چاکرا

دلیل انسداد چاکراها و پاک‌سازی چاکراها + آشنایی با مانترا

چرا چاکرا ها مسدود می شوند

تا اینجا فهمیدیم که در بدن هر چیزی به انرژی تبدیل می‌شود . و این انرژی توسط چاکراها  در بدن پخش می‌شوند .خب بعضی مواقع این مراکز انرژی مسدود یا کم‌کار می‌شوند . در این مقاله میخوایم کمی در مورد نشانه‌های این انسداد در چاکراها صحبت کنیم و طریقه پاک‌سازی اون چاکرا رو به شما توضیح بدیم.

طبق تحقیقات آکادمی فیتنس اولین نشانه در انسداد چاکراها مشکلات جسمی است . یکی از بهترین روش های از بین بردن این انسداد، پاکسازی و متعادل سازی از طریق مدیتیشن پاکسازی 7 چاکرا است .

دلایل انسداد چاکرا و پاکسازی چاکراها

برخی از علائم انسداد چاکراها در بدن :

 • احساس ترس داشتن
 • احساس گناه و خودخوری
 • احساس شرم و خجالت
 • احساس غم و اندوه
 • دروغ‌گویی و عوض کردن حقیقت
 • عدم درک از دنیای واقعی
 • احساس وابستگی شدید به دیگران
پاک سازی چاکرا

انسداد در چاکراها باعث راکد ماندن انرژی در همون چاکرا میشه . پس به زبان ساده پاک‌سازی چاکراها به معنی رهایی از این  انرژی راکد است . پس شاید اندکی آزاردهنده باشه اما بعدازاین پاک‌سازی در چاکرا شما احساس سبکی و آرامش می‌کنید برای این کار ابتدا باید با چند مفهوم آشنا بشید  

مانترا چیست ؟

مانترا یعنی ذکر یا ورد، که عبارتی سانسکریت است و از دو جزء »مان« و »ترا« به وجود آمده است. مان به معنای فکر کردن و ترا از ریشه‌ی تری به معنی محافظت کردن یا آزاد شدن از دنیای مادی است.

هر ذکر یا وردی فرکانسی مخصوص دارد و انرژی منحصربه‌فردی تولید می‌کند.

انرژی پنهانی در مانتراها وجود دارد که در پوشش صدایی پیچیده شده است. مانتراها مستقیماً بر چاکراها یا مراکز انرژی اثر می‌گذارند. هر مانترا در داخل ارتعاشاتش قدرتی را پنهان دارد که با تمرکز و تکرار آن، انرژی موجود در آن استخراج می‌شود. مهم‌ترین خاصیت مانتراها این است که موجب تمرکز ذهن بر روی قدرت مطلق می‌شوند و انرژی روحانی را در چاکراهای بدن آزاد می‌کنند. مانتراها گاهی به‌صورت تک کلمه و گاهی گروهی از کلمات به کار می‌روند که حامل ارتعاشات صوتی و انرژی به خصوصی است. براثر تکرار دائمی مانترا، ذهن تصفیه می‌شود. تلفظ درست مانترا بسیار اهمیت دارد. مانترا شمارا به یگانگی با خداوند هدایت می‌کند. مانترا ازنظر فیزیکی مزایای بسیاری دارد. در طی گفتن مانترا یا ذکر تمام سلول‌ها و اندام‌ها استراحت می‌کنند و وانهاده می‌شوند. سموم بدن دفع می‌گردد و سیستم عصبی آرام می‌شود. احساسات و عواطف پست‌تر همانند شهوت، خشم، حرص، نفرت و حسادت از بین می‌روند. خواندن مانتراها به‌موقع خود، موجب به وجود آمدن شکل واقعی آن ماهیت ملکوتی مشخص می‌شود. هر مانترایی نیروی فوق‌العاده را دارد. هر مانترا درست مانند رنگ‌ها دارای ارتعاش و فرکانس خاصی است و می‌تواند بر روی چیزهای پیرامونش تأثیرگذار باشد. مثلاً هر مانترایی می‌تواند بر روی چاکرایی اثر بگذارد و آن را تحریک کند. زمانی که شما مانترایی را ادا می‌کنید ارتعاش آن در فضا و در وجودتان پراکنده می‌شود و چاکرای موردنظر سعی می‌کند تا ارتعاش خود را با آن موسیقی و یا مانترا هماهنگ کند. بهتر است که مانتراها را با صدای بلندی بگویید. وقتی انرژی در یک چاکرا بالا برود، کم‌کاری و یا انسداد از آن چاکرا نیز برطرف می‌شود

پاک سازی چاکرا

خب نظرتون چیه بریم سراغ یه تمرین عملی

در وضعیت مراقبه قرار بگیرید. بهتر است که در حالت نشسته و با ستون فقرات صاف قرار بگیرید. اگر هم نمی‌توانید دراز بکشید، درهرصورت ستون فقرات را صاف نگه‌دارید. چشمانتان را ببندید . چند دم عمیق بگیرید و در بازدم ، مانترای مخصوص هر چاکرا را ادا کنید.(در ادامه تمام آن‌ها را خواهیم گفت) بهتر است پس از چند دم و بازدم عمیق شروع به گفتن مانترا کنید این کار رو برای هر چاکرا به مدت ۵ دقیقه انجام دهید

نکته مهم 

باید آگاهی و حواستان رو بر روی هر چاکرا متمرکز کنید

ممکن است در حین تمرین احساس گرما، گزگز و یا مورمور شدن در آن چاکرا را کنید.

مانتراهای هفت چاکرا

 • چاکرای اول: لااااام
 • چاکرای دوم : وااام
 • چاکرای سوم: راااام
 • چاکرای چهارم: یاااام
 • چاکرای پنجم: هااام
 • چاکرای ششم: اُاُووممم
 • چاکرای هفتم : اُاوووممم

پس در هر بازدم از این مانتراها برای تحریک هر چاکرا استفاده کنید. امیدوارم همین‌الان شروع به تمرین کنید . در ادامه قصد داریم شما رو با سوترا ها آشنا کنیم . پس حسابی مانترا رو تمرین کنید جسم و روح سالمی داشته باشید .  

آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا

‫3 دیدگاه ها

 1. از نظر علمی میدانهای مغناطیسی دور تا دور بدن وجود دارد و با عکس برداری های مختلف وجود آن اثبات شده است ولی چیزی تحت عنوان چاکراه مشاهده نشده و تایید نشده است
  میدانهای مغناطیسی اجسام دیگر مثل آهنربا یا میدانهای مغناطیسی کره زمین و… در فیزیک و زمین شناسی و….به صورت خیلی دقیق مورد بررسی قرار گرفته و جریانهای مغناطیسی که بین دو قطب مغناطیسی وجود دارد نیز دقیقا کشف شده است این میدانها در درون آهنربا از شمال به جنوب و در بیرون از جنوب به شمال است.
  چیزی غیر از این علم گزارش نکرده و اصلا صحبتی از چاکراهها نشده است لذا در مورد بدن انسان هم می بایست همین قانون کلی وجود داشته باشد و میدانهای مغناطیسی گرداگرد بدن دقیقا مانند میدانهای مغناطیسی کره زمین یا یک آهنربا یا هر چیز دیگری باشد.
  قطعا با نظر به کشفیات متقن و محاسبات دقیق فیزیکی و مغناطیسی امروزه مبحث چاکراهها و گردش انرژی از جلو به عقب نمی تواند علمی و صحیح باشد و اگر چرخش انرژیی در بدن وجود دارد همان گردش در جهت خطوط میدان مغناطیسی است نه از درون چاکراهها و….

  1. از نظر علمی خیلی چیز ها هنوز ن کشف شده و ن ثابت شده … همین انرژی مغناطیسی یا هاله ی اطراف هر شخص از بدو پیدایش انسان بوده و علم زمینی و مادی شما تازه متوجه شده مغناطیس چی هست !!!!
   پس علم و دانش گمراه کننده مادی رو با خرد و آگاهی مقایسه نکنین

 2. من وقتی مراقبه یا پاکسازی چاکراه میکنم بصورت غیرارادی به جلو عقب یا چپ وراست بدنم تکون میخوره ایا میتونه جریان انرژی باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا