چاکرامدیتیشن

چشم سوم|۱۰ نکته برای فعال کردن چشم سوم

چشم سوم یا چاکرای ششم شما که بین ابروهای شما قرار دارد.

گفته می شود که چشم سوم دروازه ای بین انسان ها و قلمرو معنوی است که با باز شدن ، به حالت آگاهی بالاتر دسترسی پیدا می کند. این چاکرا به شما کمک می کند تا به روشی جدید به شهود خود بپردازید. با پاکسازی چشم سوم شما می توانید همه چیز را درک کنید. چشم سوم باز فرد را باهوش تر و هماهنگ تر با برنامه جهان می کند و همچنین توانایی های شهودی ، تله پاتیک و روانی را افزایش می دهد.

در مقالات قبل درباره چاکراها صحبت کردیم. در این مقاله درباره چشم سوم بیشتر میخوانیم.

اریکا ماتلوک می گوید: “چشم سوم یک مرکز پرانرژی یا چاکرا است.”

“اگرچه این چاکرا یک ساختار فیزیکی واقعی نیست ، اما با غدد صنوبری و هیپوفیز در مغز مرتبط است و روی پیشانی بین ابروها قرار دارد.”

عملکرد چشم سوم چیست؟

این چاکرا برای دستیابی به وضوح ، شهود و آینده نگری است. چاکرای ششم به ما توانایی دیدن فراتر از آنچه را که در آن لحظه از نظر جسمی است ، می دهد. روانشناسان به طور معمول چاکراهای چشم سوم بسیار پیشرفته ای دارند.

باز کردن چشم سوم چیزی نیست که شما بتوانید در یک زمان کوتاه انجام دهید، برای این کار زمان لازم است.

قبل از باز کردن چاکرا ، باید پنج چاکرای اول را فعال کنید. در واقع ، باز کردن چشم سوم قبل از ۵ چاکراهای اول، می تواند منجر به یک بحران معنوی شود، که اغلب به عنوان روان پریشی شناخته می شود.

به عبارت دیگر ، اگر هدف نهایی شما باز کردن این چاکرا است ، وقت آن است که در رفع انسداد و تعادل سایر چاکراهای خود تلاش کنید. در این راه باید صبور باشید.

باز شدن چشم سوم

آیا می خواهید بدانید که چگونه چشم سوم خود را باز کنید؟

۱به آرزوهای خود توجه کنید
رویاها می توانند گیج کننده ، گمراه کننده ، شگفت انگیز و ترسناک باشند – اما هر روز صبح که مغزتان فعال است ، آنها را کنار نگذارید. برای باز کردن چشم سوم به آنها کمک کنید. به رویاهای خود توجه کنید. آنها را یادداشت کنید ، به یاد بیاورید و به آنها گوش فرا دهید.

۲مراقبه خود را بین ابروهای خود متمرکز کنید
اگر می خواهید چشم سوم خود را باز کنید ، مدیتیشن می تواند تا حدودی به آن کمک کند. ماتلوک می گوید: “در مراقبه توجه خود را به نقطه بین ابروها معطوف کنید و به سادگی مشاهده کنید که چه تصاویر یا افکاری بوجود می آیند.”

۳-تنفس را تمرین کنید
نفس کشیدن ابزاری عالی برای استفاده در زندگی روزمره است ، اما به خصوص در باز کردن این چاکرا مفید است. ماتلاک می گوید: “انواع تنفس وجود دارد ، اما کار تنفسی هولوتروپیک به ویژه برای باز کردن چاکرای ششم مناسب است.”

۴یوگای کندالینی را تمرین کنید
اگر هنوز یوگای کوندالینی را امتحان نکرده اید ، دنبال آن بروید. تمرین فوق العاده معنوی (و غالباً شدید) یوگا برای باز کردن چشم سوم شما بسیار مناسب است. ماتلوک پیشنهاد می کند: “وقتی یوگا کندالینی را تمرین می کنید، روی غده های هیپوفیز یا کاج تمرکز داشته باشید.”

۵تمرینات یوگا را منظم انجام دهید
کلر گریو ، متخصص بین المللی یوگا ، می گوید: “یکی از موضوعات مورد علاقه من برای فعال کردن چاکرای ششم ژست کودک است ، در حالی که پیشانی شما به زمین فشار می آورد.” “تمرکز ، توجه و انرژی خود را وارد چاکرا کنید. ۲ تا ۵ دقیقه اینجا بمانید ، نفس عمیق بکشید و دنیای خود را تجسم کنید.

۶-رژیم غذایی مغذی داشته باشید
انتخاب های غذایی شما برای تراز بندی چاکرا فوق العاده مهم است. گریو می گوید: “گزینه های غذایی شما انرژی شما را کنترل می کنند.” “افزودن مجموعه ای از مواد غذایی بنفش ، مانند توت سیاه ، بلوبری ، انگور ، بادمجان ، کلم بنفش ، سیب زمینی شیرین بنفش و کلم بنفش به رژیم غذایی شما چشم سوم شما را تقویت و متعادل می کند.”

وی همچنین خاطرنشان کرد: غذاهایی مانند کلرلا ، اسپیرولینا ، جلبک های سبز آبی ، سرکه سیب خام ، کلروفیل ، گشنیز ، کاکائو خام ، توت و ویتامین D به شما در سم زدایی غده صنوبری کمک می کند.

۷-استفاده از روغنهای اساسی را شروع کنید
رایحه هایی مانند اسطوخودوس ، چوب صندل ، کندر ، مریم گلی سفید و کاج می توانند به آرامی غده صنوبری را تحریک کنند. ” “از روغنهای اساسی در حمام استفاده کنید.”

۸با کریستال ها مراقبه کنید
کریستال ها یک وسیله معنوی عالی برای چاکراها هستند – به ویژه هنگامی که چاکرای ششم خود را باز می کنید. سعی کنید کریستال را روی چشم سوم خود قرار دهید زیرا در وضعیت راحتی قرار می گیرید و تمرکز خود را به به دست می آورید.هر چیزی در قلمرو بنفش است، مانند آمتیست ، لاجورد ، یاقوت کبود آبی یا بنفش ، تورمالین بنفش یا رودونیت ، چشم سوم شما را بیدار و فعال می کند.”

۹ضربه بزنید
شاید شما برای کمک به کنار آمدن با استرس و اضطراب از ضربه زدن استفاده کرده باشید. خوب ، این تمرین همچنین یک استراتژی عالی برای باز کردن چشم سوم است. استاد ارشد ریکی می گوید: “سعی کنید به آرامی بر پیشانی که چشم سوم قرار دارد ضربه بزنید و غدد صنوبری و هیپوفیز خود را با ارسال امواج نور و لرزش فعال کنید.”

۱۰-از بهبود صدا استفاده کنید
آیا تا به حال در حمام صوتی شرکت کرده اید؟ از قدرت بهبود صدا آگاهی دارید؟ صدا برای باز کردن این چاکرا عالی است. استفاده از کمک کننده های بهبود صدا یا تقویت کننده صدا در مراقبه شما را به حالت تتا می رساند. این یک روش عالی برای کمک به باز کردن چشم سوم است.

چگونه چشم سوم خود را باز کنید

فعال سازی چشم سوم با آینه

برای این کار شما نیاز به تمرین دارید. یکی از این تمرینات عالی برای باز شدن چشم سوم استفاده از آینه است. مکان آرام و دیوار ساده ای که در مقابلش بنشینید را انتخاب کنید.

آینه را رو به روی خودتان قرار دهید و روی مردمک چشم تان تمرکز کنید. بعد از تمرین و تکرار زیاد متوجه می شوید که تصویر چهره در آینه کم کم تغییر کرده و به هم می ریزد.

شاید تصویر سیاه شود. حتی ممکن است در ادامه چهره دیگری را ببینید. همه اینها نشان دهنده باز شدن چشم سوم است.

علائم چشم سوم چیست؟

۱۱ علامت که نشان می دهد چشم سوم شما در حال باز شدن است.

احساس فشار بین ابروها

این اولین نشانه باز شدن چشم سوم شماست. در ابتدا ممکن است گیج کننده باشد ، خصوصاً وقتی احساس فشار شدیدتر می شود ، گویی کسی شما را لمس می کند ، اما جای نگرانی وجود ندارد.

سردردهای مکرر

شما ممکن است سردردها را اغلب تجربه کنید، در ابتدا ممکن است هر از چند گاهی اتفاق بیفتد و ممکن است خفیف باشد ، اما به تدریج هم تعداد و هم شدت آنها افزایش می یابد. این به این دلیل است که انرژی کوندالینی شما در تلاش است تا مراحل نهایی باز کردن چشم سوم شما را فعال کند. در این مدت انرژی کندالینی شما در حال افزایش است و در نزدیکی غده صنوبری و چاکرای چشم سوم جمع می شود. هنگامی که چشم سوم شما باز می شود ، به این معنی است که شما کاملاً بیدار شده اید و انرژی کوندالینی شما جای خود را در چاکرای چشم سوم گرفته است. این سردردها جای نگرانی نیست و می توان آنها را از طریق مدیتیشن و با استفاده از هر روش درمانی پرانرژی مانند ریکی تسکین داد.

افزایش شهود

شهود قصد دارد شما را به سمت انجام اقدامات صحیح و ملاقات با افراد مناسب راهنمایی کند که هدف شما کمک به پیشرفت در مسیر معنوی شماست.

شما در حال کسب توانایی های تلپاتیک هستید

با این توانایی شما متوجه خواهید شد که می دانید شخص دیگری به چه چیزی فکر می کند، آنها احتمالاً با اعمال و گفتار خود این موضوع را تأیید می کنند. همچنین وقتی شخصی به شما فکر می کند می توانید حس کنید و معمولاً حوادث به گونه ای پیش می روند که شما نیز اثبات حق با شما باشد. در ابتدا، این موارد ممکن است کمی شما را بترسانند ، اما شما به آنها عادت خواهید کرد و شروع به استفاده از توانایی های تله پاتیک خود به نفع خود خواهید کرد.

چشم بصیرت پیدا می کنید

قبل از اینکه یک رویداد مهم اتفاق بیفتد، قریب الوقوع بودن آن را حس می کنید.

به این ترتیب ، این توانایی به شما هشدار می دهد تا از رفتن به مکان های خاص که اتفاق فاجعه آمیزی رخ خواهد داد یا حتی به برخی مسیرهایی که تأثیر مثبتی روی شما دارند ، کشیده شوید.

بسیار مهم است که شما این چشم اندازها را جدی بگیرید؛ زیرا هدف آنها نگه داشتن شما و اقدامات شما در برنامه الهی است.

رویاهای شفاف و مشخص را می بینید

رویاهای شما بیش از هر زمان دیگری روشن می شوند و حاوی پیام هایی از فرشتگان و روح راهنمای شما هستند.

این رویاها می توانند در مورد برخی از وقایع گذشته باشند که باید حل شوند یا حتی دردهای عاطفی باشند که باید برای بهبود وضعیت شما التیام یابند و یا پیام هایی در مورد آنچه آینده برای شما انتظار می کشد. در هر صورت ، بهتر است بعد از هر رویا اقدام کنید.

هنگامی که رویای شما در مورد افرادی است که قرار است با آنها ملاقات کنید یا در مورد حوادثی است که قرار است اتفاق بیفتد ، سعی کنید با رفتن در مکان های مشخص شده آن رویدادها را تسهیل کنید یا به دنبال فرد مورد نظر بگردید.

شما نسبت به آنچه می خورید هوشیارتر می شوید

غذا انرژی است و دارای ارتعاش خاصی است. هنگامی که چشم سوم شما باز می شود ، شما نسبت به این ارتعاشات حساس تر می شوید.

بدن شما فرایند متعادل سازی و تنظیم مجدد ارتعاشات خود را طی می کند. بنابراین ، تغییرات ناگهانی در نحوه غذا خوردن ایجاد می شود.

به عنوان مثال ، ممکن است با خوردن گوشت دست و پنجه نرم کنید ، زیرا ترس و دردی را که حیوان قبل از کشته شدن احساس کرده است ، را احساس می کنید.

تغییر دیگری که می تواند رخ دهد این است که شما ممکن است بیشتر نیاز به خوردن غذاهای طبیعی و غیر فرآوری شده احساس کنید.

این روش برای فیلتر کردن غذاهایی است که باعث آسیب رساندن به بدن شما در سطح فیزیکی و انرژی می شود، از سوی دیگر شما را مجبور به انتخاب غذاهایی می کند که برای شما مفید است و ارتعاشات شما را بالا می برند.

شما همه هماهنگی های زندگی خود را می بینید

هنگامی که چشم سوم شما باز می شود ، می فهمید که چیزی به نام تصادف وجود ندارد ، زیرا جهان همیشه برنامه ای دارد که به روشی خاص آشکار می شود.

شما شروع به درک این می کنید که افراد خاصی در زندگی شما ظاهر می شوند یا اتفاقات خاصی دقیقاً در زمان مناسب رخ می دهد تا شما را در مسیر معنوی خود راهنمایی کند.

هنگامی که سفر معنوی خود را آغاز کردید ، از این همزمانی ها آگاه خواهید شد و معنای آنها را خواهید فهمید.

منظور از همزمانی این است که درک عمیق تری از زندگی به شما بدهند و به شما نشان دهند که همه چیز مطابق با برنامه الهی و به سود بیشتر شما اتفاق می افتد.

افزایش حساسیت به نور و صدا

وقتی چشم سوم شما شروع به باز شدن کرد ، نسبت به نور و صدا حساسیت بیشتری پیدا می کنید.

ممکن است از رفتن به مکانهایی با موسیقی بسیار بلند یا چراغهای بسیار روشن خودداری کنید زیرا تحمل آنها برای شما دشوار است. همچنین ، ممکن است برخی از رنگها از قبل روشن تر دیده شوند و یا طیف وسیع تری از رنگها را ببینید.

این به دلیل این واقعیت است که هوشیاری شما در حال گسترش است و شما می توانید در بعد جسمی و روحی مفهوم بیشتری درک کنید.

دیدن چراغ ها ، اشکال هندسی و الگوها هنگام بسته بودن چشمان شما

اگر چشمان خود را ببندید و به سمت بالا نگاه کنید ، به احتمال زیاد نورهای قدرتمند و انواع اشکال هندسی و الگوهای پیچیده را مشاهده خواهید کرد.

رایج ترین رنگ هایی که مردم می بینند آبی ، نیلی و سفید است.

این چراغ ها و تصاویر به طور مداوم تغییر می کنند و الگوهای جذاب و جدیدی ظاهر می شوند که معمولاً مانع از خواب راحت شما می شوند.

به دنبال هدف زندگی بالاتر

با چشم سوم توانایی های شهودی ، تله پاتیک و بصیرت را افزایش می دهید ، شما نیاز به زندگی معنادارتر را احساس می کنید. یعنی تمایل به ایجاد زندگی را احساس خواهید کرد که در آن به اهداف والای خود برسید. همه روح ها با یک رسالت الهی در زمین تجسم می یابند و هرچه روح بالاتر باشد ، دعوت بالاتر می رود.

چشم سوم شما را وادار می کند که شروع به ایجاد تغییر کنید.

بنابراین ، سعی خواهید کرد روابط معنادارتری برقرار کنید و اشتیاق خود را برای آنچه واقعاً برای شما مهم است اختصاص دهید.

به عنوان مثال ، اگر همیشه احساس می کردید که می خواهید نویسنده شوید، اکنون به سمت این هدف می روید.

علائم چشم سوم

چشم سوم را با شمع باز کنید

راه های زیادی برای باز کردن چشم سوم وجود دارد. اما توقع نداشته باشید یک شبه اتفاق بیفتد. یکی دیگر از راه های باز کردن چشم سوم تمرکز روی اشیای مختلف است. شمع یکی از اونهاست. با نگاه کردن به شمع و تمرکز روی آن چاکرای ششم یا چشم سوم را باز می کند.

شمع را در فاصله نیم متری از چشم بگذارید. به آرامی به شمع نگاه کنید اما به خودتان فشار نیاورید.

ممکن است با نگاه کردن به شمع چشم تان خیس شود. این اشک برای چشم شما مفید است. این اشک ها سموم بدن را دفع می کند.

چشم سوم در اسلام

درباره چشم سوم در قرآن نیز گفته شده است. خداوند در آیه ۲۲ سوره قاف می فرماید: “تو در غلفت از این بودی پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد”

همانطور که می بینید منظور از این آیه پوششی است که مانع دید بیشتر شما می شود. پوششی که نمی گذارد گذشته و آینده را ببینید. اگر این پوشش برداشته شود، شما می توانید از گذشته و آینده خود به راحتی باخبر شود.

در واقع دو چشم انسان توانایی دیدن هر چیزی را ندارند و انسان با کمک چشم سوم میتواند همه چیز را ببیند. این با تقوا و اطاعت از خداوند طی مدتی طولانی به دست می آید و به انسان قدرت زیادی را میدهد.

منبع

چگونه چشم سوم را باز کنیم؟

به آرزوهای خود توجه کنید،یوگای کندالینی، تمرینات یوگا،رژیم غذایی و …

علائم چشم سوم چیست؟

احساس فشار بین ابروها،سردردهای مکرر،افزایش شهود،افزایش حساسیت به نور،رفتن به دنبال زندگی والاتر و …

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا