مدیتیشن

جدیدترین راهکار درمان افسردگی با کندالینی:

آیا احساس افسردگی دارید؟ علائم آن را می شناسید؟ ببینم افسردگی چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟

افسردگی در افراد مختلف متفاوت است ، اما برخی علائم و نشانه های شایع وجود دارد. هر از گاهی داشتن اندکی احساس ضعف در زندگی طبیعی است. اما وقتی احساساتی مانند ناامیدی و ناامنی بر شما غلبه می کنند و از بین نمی روند ، ممکن است دچار افسردگی شوید. درمان افسردگی با کندالینی به عنوان یکی از درمان هاى پیشـرفتۀ امـروزى برای بهبود علائم افسردگی بـه شـمار مـی رود کـه بیشتر مـورد اسـتفاده روان درمـانگران است. این روش به شدت به عنوان یک درمان کمکی برای افسردگی توصیه می شود. شواهد نشان می دهد که کندالینی دارای اثر بخشی فوق العاده ای به عنوان داروی کمکی برای علائم اضطراب و افسردگی است، که برای افراد مبتلا به بیماری و همچنین افراد سالم مفید است که در ادامه این مطلب به توضیح آن می پردازیم:

ریشه افسردگی وعلائم آن:

افسردگی یک بیماری شایع و جدی پزشکی است که بر احساس ، نحوه تفکر و عملکرد شما تأثیر منفی می گذارد. افسردگی باعث احساس غم ، اندوه و  یا از دست دادن علاقه به فعالیت هایی می شود که قبلاً از آنها لذت می بردید. این می تواند مشکلات عاطفی و جسمی متنوعی را به وجود آورد. در نتیجه توانایی عملکرد شما در محل کار و خانه کم می شود.

همچنین ، شرایط پزشکی (به عنوان مثال ، مشکلات تیروئید ، تومور مغزی یا کمبود ویتامین) می تواند مشابه علائم افسردگی باشد. بنابراین مهم است که ریشه اصلی این بیماری را پیدا کنیم.

افسردگی می تواند در هر زمانی رخ دهد. اما به طور متوسط ، اولین تجربه نشانه های افسردگی در اواخر نوجوانی تا اواسط 20 سالگی ظاهر می شود. زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی می شوند. برخی مطالعات نشان می دهد که یک سوم زنان در طول زندگی خود یک دوره افسردگی اساسی را تجربه می کنند.

از علائم افسردگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–   احساس درماندگی و ناامیدی

–  از دست دادن علاقه به کارهای روزمره

–  تغییر اشتها یا وزن

–  تغییر در روند خواب

–  عصبانیت، تحریک پذیری ، بی قرای یا حتی خشونت

–  از دست دادن انرژی،احساس خستگی و تنبلی

–  نفرت از خود، احساس شدید بی ارزشی یا گناه

–  مشکل در تمرکز کردن 

–   دردهای بدون دلیل

اما جای نگرانی نیست،امروزه بااستفاده از جدیدترین روش درمان علائم افسردگی با کندالینی می توان به بهبود تمامی این علائم بدون نیاز به دارو بهبود بخشید.

چگونه با کندالینی افسردگی را بهبود ببخشیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از بهترین روش های درمان افسردگی که باعث پاکسازی بدن از تمام احساسات منفی می شود، استفاده از روش کندالینی است. این روش نیاز به هیچ داروی ضد افسردگی ندارد؛ چرا که داروهای تسکین دهنده و ضد افسردگی باعث سرکوب احساسات و جلوگیری از حس قدرت می شود. اگر با روش کندالینی و رژیم غذایی خام بدن را از حس های منفی سم زدایی کنیم ، در این صورت ما طی چند سال خود را به شادی و آرامش عمیق می رسانیم. این حس بازگشت به ذات الهی درونی ما، چیزی است که داروها ، غذاهای پخته شده و “روش های درمانی” هرگز نمی توانند به ما بدهند. کوندالینی ما را به مرتبه ای بالاتر رسانده و به ما این امکان را می دهد که زندگی معنوی در دنیای مادی داشته باشیم.

پیشنهاد می شود به جای سرکوب این بیماری و استفاده از دارو ، از روش طبیعت گردی، ورزش ، آب درمانی حرکات کششی بدن ، تنفس عمیق ، تقویت صدا و موسیقی و غیره … که همگی در لیست مهارتهای کندالینی است و از هزاران داروی ضد افسردگی بهتر است استفاده کنیم. این ضروری است که فرد رژیم غذایی را بگیرد که کبد را خراب نکند یا به دستگاه گوارش صدمه نزند. بنابراین باید بسیار مراقب باشیم که از این روش به درستی استفاده کنیم. مکمل های عصبی برای تغذیه انتقال دهنده های عصبی ، هورمون ها و متعادل سازی و تسکین اعصاب، سیستم عصبی را تغذیه می کنند. جینسینگ ، آشیتابا ، چریش ، گوتو کولا ، برگ زیتون و جینکو احتمالاً مهمترین گیاهانی هستند که می توانند برای بهبود افسردگی استفاده شوند. ماساژ شبانه سینه ها برای خانم ها و آقایان قبل از خواب به حفظ سطح هورمون ها کمک می کند و از سرخوردگی و بی حسی جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که داروهای ضد تشنج می توانند علائم افسردگی را افزایش دهند و در صورت استفاده از داروهای ضد افسردگی ، به جای فعالیت های پیشگیرانه و جدید مثل کندالینی و یا ورزش ، افسردگی پس از بیداری، کاملاً عمیق می شود و گسترش می یابد.نگفته نماند که در روش کندالینی نیاز به یک محیط مناسب غنی سازی داریم.

“تحقیقات در آوریل 1998 ژورنال روانپزشکی آمریکا گزارش داد” که دینداری ذاتی “بهترین روش بهبودی افسردگی در هر دو گروه تحت درمان و درمان نشده است.

فشارهای ناشی از سبک زندگی امروزی  باعث ایجاد تنش ها و اضطراب می شود که نتیجه آن افسردگی است. افسردگی یک بیماری پنهان است و شناختن آن نیاز به دقت بالا دارد. پس نسبت به حال خود و اطرافیان خود آگاه باشیم .

زندگی شاد و حال خوب حق همه ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا