مدیتیشن

چگونگی مدیتیشن ارتباط با کودک درون

قبل از شروع مدیتیشن ارتباط با کودک درون، مطمئن باشید که مثبت ترین محیط ممکن را برای ایمنی و راحتی کودک ایجاد می کنید. مکانی را پیدا کنید که بسیار راحت و خلوت باشد. ممکن است بخواهید یک پتو یا چیز دیگری داشته باشید که باعث شود کودک شما احساس خوشایندی کند.

شما ممکن است بخواهید در فضای باز مراقبه کنید یا در خانه خود مکان خاصی پیدا کنید که برای شما مناسب است. با آکادمی فیتنس همراه باشید و مهم ترین نکات برای مراقبه کودک درون را بخوانید.

مهم ترین نکات قبل از مراقبه کودک درون

هنگامی که برای اولین بار این مراقبه کودک درون را انجام می دهید ، باید چند نکته را در ذهن داشته باشید. گاهی اوقات ، ارتباط با کودک درون بسیار آسان خواهد بود. کودک منتظر ما بوده و خواهان تماس با ماست. اما گاهی اوقات کودک هنوز آماده اعتماد به ما نیست ، بنابراین باید کمی صبر داشته باشد. کودک ممکن است مقاومت کند تا بداند که شما واقعاً خواهان این تماس هستید یا خیر؟؟؟ یا اینکه مایلید مسئولیت پذیر باشید؟؟؟

هنگامی که برای اولین بار مدیتیشن کودک درون را انجام می دهید، به آنچه اتفاق می افتد اعتماد کنید. اگر کودک کمی محافظه کار یا کمی مردد است، به او وقت دهید.

مدیتیشن را به طور منظم ادامه دهید. متوجه خواهید شد که تماس با کودک درون به مرور افزایش می یابد و قوی تر و مثبت تر می شود.

ممکن است با کودکی که بسیار احساسی ، غمگین یا آسیب دیده است در تماس باشید. یا ممکن است با کودکی در ارتباط باشید که بسیار بازیگوش است و می خواهد در کنار شما باشد و سرگرم شود. شما ممکن است با جنبه جادویی کودک درونتان رو به رو شوید. آنچه اتفاق می افتد را بپذیرید. با ادامه این مراقبه، جنبه های مختلف کودک را کشف می کنید. به تجربه خود اعتماد کنید.

مدیتیشن ارتباط با کودک درون

چگونگی مدیتیشن ملاقات با کودک درون

در وضعیتی راحت قرار بگیرید. یا در حالت نشسته یا دراز کشیده باشید.

اگر نشسته اید ، مطمئن شوید که پشت شما پشتیبانی می شود تا بتوانید صاف بنشینید.

در حالتی که دراز کشیده اید ، راحت باشید ، صاف روی پشت خود قرار بگیرید.

چشمان خود را ببندید ….

نفس عمیق بکشید ، و هنگام بازدم بدن خود را شل کنید …

یک نفس عمیق دیگر بکشید ، و هنگام بازدم، بدن خود را رها کنید …

یک نفس عمیق دیگر بکشید ، و هنگام بازدم ، تصور کنید که بدن کاملاً آرام شده است.

اکنون بدن شما کاملاً آرام است ….

یک نفس عمیق دیگر بکشید ، و هنگامی که نفس خود را بیرون می دهید ، ذهن خود را آرام کنید ….

بگذارید افکار شما دور شوند. بگذارید ذهن شما به سکون و سکوت هدایت شود ….

یک نفس عمیق دیگر بکشید ، و هنگام بازدم، آگاهی خود را به یک مکان عمیق و آرام در درون خود منتقل کنید ….

سپس تصور کنید که در مسیری زیبا به سمت درون خود قدم می زنید ….

هنگامی که از عبور می کنید، بیشتر احساس آرامش و راحتی می کنید.

شما وارد حرم مقدس خود شده و زیبایی و راحتی ذاتی را در اطراف خود احساس می کنید ….

چند لحظه وقت بگذارید تا با حرم خود تماس بگیرید ، برخی از جزئیات مربوط به این مکان را بخاطر بسپارید و به خود اجازه دهید از بودن در آنجا لذت ببرید ….

تصور کنید که در حرم مقدس خود قدم می زنید و متوجه گیاهان و حیوانات مختلف می شوید.

آفتاب درخشان و نسیم را می بینید. کمی دورتر ، از حضور یک کودک کوچک آگاه می شوید ….

وقتی شروع به حرکت به سمت کودک می کنید ، می بینید یا حس می کنید پسر است یا دختر ، در مورد چند سالگی و آنچه کودک انجام می دهد، آگاه می شوید.

به آرامی به سمت کودک حرکت کنید . هرچه نزدیکتر می شوید ، به نحوه لباس پوشیدن کودک توجه کنید … به خود اجازه دهید احساس کودک را از نظر احساسی درک کنید. . . . به کودک نزدیک شوید و به هر روشی که احساس می کنید در حال حاضر مناسب است تماس بگیرید ….

مدیتیشن ملاقات با کودک درون

اکنون زمان شفای کودک درون است

از کودک بپرسید آیا چیزی وجود دارد که بخواهد به شما بگوید؟ یا اکنون می خواهد با شما ارتباط برقرار کند؟ ممکن است با کلمات یا هر روش دیگری بخواهد با شما تماس برقرار کند.

به خودتان اجازه دهید هر آنچه کودک می خواهد با او ارتباط برقرار کند را دریافت کنید.

حال از کودک بپرسید که در حال حاضر به چه چیزی در زندگی شما احتیاج دارد …

به حرفهای کودک گوش دهید ، چه با کلمات و چه با روشهای دیگر ….

کمی وقت خود را با بودن در کنار فرزند خود بگذرانید …. به کودک اجازه دهید تا شما را به روش مناسب همراهی کند ، خواه با هم بازی کنید یا به راحتی در کنار هم بنشینید یا او را در آغوش بگیرید.

کودک یک هدیه ویژه برای شما دارد. اکنون به خود اجازه دهید هدیه ای را که کودک برای شما دارد دریافت کنید …. همچنان با فرزند خود باشید …. به کودک بگویید که از این پس می توانید تا آنجا که می توانید با آن در تماس باشید … .

مدیتیشن کودک درون را به هر روشی که برای هر دوی شما احساس خوبی ایجاد می کند، به پایان برسانید. شما و کودک باید انتخاب کنید.

فرزند شما می داند که در حال حاضر در کدام حالت احساس بهتری دارد؛اما در آینده ممکن است تغییر کند.

اگر کودک قرار است در حرم بماند ، فعلاً خداحافظی کنید. به کودک بگویید که در اولین فرصت برمی گردید و می خواهید بدانید که کودک در زندگی شما چه احساسی دارد و چه چیزهایی نیاز دارد ….

اگر کودک با شما می آید ، آن را در آغوش خود یا دست بگیرید و راه رفتن به خارج از حرم را شروع کنید. همانطور که در مسیر قدم می زنید ، خود را زنده ، پر از انرژی ، متعادل و متمرکز احساس کنید …

از بدن خود در اتاق آگاه شوید و هنگامی که احساس آمادگی کردید ، چشمان خود را باز کرده و به اتاق بازگردید.

شفای کودک درون

مدیتیشن شفای کودک درون باید منظم باشد

اکنون که با کودک درونی خود ارتباط برقرار کرده اید ، مهم است که به طور منظم از او مراقبت و حضور داشته باشید. شما برای فرزند درونی خود والد هستید. مهم است که به یک پدر یا مادر آگاه ، دوست داشتنی و مسئولیت پذیر نسبت به آن کودک تبدیل شوید. این می تواند برای شما و کودک لذت بخش باشد. کودک همچنان به برخی از آگاهی ها و مسئولیت های شما نیز نیاز دارد. این بدان معناست که شما باید در اوقات مناسب فضایی از زندگی خود را برای آن کودک ایجاد کنید.

اگر مطمئن نیستید که نیازهای فرزند شما چیست یا چگونه می توان به بهترین وجه از کودک خود مراقبت کرد ، به سادگی بپرسید. کودک می داند که هر زمان چه می خواهد و به چه چیزهایی نیاز دارد ، بنابراین عادت برقراری ارتباط با کودک را در او بپرورانید ، از او بپرسید چه چیزی نیاز دارد ، چه می خواهد. سپس تمام تلاش خود را انجام دهید تا نیازهای او را برآورده سازید.

شما همیشه نمی توانید هر وقت و هر کاری را که کودک می خواهد انجام دهید ، اما باید نیازهای آن را در زندگی خود بگنجانید ، همانطور که با یک کودک واقعی زندگی می کنید. تا جایی که می توانید آنها را در اولویت قرار دهید ، خواهید فهمید که پاداش بسیار خوبی در انتظار شماست.

شروع به فکر کردن در مورد چیزهایی که برای کودک سرگرم کننده است و یا باعث پرورش او می شود ؛ کنید و آن را در زندگی خود بگنجانید. هر روز یا حداقل هر دو روز ، صبح یا شب ، کمی وقت بگذارید و بفهمید کودک شما دوست دارد چه کاری انجام دهد. اسباب بازی هایی را تهیه کنید که کودک دوست دارد با آنها بازی کند ، پیاده روی کنید ، دوچرخه سواری کنید ، حمام گرم کنید ، کتابهای داستان بخرید – چیزهایی که کودک درون شما را واقعاً تغذیه و پرورش می دهند؛ انجام دهید. مطمئناً مهمترین چیز برای کودک محبت و صمیمیت است ، بنابراین کودک ، شما را در یافتن ارتباط ، نزدیکی ، دوستی و عشق بیشتر با دیگران راهنمایی می کند.

در بهترین مکان با کورک ارتباط برقرار کنید. می توانید زمانی که به سر کار می‌روید، به فرزندتان اجازه دهید در خانه بماند و بازی کند. فقط به کودک بگویید که به محل کار خود می روید و بعداً که برگشتید ؛ مدتی را به او اختصاص خواهید داد.

مدیتیشن کودک درون

حتی اگر در ابتدا این چیزها کمی احمقانه احساس شوند ، در نهایت تعادل ، هماهنگی ، لذت و تحقق بیشتری را در زندگی شما به وجود می آورند.

منبع

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام ، من اولین باری که سعی در ارتباط با کودک درون داشتم موفق به ارتباط شدم ، کودک چهره واقعی خودش رو نشون نمیداد و خیلی خجالتی بود و پشت چیزهای مختلف پنهان میشد و حتی کلمه‌ای با من صحبت نکرد ، روز بعد و در ارتباط بعدی متوجه شدم که کودک بسیار بازیگوشه و جالب اینکه اسمی دخترانه هم داشت ، حالا سوال اینه آیا طبیعیه که کودک درون یک مرد جنسیتی دیگه داشته باشه؟ و اینکه با این حجم ازشیطنت و بازیگوشی باید چکار کرد؟ ممنونم

  1. سلام دوست عزیز
   اگه به مکتب روانشناسی تحلیلی علاقه داشته باشید . حتما یونگ رو میشناسید . جناب یونگ متعقد هستند که توی وجود هر مرد شخصیتی زنانه وجود داره به نام آنیما و توی وجود هر زن شخصتی مردانه وجود داره به اسم آنیموس .
   در مورد طبیعی بود کاملا طبیعی است .در مورد بازیگوشی و شیطنت باید با متخصص در ارتباط باشید که با توجه به نقاب شما (شخصیت بیرونی شما) بررسی میشود .
   مهمترین نکته پذیرش کودک درون است و اینکه باید مدیتیشن رو ادامه بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا