مدیتیشن

چگونه مدیتیشن در طبیعت را انجام دهیم؟این موسیقی زیبا را بشنوید

نحوه مدیتیشن در طبیعت

این مراقبه در محیط طبیعی انجام می شود. مدیتیشن در طبیعت به تقویت آگاهی و فیزیولوژی ما کمک می کند. درون ما با دیدن یک گل ، صدای پرندگان ، احساس نسیم طنین انداز می شود. این تجربیات چیزی را در درون ما بیدار می کند و کمک می کند تا زندگی ما در یک ریتم طبیعی تر قرار گیرد. دوستداران طبیعت این راز را حتی بدون مطالعه مدیتیشن کشف کرده اند.

در مراقبه در طبیعت ، ما آگاهی خود را بر تجربه طبیعت متمرکز می کنیم؛ بینایی ، صدا ، لمس ، بو و شاید حتی مزه. مانند هر مدیتیشن دیگری که در وب سایت ما در آکادمی فیتنس یاد گرفتید، هنگامی که ذهن از تمرکز مدیتیشن دور می شود ، آن را به آرامی به عقب برگردانید.

راهکارهای مدیتیشن طبیعت

چندین روش مختلف برای انجام این مدیتیشن وجود دارد. آنها را در طبیعت امتحان کنید و ببینید کدام برای شما مناسب تر است.

مدیتیشن طبیعت با چشم بسته

یک موقعیت راحت برای نشستن یا دراز کشیدن پیدا کنید. با چند نفس عمیق شروع کنید ، تنفس عمیق به شما کمک کند تا آرام شوید و شما را به احساسات حال حاضر برساند. اکنون چشمان خود را ببندید و در برابر آنچه با چشمان بسته تجربه می کنید ، حاضر باشید. به احساسات بدن خود و همچنین فعالیت ذهن و احساسات خود توجه کنید. هر آنچه در حال حاضر است را بدون مقاومت در برابر چیزی یا تلاش برای تغییر آن تجربه کنید. این کار را حدود یک دقیقه انجام دهید.

اکنون آگاهی خود را به هر چیزی که می توانید در محیط اطراف خود تجربه کنید ، بیاورید. دمای هوا را روی پوست خود احساس کنید ، نسیم و خورشید را احساس کنید. به صداهای اطراف خود توجه کنید – پرندگان ، زنبورها ، جیرجیرک ها ، آب جاری. به سمفونی طبیعت گوش دهید. برای بقیه مدیتیشن ، این احساسات و صداها را ادامه دهید. هر زمان که ذهن شما سرگردان شد ، آن را به آرامی به تجربه مدیتیشن در طبیعت بازگردانید.

می توانید روی یک صدا تمرکز کنید و با جزئیات بیشتری به اطراف توجه کنید. اگر آهنگ پرنده است – به کیفیت صدا توجه کنید – عمیق تر به سمت صدا بروید. صدا را تحلیل نکنید . فقط به کیفیت آن توجه کنید.

بار دیگر ، هر زمان که متوجه شدید ذهن در افکار جذب شده است ، به راحتی آن را به صداها و احساسات بودن در طبیعت بازگردانید. در مواقعی آگاهی هم از احساسات محیط و هم افکار به وجود می آیند.

فقط روی صداها تمرکز کنید. اجازه دهید هوشیاری شما با توجه به همه صداهای موجود در محیط باشد و با جزئیات زیاد به آنها توجه کنید. همچنین می توانید بر روی یک صدای خاص مانند صدای جریان آب تمرکز کنید. هنگامی که ذهن شما سرگردان است ، توجه خود را به آن صدای خاص بازگردانید.

مدیتیشن در طبیعت با چشم باز

مدیتیشن در طبیعت با چشم باز

این مدیتیشن را می توان هنگام نشستن ، ایستادن یا راه رفتن انجام داد. زمانی که در طبیعت سپری می شود همیشه می تواند نوعی مدیتیشن باشد. هنگامی که ما توجه کامل خود را به آنچه در اطراف ما است – زمین ، درختان ، گلها ، حیوانات ، هوای تازه ، نسیم … معطوف می کنیم.

برای این تجربه بی نظیر، به خود اجازه دهید مناظر ، صداها و بوها را بدون درگیر شدن ذهنی، احساس کنید. به تمایل ذهن برای نامگذاری و ارزیابی همه چیز توجه کنید – “اوه ، به آن پرنده زیبا نگاه کنید. اسمش چیه؟ آیا تمام زمستان اینجا است یا مهاجرت می کند؟” وقتی این نوع افکار به وجود می آیند ، آنها را رها کنید. به سادگی رنگ ها ، شکل ، صداها ، حرکت پرنده یا هر چیز دیگری را که تجربه می کنید ببینید. بگذارید این یک تجربه بدون معنا و بدون اشاره به هیچ چیز دیگری باشد.

همه چیز را در طبیعت با آگاهی تجربه کنید ، گویی تا به حال چنین چیزی را تجربه نکرده اید. مثل همیشه ، وقتی ذهن سرگردان می شود و گرفتار فکر می شود ، کافی است آن را به تجربه طبیعت بازگردانید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا