خواص خرما و معجزات آن +ماسک پوست و مو

حتما شما هم درباره خواص و ویژگی های خرما خیلی زیاد شنیدید. یا از بزرگتر ها شنیده اید که باید در روز خرما مصرف کرد “میوه ای با ویژگی های منحصر به فرد”

خرما یکی از بهترین نعمت های خداوند است و در بسیای از کتاب های آسمانی از خرما و خواص اون صحبت شده است.  و روایات بسیاری از ائمه اطهار درباره مصرف خرما نقل شده است .

اگر میخواهید سالم باشید و به تناسب اندام دست پیدا کنید،حتما خرما رو در برنامه غذایی تون بگنجانید.

به عنوان یه ورزشکار می تونید در حین ورزش خرما بخورید و برای انجام تمرینات، انرژی تون رو چندین برابر کنید. در این مطلب می خوایم خرما رو بیشتر بشناسیم، از ویژگی هاش صحبت کنیم و با خرما ماسک پوست و مو درست کنیم.

 

همه چیز درباره خرما

خرما که به نام علمی Phoenix dactylifera شناخته می شود از محصول درخت نخل است که نوعی درخت گرمسیری و از گیاهان تک لپه ای است.این میوه باارزش در شرایط خاص آب و هوایی و تنها در مناطق گرمسیری و یا نیمه گرمسیری رشد می کند.

خرما ، دارای گوشتی نرم و هسته ای سخت دارد. میوه ای خوشه ای است که بصورت آویزان بر روی درخت نخل تا زمان رسیدن باقی می ماند. ارتفاع درخت نخل بین ۱۰ تا ۲۰ متر بسته به نوع درخت متفاوت است.

بسته به میزان رطوبت خرما ؛ خرما به نوع خشک و تر دسته بندی می شود. خرما خشک به دلیل رطوبت کمتر، ماندگاری بیشتر و طعم شیرین تری دارد .جالبه بدونید علاوه بر میوه خرما ، حتی هسته آن  را برای پخت نان استفاده می کنند.

خواص خرما برای سلامتی

امروزه هر چند کشورهای زیادی کار تولید خرما را انجام می دهند و مزارع زیادی زیر کشت این میوه گران بها هستند، اما بیشتریان حجم تولید و صادرات خرما در کشورهای ایران و مصر(بزرگترین تولید کننده در جهان ) قرار دارد ولی مرغوبیت خرماهای تولید شده در ایران نیز به مراتب بسیار بهتر است. خرمای پیارم و خرمای مضافتی فقط مخصوص ایران می باشد.

بیش از ۴۰۰ نوع خرما در جهان وجود دارد که از این تعداد ۷۰ تا ۸۰ نوع آن در ایران وجود دارد.

معروف ترین خرما های ایران

خرمای پیارم

خواص خرمای پیارم
خرمای پیارم

خرمای پیارم گران‌ترین خرمای ایران است. از نوع خرماهای نیمه خشک است و دیررس است. در گروه خرماهای نیمه خشک قرار دارد. عمده قند موجود در آن از نوع فروکتوز است که به راحتی و سرعت در متابولیسم بدن استفاده شده و به عنوان قند مجاز مصرفی توسط افراد مبتلا به دیابت بسیار مناسب است. این خرما عموما در استان هرمزگان به عمل می آید.

 

خرمای مضافتی

خرمای مضافتی

خرمای مضافتی شناخته‌شده‌ترین نوع خرما در ایران است. رطوبت زیادی دارد و مورد اقبال مردم قرار گرفته است. همچنین خرمای مضافتی یکی از خوش طعم ترین و دلچسب ترین انواع خرمای جهان است.

خرمای گنتار

خرمای گنتار از جمله انواع خرمای تر است. این نوع خرما را می‌توان به‌صورت خارک  و رطب نیز مصرف کرد.

خرمای استعمران

استعمران از جمله نمونه‌های تولید شده در ایران است. این خرما در گروه خرماهای نیمه خشک قرار دارد و از این رو حمل و نقل آن آسان است و برای صادرات خوب است. شایان ذکر است خرمای استعمران میزان قند بالایی دارد و برای ورزشکاران مناسب است. حدود ۷۰ درصد از نخلستان های خوزستان این نوع خرما را به بار می آورند.

خرمای شاهانی

خرمای شاهانی از جمله انواع خرمای تر است که درجه یک محسوب می‌شود و طرفداران زیادی دارد. این نوع خرما بافت نرم و مرطوبی دارد و از آن برای تهیه‌ی انواع شیره خرما استفاده می‌شود. هم چنین بسیار خوش رنگ است. نام های دیگر این خرما که شاید شنیده باشید عبارت اند از شاوانی ، شونی و خورک. این نوع خرما بیشتر در نخلستان های هرم به ثمر می رسد.

خرمای زاهدی

خرمای زاهدی طلایی و بیضی شکل است و دارای یک بافت نرم و طعم آجیلی است. آنها پوست ضخیمی دارند، نیمه خشک هستند و نسبت به سایر خرماها شیرینی کم‌تری دارند. این نوع خرما همچین دارای فیبر زیادی است. این خرما به گستردگی در جنوب ایران کشت به عمل می آید و به خاطر شیرینی معتدل اش طرفداران زیادی در خارج و داخل کشور دارد. چون این خرما به آسانی ذخیره و حمل می شود طرفداران در بین تجار خرما به ویژه صادرکنندگان طرفداران زیادی دارد.

خرمای کبکاب

خرمای کبکاب از انواع نیمه خشک خرما است. پوست آن نسبت به دیگر انواع خرما زخیم‌تر است و از جمله انواع پرمصرف خرما در ایران است. این خرما که عمدتا از نخلستان های بهبهان استحصال می شود بسیار خوش رنگ است و شهد یا شیره ی فراوانی دارد.

خرمای ربی

خرمای ربی از جمله انواع خرمای نیمه خشک است و از ماندگاری مطلوبی برخوردار است. این خرما در نواحی وسیعی از سیستان و بلوچستان پرورش داده می شود. ظاهری چروکیده و قدی کشیده دارد.

خرمای ربی
خرمای ربی

خرمای برهی

این نوع خرما زرد و ترد است. این خرمای رسیده مزه‌ی کارامل و شکر قهوه‌ای را می‌دهد. مانند بیشتر خرماها شیرین است، و کاملا ارزش امتحان کردن را دارد. این خرماهای خامه‌ای واقعا لذیذ هستند و اغلب در حالی که هنوز روی شاخه‌های نازک هستند، به فروش می‌رسند. این خرماهای فصلی را می‌توانید فریز و ماه‌ها نگهداری کنید. این خرما اصالتا ریشه در نخلستان های عراق دارد. با این وجود به خاطر طعم و کیفیت بی نظیرش در بین نخل داران و مصرف کنندگان ایرانی طرفداران پر و پا قرصی دارد.

خواص خرمای برهی
خرمای برهی

این تنها بخشی از انواع خرما مصرفی در ایران بود .

ببینیم خرما چه مراحلی رو طی میکنه تا به میوه رسیده تبدیل شود؟

میوه خرما چهار مرحله رسیدن را طی می‌کند و در این مراحل تغییرهایی در رنگ، بافت، مزه، اندازه و ترکیب‌های شیمیایی آن رخ می‌دهد. خرما در ابتدا میوه‌ای سبز رنگ، سفت و سرشار از آب و تانن است و طعم تلخی دارد.

به مرور زمان رطوبت این میوه کمتر و میزان قندهای آن بیشتر می‌شود، تا در نهایت به خرمایی کاملا رسیده تبدیل شود. رطب، مرحله قبل از رسیدگی کامل خرماست که رطوبت بیشتر و قند کمتری نسبت به خرمای کاملا رسیده دارد.

در مرحله آخر یعنی خرمای رسیده، رطوبت به حداقل خود می‌رسد و رنگ خرما هم کاملا قهوه‌ای تا سیاه می‌شود. در این مرحله میزان قندهای احیاکننده خرما (فروکتوز و گلوکز) بالا و ساکاروز آن اندک است و بافتی یکنواخت و گاهی چروکیده دارد.

ارزش غذایی خرما

خرما بسته به نوع و محل کشت خود دارای ارزش غذایی متنوعی است.

اما اگر بخواهیم به صورت میانگین آن را بررسی کنیم؛باید گفت در هر ۱۰۰ گرم خرما  ۱۶۳ کیلو کالری انرژی، ۰٫۹ گرم پروتئین، ۰٫۳ گرم چربی مفید، ۳۸ گرم گلوسید، ۳۰ میلی گرم فسفر، ۱٫۳ میلی گرم آهن، ۵۱ میلی گرم کلسیم ، ۱۰ میلی گرم ویتامین های مختلف و مقداری فولات، پتاسیم و منیزیم وجود دارد.

 

بهترین روش برای نگهداری خرما در منزل چیست؟

با توجه به اینکه خرما حاوی کربوهیدرات زیادی است، محیط مناسبی برای رشد میکروارگانیسم‌ها می باشد. بنابراین توصیه ما به نگهداری خرماهای نرم و تازه درمحیط خنک مثل یخچال است.

سرمای محیط باعث کاهش رشد میکروارگانیسم‌ها و همچنین فعالیت آنزیم‌ها می‌شود. به طور کلی خرما را می‌توان حدود ۸ ماه داخل یخچال نگهداری کرد. نگهداری خرماهای خشک بیرون از یخچال و ظرف‌های در بسته اشکالی ندارد. خرمای خشک را تا ۱ سال ، می توان در یخچال نگهداری کرد.

 

خواص بی نظیر خرما

خرماسرشار از مواد مغذی است ، درنتیجه برای سلامتی بسیار مفید می باشد،در اینجا سعی کردم مهم ترین خصوصیات خرما رواز بین بیشمار خواص این گیاه باارزش براتون شرح بدم.

کارشناسان توصیه می کنند که هر روز خرما بخوریم. بیایید دریابیم که چه چیزهایی خرما رو به میوه ای خاص تبدیل کرده .

تقویت رشد عضلات با  خرما:

این ویژگی مربوط به کربوهیدرات هاست. اگر شما به اندازه کافی کربوهیدرات را دریافت نکنید، بدن شما ممکن است به جای انرژی، عضلات را  برای سوخت بسوزاند. خرما، میوه ای با کیفیت بالا است و در رشد عضله بسیار مؤثر است.

این خصوصیت به ما میگه که خرما برای ورزشکاران بسیار حیاتی است.

 

خواص خرما برای کمک به کاهش چربی شکم

خرما حاوی فیبر بالایی می باشد. این باعث می شود شما احساس سیری کنید و پرخوری را از بین ببرید. همچنین، از آنجایی که خرما میوه ای شیرین است، می توانید شیرینی خود را با یک انتخاب سالمتر، جایگزین کنید.پس دیگه وقتشه قند و شکر رو کنار بگذارید و برای حفظ تناسب اندام،خرما را جایگزین کنید.

خرما باعث افزایش انرژی می شود

خرما کالری بالایی دارند ، بنابراین برای افرادی که از خستگی شدید رنج می برند مفید می باشد. حدود ۷۲ تا ۸۰ درصد خرما  گلوکز و فروکتوز است. در نتیجه خرما یک میوه پرانرژی می باشد.وقتی روزه می گیریم ، میزان قند خون ما افت می کند برای همین موقع افطار معمولا خرما می خوریم. با کنترل سطح قند خون ، احساس گرسنگی رفع می شود ، در نتیجه از پرخوری میتوان جلوگیری کرد.

خرما کم خونی را درمان می کند

بیشتر اوقات ، کم خونی (در زنان باردار و کودکان) ناشی از کمبود آهن است. خرما حاوی مقدار کافی آهن است (۷/۳ میلی گرم در ۱۰۰ گرم) ،که برای فقرآهن مفید می باشد. با این حال ، جذب آهن به وسیله بدن دشوار است. برای تسهیل در جذب آهن ، آب لیمو یا پرتقال را بعد از خوردن خرما بنوشید.

خرما سیستم عصبی بدن را تقویت می کند

پتاسیم یک ماده معدنی ضروری است که برای حفظ انقباض عضلات و عملکرد  عضلات قلب مورد نیاز است. تحقیقات اخیر در مورد فشار خون بالا نشان داده است که پتاسیم فشار خون را کاهش می دهد و سدیم آن را افزایش می دهد. خرما برای درمان میزان پتاسیم استفاده می شود. برای بیمارانی که مشکل فشار خون دارند ،خرما انتخاب عاقلانه ای است.

از یبوست جلوگیری می کند

از آنجایی که خرما سرشار از فیبر است ، پس یک ماده ملین طبیعی محسوب می شوند. فیبر بتا-گلوکان موجود در خرما ، همراه با جذب آب،موجب تسهیل حرکت روده و جلوگیری از یبوست می شود. برای بهترین نتیجه ، خرما را خشک کرده و آن را یک شب در آب خیس کنید . صبح روز بعد خرما را همراه با آب بخورید.

خرما به زنان باردار بسیار کمک می کند

خرما سرشار از اسید فولیک است و از این رو برای خانم های باردار توصیه می شود. خرمای رسیده حاوی ماده ای است که عملکردی مانند هورمون اکسی توسین دارد (هورمونی که برای تحریک انقباضات رحمی ضروری می باشد). علاوه بر این ،خرما باعث تولید پرولاکتین یعنی همان هورمون شیر می شوند . که این باعث آغاز ترشح شیر مادر می شود؛پتاسیم ، گلیسین و ترئونین به ترشح شیرمادر کمک می کنند.

از بدن در برابر  رادیکال های آزاد محافظت می کند

خرما حاوی آنتی اکسیدان ها – پلی فنول ها و تانن ها (مسئول رنگ قهوه ای تیره خرما) است. پلی فنول های موجود در آن نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سرطان و سایر بیماری ها دارند.عصاره خرما می بتواند از آسیب رادیکال آزاد به چربی ها و پروتئین ها جلوگیری کند.

بهبود سلامت مغز با  خرما

مصرف منظم خرما و میوه های مشابه با خطر بیماری های نورودنژراتیک(نظیر ALS و MS) در افراد مسن ارتباط دارد ؛ مطالعه دیگری نشان می دهد که با مصرف خرما، احتمال کاهش سرعت پیشرفت آلزایمر نیز وجود دارد. یکی دیگر از مطالعات می گوید که خرما می تواند به جلوگیری از التهاب در مغز کمک کند.

خواص خرما برای جلوگیری از سرطان کولون

مصرف خرما می تواند خطر ابتلا به سرطان کولورکتال (سرطان روده بزرگ)را کاهش دهد ، خرما همچنین رشد باکتری های مفید در روده را افزایش می دهد که این باعث افزایش سلامت روده ها می شود.

پیشنهاد ما برای خوردن خرما بخصوص ورزشکاران

خرما را به غلات صبحانه مانند  ذرت و جو دوسر اضافه کنید تا خوشمزه و مغذی شود.

مغزهای پرخاصیت مانند بادام زمینی ، بادام ، پسته را به خرمای خشک و دسر اضافه کنید و میل نمایید. می توانید شیره خرما را به شیر اضافه کنید .

چه افرادی باید خرما را کمتر بخورند؟؟؟

مصرف زیاد خرما به فواید آن نمی افزاید، منظورم اینه که در خوردن خرما نیز باید حد اعتدال را رعایت کنید ، بصورت کلی بهتر است در روز نهایتا ۳ تا ۵ عدد خرما مصرف کنید و بیش از آن را از برنامه غذایی ، بخصوص افراد مسن کنار بگذارید.

در صورت استفاده بیش از اندازه از خرما باید تبعاتی مانند اختلال در عملکرد کبد و طحال و یا حساسیت هایی ماند جوش های بدن و یا سرفه و خارش پوستی را تحمل کنید. ضمن اینکه میزان قند و انرژی خرما تقریبا بالا است و با تمام مفید بودن قند این میوه نباید در مصرف آن زیاده روی کرد ، بخصوص افرادی که  بیماری دیابت دارند.

ضمنا خوردن بیش از اندازه خرما برای افراد دارای سندرم متابولیک و دارای بیماری های قلبی عروقی توصیه نمی شود. از تبعات مصرف زیاد خرما می توان به چاقی و یا تبخال های ویروسی نیز اشاره کرد.

اگر به زیبایی و تناسب اندامتون  اهمیت می دهید ، خرما بخورید

فواید خرما برای پوست و مو

خرما به درخشندگی و جوان سازی پوست کمک می کند و به دلیل وجود پروتئین و آنزیم برای سلامت و کشسانی پوست توصیه می شود. همچنین خرماحاوی آهن است که از ریزش مو جلوگیری می کند.

ماسک صورت با خرما

برای درست کردن ماسک صورت مقداری خرما بدون هسته را با شیر خیس کنید و یک شب نگه دارید و مخلوط کنید تا خمیری بدست بیایید. آن را روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید.

همچنین می توانید مقداری خرما بدون هسته را با زردچوبه مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید و به آن شیر اضافه کنید و بعد آن را روی صورت ماسک کنید و بعد با آب سرد بشویید.

ریزش مو به دلیل کمبود ویتامین است که خرما در درمان آن موثر است.

جلوگیری از ریزش مو با خرما

خرما حاوی آهن است که از ریزش مو جلوگیری می کند و به رشد مو کمک می کند و به همین منظور می توانید مقداری خرمای بدون هسته را روی سر ماسک کنید و بعد از ده دقیقه بشویید.

برای بهبود رویش مو

سر را با روغن خرما ماساژ دهید. چون حاوی ویتامین و مواد مغذی است که به ضخامت و رویش مو کمک می کند.

در هر صورت توصیه می شود خرما در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد ولی در مصرف آن زیاده روی نشود.قدیمی ها میگن اگر میخواید از بیماری در امان باشید،خرما بخورید.حتما قبل از ورزش خرما بخورید و تاثیراتش رو ببینید.

 

نگاه پرمهر خدا،همراهتان

 

 

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *