی بر چاکرای قلب

نکته قابل توجه این است که بعضی از سنگ ها اثرات درمانی بالایی دارند. سنگ یاقوت سرخ ، زبرجد ، سنگ دلربای سبز و کوارتز از این نمونه هستند. همچنین پریدت برای فعال شدن و تعادل چاکرای قلب مفید و موثر می باشد.

در نتیجه اگر این چاکرا در بدن شما نامتعادل و غیر فعال شده است ، می توانید از این سنگ ها استفاده نمایید.

غذاهای مربوط به چاکرای قلب

اگر در چاکرای قلب انسدادی به وجود بیاید، برای برطرف کردن این انسداد و مشکل باید رژیم خاصی را رعایت کنیم. از مواد غذایی که دارای رنگ سبز هستند استفاده کنید؛ همانند چای سبز ، جوانه ی گندم ، کاهو، اسفناج ، خیار ، نعنا ، لیمو ، نخود فرنگی و کلم بروکلی.

منبع

سنگ چاکرای قلب کدام است؟

سنگ یاقوت سرخ ، زبرجد ، سنگ دلربای سبز و کوارتز از این نمونه هستند. همچنین پریدت برای تعادل چاکرای قلب موثر می باشد.

چه غذاهایی مربوط به چاکرای قلب است؟

چای سبز ، جوانه ی گندم ، کاهو، اسفناج ، خیار ، نعنا ، لیمو ، نخود فرنگی و کلم بروکلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا