مکمل ها

تشخیص مکمل اصل از تقلبی

دغدغه بسیاری از بدنسازان حرفه‌ای اینه که مکملی که استفاده می‌کنند اصل هست یا تقلبی. برای تشخیص مکمل اصل دو راه پیش روی خود دارند.اول اینکه می تونند از سایت‌های معتبر مکمل فروشی در خارج از کشور خرید کنید که هزینه خیلی بالایی براشون داره. دوم اینکه میتونند از فروشنده‌های داخلی‌ قابل‌اعتماد و معتبر مکمل‌های خود را به قیمت تمام‌شده کمتری تهیه کنید. راه سوم اینه که به توصیه‌های آکادمی فیتنس گوش بدید.

تشخیص دقیق و مطمئن مکمل‌های تقلبی بسیار مشکل است. یه راه البته سخت برای تشخیص تقلبی بودن یک مکمل قبل از تمرین اینه که شما باید مکمل را امتحان کنید و بعدازآن متوجه تقلبی یا اصل بودن آن خواهید شد.

اگر مکمل باعث افزایش سطح انرژی شما شد می‌توانید بفهمید که مکمل اصل می‌باشد درغیراین صورت مکمل تقلبی بوده است. درباره برخی از مکمل‌ها شما حتی هنگام مصرف آن‌هم نمی‌توانید به اصل بودن یا تقلبی بودن آن پی‌ ببرید.تنها باید مدتی‌ بگذرد و اگر شاهد هیچ‌گونه افزایش حجمی نبودید مشخص می‌شود که مکمل تقلبی است. البته اگر تقلبی باشه مدت زیادی چیزی رو می‌خوردید که نمیدونید چیه.

با همه این‌ها چندین نکته وجود دارد که شما می‌توانید هنگام خرید یا هفته اول مصرف مکمل به تقلبی بودن آن پی‌ ببرید. معمولاً مکمل‌های بدنسازی که سود بیشتری دارند،احتمالاً بیشترین درصد تقلب را به خود اختصاص می‌دهند. مثلاً یک پروتئین وی که قیمت آن حدود ۳۵۰ هزار تومان است برای افراد تقلب کار بسیار سودمند خواهد بود. چراکه وقتی آن‌ها دست به تقلب می‌زنند برای آن‌ها مکمل پروتئین وی ۵۰ هزار تومان تمام می‌شود درحالی‌که به‌راحتی در بازار بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان خواهند فروخت.

راه های تشخیص مکمل اصل

مواردی که گفته می‌شود بهتون کمک می کنه بتونید مکمل اصل رو از تقلبی تشخیص بدید. اگر بتونید از این شیوه‌ها استفاده کنید ، به‌راحتی می تونید مکمل اصلی رو از تقلبی تشخیص بدید.پس شش‌دانگ حواستون رو به من بدید.

تفاوت مکمل اصل و تقلبی:

روش های ساده تشخیص مکمل اصل از تقلبی

۱٫اغلب مکمل‌هایی که تاریخ انقضای آن‌ها با جوهر قرمز چاپ‌شده احتمال تقلبی بودن بیشتری دارند.

۲٫وجود دانه‌های رنگی در بین پودر نشانه تقلبی بودن است .

۳٫مکمل‌ها نباید بوی نامطبوع بدهند.

۴٫مقداری از مکمل را کف دست ریخته و کمی نمناک کنید تا چسبندگی فوق‌العاده ایجاد کرده و پودر با مالش دست به شکل گلوله گلوله درآید .

۵٫چنانچه مقداری از پودر را دردهان بگذارید هر چه مقدار چسبندگی بیشتر باشد نشانه کیفیت بالای آن است .نتیجه اینه که این مکمل اصل است.

۶٫پودرهای وی ۱۰۰ درصد نباید شیرین باشند و فقط طعم دار هستند .

۷٫اگر مکمل اصل باشد به شکل بسیار خوب و سریع کاملاً حل خواهد شد، اما اگر مکمل تقلبی باشد، شما برای حل کردن آن کار سختی را پیش روی خود دارید. حتی پس از تکان دادن بطری برای دقایقی‌ بازهم مکمل‌ را به شکل یک توده خواهید دید.

۸٫اگر فردی که از او در حال خریداری مکمل هستید، بیش‌ازحد اشتیاق به خرج می‌دهد و حاضر است که قیمت خود را نیز به شکل قابل‌توجهی‌ کاهش دهد از او خرید نکنید. به‌احتمال‌زیاد محصولات او نیز تقلبی می‌باشد.مطمئن باشید اگر محصول آن فرد مکمل اصل باشد هیچ راهی‌ برای دادن تخفیف‌های زیاد وجود نخواهد داشت.

۹٫به پوشش آلومینیومی درپوش مکمل‌ها دقت کنید. حتماً به فرم لبه‌های آلومینیومی دقت کنید که بسیار تمیز و شکیل بسته‌بندی‌شده باشد. معمولاً پوشش آلومینیومی، دارای نام برند و شرکتی است که محصول مرتبط با آن را خریداری کرده‌اید؛ اگر این شرایط را نداشت، بدانید که یا کیفیت پایینی دارد و یا کاملاً تقلبی است.

۱۰٫ وجود اشتباهات نگارشی و کلمات غلط در چاپ کلمات از نشانه‌های مکمل تقلبی است .

۱۱٫اگر درب قوطی مکملی را باز کردید و متوجه شدید که پلمپ پرس شده ندارد یا قبلاً بازشده بدانید که قطعاً تقلبی می‌باشد .

۱۲٫کیسه مکمل بدنسازی اورجینال از جنس کاغذ نیست.جنس بسته‌بندی مکمل‌های کیسه‌ای از پلاستیک است و به‌هیچ‌وجه از کاغذ تولید نمی‌شوند.

۱۳٫ اغلب مکمل‌هایی که تاریخ انقضای آن‌ها با جوهر قرمز چاپ‌شده احتمال تقلبی بودن بیشتری دارند.

۱۴٫ اغلب شرکت‌های مطرح بر روی پلمپ درب قوطی‌ها آرم شرکت را درج می‌کنند و نبود این آرم ( نه همه شرکت‌ها ) احتمال تقلبی بودن مکمل می‌رود .

۱۵٫ پلمپ درب را از کناره‌ها با دست لمس کنید. در صورت پلمپ بودن درب باید کاملاً پلمپ محکم باشد و در مواردی هم بسیاری از مکمل‌هایی که مستقیم از کشورهای قاره آمریکا و اروپا وارد می‌شوند، یا پلمپ کاغذی و بادی نداشته ویا پلمپ‌شان به‌خوبی پرس نشده است، معمولاً انواع تقلبی در ایران را با چسب پلمپ می‌کنند.

۱۶٫ پلاستیک قوطی نباید از جنس شفاف باشد، بلکه باید رنگ دار بوده و داخل قوطی و محتوی آن پیدا نباشد. برای این منظور سروته قوطی را بررسی کنید.

۱۷٫ قوطی‌ها و کیسه‌های کوچک با وزن زیاد اغلب مکمل تقلبی هستند. به‌طور مثال دیده‌شده در قوطی‌های مرسوم یک کیلوگرمی به‌طور کامل پرشده و دارای وزن زیادی هستند.

۱۸٫باید یکدست و یکرنگ باشد . وجود شن ، سنگ ، پلاستیک ، چوب و . . درون مکمل دلیل تقلبی بودن آن است. وجود هرگونه شی‌ء نامتعارف و اضافی و دانه‌های رنگی درون پودر دلیل تقلبی بودن آن است . پودرهای پروتئین اصلی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

۱۹٫ مکمل‌های پروتئینی اصل به‌آرامی اما ساده در آب حل می‌شوند. اما نمونه‌های تقلبی آن، به‌سختی در آب حل می‌شوند. برای حل کردن این محصولات در آب، حتی پس از تکان دادن نیز با مشکل مواجه خواهید شد.

یه روش ساده برای تشخیص مکمل وی:

یکی از راه های تشخیص مکمل اصل اینه که

مکمل وی رو درون یک لیوان پر آب بریزید.اگر پودر روی آب بمونه پس اصل یا اورجینال است و اگر در آب حل شود نشانه تقلبی بودن آن است.

ممکن است پس از یک دوره مصرف مکمل تقلبی و آسیب های به وجود آمده، فرد کاملا نسبت به ورزش دلسرد شود . به منظور تنها چند درصد ارزان تر خریدن مکمل از بازار قاچاق و زیرزمینی ، به خودمون آسیب نزنیم . همانطور که دیدید بااین روش‌ها می‌توانید بدون داشتن لوازم و شرایط آزمایشگاهی، مکمل اصل را از تقلبی تشخیص بدهید و گول سودجویان رو نخورید.

ساده ترین راه تشخیص مکمل اصل از تقلبی چیست؟

مقداری از مکمل را کف دست ریخته و کمی نمناک کنید تا چسبندگی فوق‌العاده ایجاد کرده و پودر با مالش دست به شکل گلوله گلوله درآید.

پروتئین وی اصل را چگونه تشخیص دهیم؟

مکمل وی رو درون یک لیوان پر آب بریزید.اگر پودر روی آب بمونه پس اصل یا اورجینال است و اگر در آب حل شود نشانه تقلبی بودن آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا