مدیتیشن

مدیتیشن صبحگاهی، روزتان را پرانرژی شروع کنید

خیلی از ماها صبح با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار میشیم و حداقل چند دقیقه نیاز داریم که “لود” شیم. پس به دنبال راهی بگردیم که روزمون رو پرانرژی شروع کنیم. چی بهتر از مدیتیشن صبحگاهی.

ما به شما مدیتیشن پیشنهاد می دیم.

مدیتیشن صبحگاهی بدون نیاز به هیچ امکانات و شرایط خاصی انجام میشه و وقتی از خواب بیدار میشید یه روز متفاوت رو شروع می کنید.

زمان مناسب مدیتیشن صبحگاهی

چگونه مدیتیشن صبحگاهی را انجام دهیم

بنظر من، مدیتیشن در صبح و شروع یک روز، زمان مناسبیت که نباید از آن غافل شد. اگر یک دفتر برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه داشته باشیم و تمام کارهای مهم خود را یادداشت کنیم، وقتی صبح از خواب بیدار خواهیم شد؛ به جای مرور کارهای آن روز، می توانیم به مدیتیشن بپردازیم.

بعد از اینکه با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدیم، بنشینیم و با چشمانی بسته لبخند زده، نفس های عمیقی بکشیم و به تعداد مولکول های اکسیژن توی اتاق که با هر تنفس وارد بدنمان می شود، فکر کنیم. حتما نیازی نیست برای درک این موضوع شما یک شیمیست باشید. تصور کنید مولکول اکسیژن را مانند توپ رنگی هستند که با هر دم و باز دم شما رنگش تغییر می کند؛ فقط کافیست شما از این کار لذت ببرید و به چیز دیگری فکر نکنید. مثلا با هر نفس عمیق دویست گوی کوچک طلایی وارد بدن من می شود و گوی های آبی از بینی من خارج می شود…

حالا بگید مولکول های اکسیژن اتاق شما چه رنگیه؟؟؟

اگر در شروع روز، حداقل دو دقیقه این کار را  انجام دهید، احساس بهتری خواهید داشت. برای داشتن این حس خوب و زیبا کافیست این تمرین را طی یک برنامه منظم و برای چند هفته انجام دهید؛ اینگونه تکرار و انجام مدیتیشن صبحگاهی جزئی از هر روز شما خواهد شد. ادامه این تمرینات دلیل تغییرات دلنشین و افزایش راندمان فعالیت های روزانه شماست.

تاثیر مدیتیشن صبحگاهی بر ذهن و جسم

تاثیر مدیتیشن صبحگاهی بر ذهن

تمام موفقیت ها و تصمیمات مهم ما از یک ذهن سالم و آرام شروع می شود. هنگامی که روز را با مدیتیشن های ساده مانند روشی که در متن بالا به آن اشاره شد؛ آغاز کنیم، ذهن بازتر و آرام تری خواهیم داشت و خیلی راحت می توانیم به روزمرگی ها، استرس ها، درگیری و فشارهای کاری غلبه کنیم و در نتیجه شاهد کاهش چشمگیر اضطراب و افزایش تمرکز خود خواهیم بود. با انجام روند منظم و پیوسته مدیتیشن صبحگاهی می توانیم درک بهتری از خود و محیط پیرامون خویش داشته باشیم که این امر آرامشی درونی را برای تک تک ما به ارمغان می آورد. مدیتیشن صبحگاهی حتی ممکن است باعث بهبود افسردگی شود؛ زیرا این تمرین در آغاز یک روز می تواند باعث افزایش حس خوشایند و احساسات مثبت شود.

مدیتیشن کردن در ابتدای روز، می تواند روی کیفیت زندگی هر یک از ما و بهبود روابط کاری و اجتماعی تاثیر گذار باشد.

تاثیر مدیتیشن صبحگاهی بر جسم

بسیاری از چربی های شکمی و چاقی های آزار دهنده می تواند به دلیل استرس و وجود فشارهای موجود در زندگی هر شخص به وجود آمده باشد. چاقی علاوه بر دلیل بیماری های زیادی در بدن، باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می گردد. زمانی که ما برای خود در کنار روش هایی که در مقالات قبل ارائه شد، فقط چند دقیقه کوتاه بعد از بیدار شدن زمان صرف کنیم؛ می توانیم به مرور زمان بر چاقی غلبه کرده و به اندام متناسب و دلخواه خود برسیم.

حالا نظرتون چیه؟ مدیتیشن رو صبح زود دوست دارید؟

دعوتتون میکنم به یک مانترای زیبا

موسیقی مدیتیشن صبحگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا