چاکرامدیتیشن

چگونه با مدیتیشن چاکرای ریشه را پاکسازی کنیم؟

چاکراها اساساً مراکز انرژی در بدن ما هستند. کلمه چاکرا از زبان سانسکریت گرفته شده و به معنای چرخ یا گرداب است. چاکراها مراکز مختلف انرژی در بدن هستند ، که به جنبه های مختلف ذهن ، بدن و روح مرتبط هستند.در مقاله آشنایی کامل با هفت چاکرای اصلی بدن ، به طور مختصر درباره چاکراها صحبت کردیم. آکادمی فیتنس قصد دارد در این مقاله شما را با نخستین چاکرا یعنی چاکرای ریشه و پاکسازی آن آشنا کند.

اولین چاکرا ، چاکرای ریشه است. وقتی این چاکرا مسدود میشود ، می تواند منجر به احساس ناامنی شود. مراقبه چاکرای ریشه می تواند ابزاری قدرتمند برای باز نگه داشتن جریان انرژی چاکرای ریشه شما باشد.

این چاکرا پایه و اساس شماست و نشان دهنده ارتباط شما با زمین است. چاکرای ریشه در طبیعت ، همانند خاکی است که بذرها در آن کاشته می شوند.

چاکرای ریشه در ناحیه پرینه ، در امتداد سه مهره اول قرار دارد و تا پایین پا گسترش می یابد.

وقتی چاکرای نخست باز است ، شما در بدن و در محیط فیزیکی خود احساس امنیت می کنید.اگر چاکرای ریشه مسدود باشد ، ممکن است به طور مداوم در معرض خطر باشید. استرس و اضطراب بیشتری خواهید داشت و بیشتر در معرض عصبانیت و گیر افتادن در الگوهای تفکر منفی هستید.

اگر هر یک از این مشکلات را تجربه می کنید ، ارزش دارد که به جستجوی این چاکرا بپردازید. مدیتیشن راهی عالی برای باز کردن چاکرای ریشه ای شماست. مدیتیشن ها برای باز کردن چاکرای ریشه ای شما بسیار مفید هستند زیرا باعث بهبودی در جسم و سلامت روانی می شوند.

چاکرای ریشه

پاکسازی چاکرای ریشه با مدیتیشن

یک فضای راحت را شناسایی کنید

مکانی آرام برای استراحت و مدیتیشن۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای پیدا کنید. می توانید از مدیتیشن موسیقی یا مدیتیشن حمام صوتی بهره ببرید. اگر تازه کار هستید بهبود صدا ، راهی زیبا برای آرامش ذهن شما است. صدا دارای فرکانس خاصی است که باعث بهبودی هر چاکرا می شود.

در موقعیت راحتی قرار بگیرید

شما می توانید دراز بکشید یا در وضعیت راحتی روی زمین بنشینید. می توانید صاف در حالی که ستون فقرات مستقیم است ، بنشینید. نشستن روی زمین یک روش عالی است، زیرا شما می توانید زمین و تکیه گاه را احساس کنید – این به چاکرای نخست شما کمک می کند.

توجه خود را متمرکز کنید


چشمان خود را ببندید و دستان خود را در حالت نماز قرار دهید و انگشتان خود را به سمت بالا نشان دهید. انگشتان شست را لمس کنید و چاکرای قلب را در وسط سینه خود حس کنید.

تمام توجه خود را به فضای بین کف دست متمرکز کنید. ما این را چاکرای نخل می نامیم – ارتعاشی که روی انگشت وسط تمرکز می کند. افکاری که به سراغتان می آید را به آرامی کنار بزنید و مجدداً روی فضای بین کف دست ها تمرکز کنید. حالا نفس عمیق خود بکشید و نفس خود را آرام بیرون دهید.

چاکراها را تجسم کنید

هر چاکرا را از ریشه تا چاکرای تاج را تجسم کنید ، و در حین انجام این کار ، انرژی عبوری از هر چاکرا را به تصویر بکشید. به هر چاکرا توجه کنید و بر روی آن تمرکز کنید تا زمانی که ببینید انرژی از آن عبور می کند. برای هر چاکرا، چند دقیقه زمان لازم است. تا رسیدن به چاکرای تاج ، باید یک تصویر ذهنی واضح از انرژی مثبتی داشته باشید که در بدن شما جریان دارد. می توانید رنگ هر هفت چاکرای اصلی را تجسم کنید.

همانطور که می دانید عنصر ریشه چاکرای اول قرمز است ، درخشش قرمز را در پایه ستون فقرات خود احساس کنید. این درخشش خیلی آرام گسترش می یابد و موجب می شود کل منطقه گرم و آرام شود. ۵ دقیقه در این حالت استراحت کنید.

وقتی چاکرای ریشه شما باز باشد ، به شما اجازه می دهد تا انرژی از همه چاکراها عبور کرده و به چاکرای تاج برسد و احساس امنیت بیشتری کند.

پاکسازی چاکرای ریشه

رژیم غذایی برای پاکسازی چاکرای ریشه

رژیم غذایی سالم به باز نگه داشتن چاکراها بسیار کمک می کند. کاهش میزان نمک ، شکر و چربیهای اشباع و افزایش میزان مصرف میوه و سبزیجات ، برای پاکسازی چاکراها لازم است.
غذاهایی وجود دارد که با چاکرای ریشه در ارتباط هستند. هر چیز ارگانیک و طبیعی گزینه ای عالی برای چاکرای ریشه است.
غذاهای سرشار از پروتئین به شما کمک می کند که زمین شما را تقویت کند ، که این موجب تقویت قدرت عاطفی می شود. غذاهایی مثل لوبیا ، نخود سبز ، اسفناج و بادام مفید هستند.
به دلیل وجود رنگ قرمز چاکرای اول غذاهای قرمز رنگ بر این چاکرا تأثیر می گذارد. غذاهای سرشار از ویتامین C مثل توت فرنگی ، گیلاس ، گوجه فرنگی و فلفل قرمز
همچنین به دلیل ارتباط این چاکرا به ریشه،سبزیجات ریشه ای مانند چغندر ، سیر و سیب زمینی ، موثر است. 

آموزش و تمرینات پاکسازی چاکرا -تمرینات هفت چاکرا

منبع

سنگ چاکرای ریشه چیست؟

سنگ جاسپر سنگ نوسان و استقامت است، سنگ عقیق،سنگ خون یا یشم خطایی،کوارتز دودی،هماتیت،عقیق سیاه و گارنت

رژیم غذایی برای پاکسازی چاکرای ریشه کدام است؟

میوه و سبزیجات، لوبیا ، نخود سبز ، اسفناج و بادام و غذاهای سرشار از ویتامین C مثل توت فرنگی ، گیلاس ، گوجه فرنگی و فلفل قرمز

‫2 دیدگاه ها

  1. فقط میخوام قدردان زحماتتان باشم برای اطلاعات مفید، سپاس سپاس سپاس
    خسته نباشید 🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا