زیبایی و مد

بهترین پارچه های خنک برای لباس در فصل تابستان

مهمه که توی فصل تابستان چی بپوشیم که خیلی گرما رو حس نکنیم و اذیت نشیم. احتمالا شما هم مثل خیلی از افراد هر روز صبح از دئودورانت استفاده می کنید که کمتر عرق کنید. در اکثر مناطق ایران تابستان های گرمی داریم که لازمه برای راحتی بیشتر از لباس های خنک استفاده کنید.

ببینیم در فصل تابستان از چه پارچه هایی میشه استفاده کرد که گرمای این فصل رو کمتر حس کنیم؟

بهترین پارچه خنک برای تابستان

بهترین پارچه های خنک تابستانی

پنبه مناسب فصل تابستان

پنبه یک الیاف طبیعی است که اجازه می دهد هوا آزادانه در پارچه گردش کند. این جریان هوا باعث می شود که کمتر عرق کنید. یک پنبه سبک با کیفیت خوب همچنین رطوبت را جذب می کند و به شما این امکان را می دهد که بدنتان خنک شود. پارچه های از جنس پنبه در انواع سبک ها و رنگ ها وجود دارد.

بافت پارچه پنبه ای هم زیباست و هم استحکام خوبی دارد. بعد از شستن خیلی زود خشک می شوند اما باید بدانید که خیلی زود هم چروک می شوند. دمای شست و شوی پارچه های پنبه ای بین 30 تا 40 درجه است و سفید کننده بافت پارچه پنبه ای رو خراب می کنند. برای لباس های مجلسی می تونید از پارچه ای استفاده کنید که ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی باشد.

کتان پارچه ای خنک برای فصل گرم

کتان یه پارچه خنک که به بدن نمی چسبه ولی این پارچه هم مثل پنبه زود چروک میشود. پارچه ای نرم که خیلی زود هم اتو می شود. پارچه های کتان از قدیم در صنعت نساجی نقش اساسی دارند. این پارچه از خنک ترین پارچه های فصل تابستان است. کتان ضد حساسیت است و هوای زیادی در آن جریان دارد. کتان رطوبت و گرما را درخود نگه نمی دارد و لباس به بدن نمی چسبد.

دمای شست و شو این پارچه 30 درجه سانتی گراد است. برای شستنش بهتره از سفید کننده استفاده نکنید.

ریون، پارچه ای از الیاف طبیعی و مصنوعی مناسب فصل تابستان

این پارچه ترکیبی از پنبه و الیاف مصنوعی است که از سلولز گرفته می شود. این پارچه به لطافت پنبه و ابریشم است. البته پارچه ای ارزان تر از ابریشم و مناسب فصل هایی مثل تابستان و بهار است.

بافت سبکی دارد و به بدن نمی چسبد. برای دوخت لباس های ورزشی بسیار مناسب است. برای شستن این نوع پارچه از دمای پایین استفاده کنید.

پارچه شمبری، شبیه پارچه جین ؛ پارچه خنک تابستانی

این نوع پارچه آبی‌رنگه و می تونه یک گزینه‌ جایگزین پارچه جین در فصل گرم است. شمبری معمولا ترکیبی از کتان و پنبه است. گاهی از کتان و پلی استر هم در تهیه آن استفاده می شود.تار و پود سفید و خنکی داره که با پوشیدنش احساس خنکی می کنید.

پارچه مناسب مانتو در فصل گرم

چه پارچه‌ای مناسب مانتو برای فصل گرم است؟

برای دوخت مانتو در بهار و تابستان گرم باید از پارچه های خنک و مقاوم استفاده کرد. پارچه های ترکیبی از پنبه و نخ یا نخ خالص می تونه گزینه خوبی برای لباس ها و مانتوهای تابستانی باشد. این جنس پارچه ها علاوه بر خنک بودن، مقاوم هم هستند. البته توجه کنید در هنگام خرید به این دقت کنید که ممکن است لباس کمی آب‌رفت داشته باشد .

مانتو و شومیزهای از جنس ریون می تواند انتخابی آزاد و راحت برای مانتو در فصل های گرم باشد. این لباس ها وزن کمی دارند که هوا در آن به خوبی در گردش است. میکرو هم الیاف مصنوعی مناسب این فصل است که بافتی سبک و نازک دارد.

هرچه سعی کنید از لباسهای خنک در فصل گرم استفاده کنید؛ از گرمازدگی هم در امان هستید. نوشیدنی های خنک بنوشید و از رندگی لذت ببرید.

تابستان چی بپوشیم؟
پارچه برای لباس خنک در فصل گرم

با انتخاب درست پارچه و پوشیدن لباس های خنک از تابستان لذت ببرید. راستی کرم ضد آفتاب فراموش نشه.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا