مدیتیشن

مدیتیشن در بارداری|فواید مدیتیشن در بارداری

بارداری می تواند با هجوم احساسات همراه باشد. ممکن است در عرض چند دقیقه احساس خوشبختی ، غم ، هیجان و نگرانی داشته باشید. به وسیله مدیتیشن در بارداری بدن شما برای باروری بدون استرس آماده می شود. طی ۱۰ دقیقه در روز ، ارتباط ذهن و بدن افزایش می یابد ، هورمون ها متعادل می شود و شما در بارداری آینده خود احساس مثبت تری خواهید داشت.

در مقالات قبل درباره مدیتیشن و فواید آن صحبت کردیم. این مقاله مختص مامان های آینده است. همچنین شما برای آرامش در دوران بارداری می توانید از یوگا نیز کمک بگیرید. با آکادمی فیتنس همراه باشید.

مدیتیشن در بارداری
مدیتیشن در بارداری

مدیتیشن برای بارداری چه فوایدی دارد؟

مدیتیشن در بارداری به شما کمک می کند تا با انواع استرس های جسمی و روحی دوران بارداری کنار بیایید ، در نتیجه فشارخون و استرس کاهش می یابد و آرامش ذهنی افزایش می یابد. مدیتیشن در دوران بارداری در درمان اضطراب یا افسردگی خفیف تا متوسط بسیار موثر است.

چه قبلاً مدیتیشن کرده باشید یا نه ، این روش می تواند به شما کمک کند تا از این گردباد احساسی رها شوید. علاوه بر این ، مراقبه هم برای شما و هم برای کودک آینده عالی است.

وقتی مدیتیشن به صورت مداوم در یک دوره طولانی مدت انجام شود ، می تواند برای مادران باردار فواید مثبتی داشته باشد.

مدیتیشن در بارداری می تواند به علائم بارداری ، از جمله خستگی ، تغییرات خلق و خو و اختلالات خواب کمک کند.

روش های مدیتیشن در بارداری


مراقبه عمیق شکم


دستان خود را روی شکم خود قرار دهید و کودک را به آرامی در آغوش بگیرید. احساساتی را که در زیر دستان شما احساس می شود مشاهده کنید. (احساس گرما می کنید؟ حرکت می کند؟) به آرامی ، نفس بکشید. اگر فکری به ذهن شما خطور کرد ، بگذارید دور بماند. سعی کنید هر روز پنج دقیقه این کار را انجام دهید و به تدریج هر هفته زمان بیشتری این کار را کنید.

یک مانترا بسازید


در کلمات ما قدرت زیادی وجود دارد. وقتی از چیزی صحبت می کنیم ، به آن اعتقاد داریم. در حین آرامش، سعی کنید بگویید: “نفس مادر . نفس بکش” از همین مانترا می توان برای کمک به شما در دوران سخت بارداری و دوران زایمان استفاده کرد.

مدیتیشن برای بارداری
مدیتیشن برای بارداری

تکنیک های مدیتیشن در لحظه زایمان

“موج” را تجسم کنید


واقعیت این است که شما می توانید از طریق تجسم (مدیتیشن همراه با تصاویر ذهنی) از شدت درد بکاهید – بدون شک این ابزاری مفید برای استفاده در هنگام زایمان است.

هر انقباض را به عنوان موجی در اقیانوس مشاهده کنید. آن را ببینید که به آرامی به شدت اوج خود رسیده و سپس اجازه دهید تا آرام آرام پایین بیاید.

مدیتیشن قبل از تولد چگونه می تواند زایمان کمک کند؟
به “شکوفه لوتوس” فکر کنید.
گل نیلوفر آبی بسیار مقدس است. گردن رحم خود را به عنوان یک گل شکوفه نیلوفر آبی تجسم کنید. پس از هر انقباض ، تصور کنید که گلی باز می شود و تکرار کنید ، “باز ، باز ، باز”.

“چشم سوم” خود را آرام کنید


از فضای پیشانی و بین ابروهای خود معروف به “چشم سوم” آگاه شوید. در پشت آن غده صنوبری قرار دارد که به نور حساس است. همچنین باعث تولید سروتونین می شود.سروتونین هورمونی است که بر تنظیم الگوهای خواب و میزان انرژی شما تأثیر می گذارد. در هر حالتی که اضطراب دارید ، حتی در موقعیت زایمان ، حتماً عضلات پیشانی و بین ابروهای خود شل کنید.

در پناه خداوند در سلامتی و آرامش باشید . سایت آکادمی فیتنس برای شما لحظات شاد و خاطره انگیزی را آرزو می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا