مدیتیشن

مدیتیشن و آرامش ذهن با متد سیلوا

مدیتیشن با متد سیلوا که در کتاب کنترل ذهن سیلوا نوشته خوزه سیلوا آمده است، ذهن را به آرامش عمیقی می رساند که فواید زیادی دارد. شما در مقالات قبل با مفهوم مدیتیشن آشنا شده اید، در این مقاله از آکادمی فیتنس درباره مراقبه با متد سیلوا توضیح می دهیم.

سیلوا دریافت که با استفاده فعال از مغز (فرآیندهای تفکر، حرکتی ، دیداری و شنیداری) می توانیم به سطح بالایی از انرژی برای بهبود حافظه و مهارت های یادگیری ، تغییر عادات ناخواسته ، تقویت سلامتی و بهبود وضعیت بدن برسیم.

مدیتیشن با متد سیلوا

متد سیلوا چیست؟

متد سیلوا شیوه ای است برای آرامش ذهن و بدن و همچنین استفاده از فرکانسهای کم بسامد مغز و بهره بردن از نیمکره راست برای رسیدن به نتایج مثبت .

در طول متد سیلوا، شما می آموزید که با مراقبه ۳۳ دقیقه ای، به سطح آلفای ذهن برسید.

رفتن به سطح آلفا اولین گام برای مراقبه و گامی اساسی در رسیدن آرامش ذهنی و دست یابی به امواج کم فرکانس مغز است.

روش سیلوا یک روش مراقبه هدایت شده برای کمک به شما در دستیابی به سطوح عمیق آرامش می باشد.

مراقبه در متد سیلوا چه فوایدی دارد؟

کاهش استرس
بر سلامتی شما تأثیر مثبت می گذارد
از نظر ذهنی برای تغییر نگرش بسیار موثر است
عادت های بد را از بین می برد.
تجسم خلاق برای تعیین هدف را تقویت می کند.
خلاقیت را بهبود می بخشد.

همانطور که می دانید ، مراقبه حتی اگر توسط یک مبتدی انجام شود ، فواید زیادی به همراه دارد.

وقتی مدیتیشن می کنیم چندین اتفاق مهم از نظر جسمی و روحی رخ می دهد. اول ، ما “در درون خود تمرکز می کنیم” و دنیای خارج را رها می کنیم (شبیه به خواب رفتن ، اما بدون از دست دادن هوشیاری).

این به مغز ما اجازه می دهد تا به فرکانسهای مغزی پایدارتر و قویتری تبدیل شود (دانشمندان به آن آلفا و تتا می گویند) که در طول خواب به آن می رسند.

وقتی می توانیم در هنگام بیدار ماندن فرکانس مغز خود را به این سطح کاهش دهیم ، می توانیم ذهن ناخودآگاه را به سطح آگاهی برسانیم.

مراقبه با متد سیلوا

مدیتیشن با متد سیلوا به چه شکل انجام می شود؟

مدیتیشن با متد سیلوا از طریق صدا ارائه شده است. ما شما را به یک سطح از آرامش ذهن هدایت خواهیم کرد. همچنین در پس زمینه صدای آرام و مهیجی را خواهید شنید. صدا ضرب آهنگ ملایم ۱۴ سیکل در ثانیه است. این صدا فرکانس سطح آلفا را شبیه سازی می کند و به شما کمک می کند تا مغز شما به این فرکانس صحیح هدایت شود.

هنگامی که “متد سیلوا” را تمرین می کنید ، سه کار مهم وجود دارد که باید هنگام بسته نگه داشتن چشم خود انجام دهید.
اول ، شما باید تمرکز را تمرین کنید. تمرکز یک مهارت اساسی است. تمرکز خود را بر آنچه مربی از طریق صدا به شما می گوید انجام دهید.

دوم ، تخیل خود را تقویت کنید. ما می خواهیم شما یاد بگیرید که چگونه تخیل خود را تقویت کنید ، زیرا در موقعیت بهتری برای کنترل تجسم خلاق خود خواهید بود. در عین حال ،تخیل شما را در حین انجام تمرین بیدار نگه می دارد.

سوم ، شما باید تمرین کنید که آرامش فیزیولوژیک خود را با آرامش ذهنی خود هماهنگ کنید. راحت می توانید به آرامش ذهنی برسید. اما شما باید یاد بگیرید که بدنتان نیز آرام بگیرد. آرامش بدن کمی بیشتر طول می کشد.

اگر به هر دلیلی احساس ناراحتی کردید و می خواهید چشمان خود را باز کنید ، بلافاصله چشم های خود را باز کنید.
به خود بگویید ، همه چیز خوب است. سپس وقتی آرام شدید ، به ابتدای مراقبه برگردید و از ابتدا شروع کنید.

این تمرین ۲۵ دقیقه طول خواهد کشید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک موقعیت راحت قرار بگیرید.بهتر است نشسته باشد . چشمان خود را ببندید . وقتی آماده شدید می توانید صدا را شروع کنید.

مدیتیشن با متد سیلوا

در ابتدا مربی از شما می خواهد که تمرکز کنید. تمرکز را در قسمت سرد احساس کنید. می توانید به نور آبی یا سفید فکر کنید، راحت تر تمرکز بگیرید.

در مرحله و مربی می خواهد که ارتعاشات ناشی از احساس گرما در گردش خون را تشخیص دهید. شاید در تلاش اول سخت به نظر برسد اما دفعات بعدی این احساس را خواهید داشت.

سپس از شما می خواهند که تمام تنش ها را در قسمت های مختلف بدن رها کنید. از قدرت تخیل کمک بگیرید. باید احساس کنید تمام بدن شما آرام می شود.

در طول مدیتیشن با متد سیلوا این را تکرار کنید:

هر روز از هر نظر بهتر و بهتر می شوم.

اکنون می آموزم که ذهن خود را منظم کنم.

می آموزم که توانایی هایم را افزایش دهم.

در مرحله بعد مربی به شما میگوید وقتی صدای من را بشنوید یک ساعت زمان سپری شده است، او به مدت ۳۰ ثانیه ساکت خواهد ماند. بعد از ۳۰ ثانیه که به شما می گوید ۱ ساعت گذشته است ضمیر ناخودآگاه شما واقعاً احساس می کند ۱ ساعت زمان سپری شده است.
این یعنی تاثیرات گذشتن ۱ساعت از زمان آلفا را در ذهن احساس خواهید کرد.
هنگامی که شما آرامش فیزیولوژیک خود را با آرامش ذهنی خود ترکیب کنید ،در طول این تمرین آرامش بیشتری خواهید داشت. هرچه بیشتر تمرین کنید ، آرامش بیشتری به دست می آورید.

لطفاً به یاد داشته باشید ، رمز موفقیت نظم و تکرارمدیتیشن است. تمرین را تکرار کنید.

هرچه بیشتر به سمت آلفا بروید و تجسم ، آرامش و هماهنگی با شهود را یاد بگیرید ، زندگی شما سالم تر و بهتر می شود و به آرامش عمیق تری می رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا