چشم سوم|۱۰ نکته برای فعال کردن چشم سوم

چشم سوم یا چاکرای ششم شما که بین ابروهای شما قرار دارد. این چاکرا به شما کمک می کند تا به روشی جدید به شهود خود بپردازید. با پاکسازی چشم سوم شما می توانید همه چیز را درک کنید.در مقالات قبل درباره چاکراها صحبت کردیم. در این مقاله آکادمی فیتنس درباره فعال کردن چشم سوم به شما می گوید.

اریکا ماتلوک می گوید: “چشم سوم یک مرکز پرانرژی یا چاکرا است.”

“اگرچه این چاکرا یک ساختار فیزیکی واقعی نیست ، اما با غدد صنوبری و هیپوفیز در مغز مرتبط است و روی پیشانی بین ابروها قرار دارد.”

عملکرد چشم سوم چیست؟

این چاکرا برای دستیابی به وضوح ، شهود و آینده نگری است. چاکرای ششم به ما توانایی دیدن فراتر از آنچه را که در آن لحظه از نظر جسمی است ، می دهد. روانشناسان به طور معمول چاکراهای چشم سوم بسیار پیشرفته ای دارند.

باز کردن چشم سوم چیزی نیست که شما بتوانید در یک زمان کوتاه انجام دهید، برای این کار زمان لازم است.

قبل از باز کردن چاکرا ، باید پنج چاکرای اول را فعال کنید. در واقع ، باز کردن چشم سوم قبل از ۵ چاکراهای اول، می تواند منجر به یک بحران معنوی شود، که اغلب به عنوان روان پریشی شناخته می شود.

به عبارت دیگر ، اگر هدف نهایی شما باز کردن این چاکرا است ، وقت آن است که در رفع انسداد و تعادل سایر چاکراهای خود تلاش کنید. در این راه باید صبور باشید.

چشم سوم

آیا می خواهید بدانید که چگونه چشم سوم خود را باز کنید؟

۱به آرزوهای خود توجه کنید
رویاها می توانند گیج کننده ، گمراه کننده ، شگفت انگیز و ترسناک باشند – اما هر روز صبح که مغزتان فعال است ، آنها را کنار نگذارید. برای باز کردن چشم سوم به آنها کمک کنید. به رویاهای خود توجه کنید. آنها را یادداشت کنید ، به یاد بیاورید و به آنها گوش فرا دهید.

۲مراقبه خود را بین ابروهای خود متمرکز کنید
اگر می خواهید چشم سوم خود را باز کنید ، مدیتیشن می تواند تا حدودی به آن کمک کند. ماتلوک می گوید: “در مراقبه توجه خود را به نقطه بین ابروها معطوف کنید و به سادگی مشاهده کنید که چه تصاویر یا افکاری بوجود می آیند.”

۳-تنفس را تمرین کنید
نفس کشیدن ابزاری عالی برای استفاده در زندگی روزمره است ، اما به خصوص در باز کردن این چاکرا مفید است. ماتلاک می گوید: “انواع تنفس وجود دارد ، اما کار تنفسی هولوتروپیک به ویژه برای باز کردن چاکرای ششم مناسب است.”

۴یوگای کوندالینی را تمرین کنید
اگر هنوز یوگای کوندالینی را امتحان نکرده اید ، دنبال آن بروید. تمرین فوق العاده معنوی (و غالباً شدید) یوگا برای باز کردن چشم سوم شما بسیار مناسب است. ماتلوک پیشنهاد می کند: “وقتی یوگا کوندالینی را تمرین می کنید، روی غده های هیپوفیز یا کاج تمرکز داشته باشید.”

چاکرای ششم

۵تمرینات یوگا را منظم انجام دهید
کلر گریو ، متخصص بین المللی یوگا ، می گوید: “یکی از موضوعات مورد علاقه من برای فعال کردن چاکرای ششم ژست کودک است ، در حالی که پیشانی شما به زمین فشار می آورد.” “تمرکز ، توجه و انرژی خود را وارد چاکرا کنید. ۲ تا ۵ دقیقه اینجا بمانید ، نفس عمیق بکشید و دنیای خود را تجسم کنید.

۶-رژیم غذایی مغذی داشته باشید
انتخاب های غذایی شما برای تراز بندی چاکرا فوق العاده مهم است. گریو می گوید: “گزینه های غذایی شما انرژی شما را کنترل می کنند.” “افزودن مجموعه ای از مواد غذایی بنفش ، مانند توت سیاه ، بلوبری ، انگور ، بادمجان ، کلم بنفش ، سیب زمینی شیرین بنفش و کلم بنفش به رژیم غذایی شما چشم سوم شما را تقویت و متعادل می کند.”

وی همچنین خاطرنشان کرد: غذاهایی مانند کلرلا ، اسپیرولینا ، جلبک های سبز آبی ، سرکه سیب خام ، کلروفیل ، گشنیز ، کاکائو خام ، توت و ویتامین D به شما در سم زدایی غده صنوبری کمک می کند.

۷-استفاده از روغنهای اساسی را شروع کنید
رایحه هایی مانند اسطوخودوس ، چوب صندل ، کندر ، مریم گلی سفید و کاج می توانند به آرامی غده صنوبری را تحریک کنند. ” “از روغنهای اساسی در حمام استفاده کنید.”

۸با کریستال ها مراقبه کنید
کریستال ها یک وسیله معنوی عالی برای چاکراها هستند – به ویژه هنگامی که چاکرای ششم خود را باز می کنید. سعی کنید کریستال را روی چشم سوم خود قرار دهید زیرا در وضعیت راحتی قرار می گیرید و تمرکز خود را به به دست می آورید.هر چیزی در قلمرو بنفش است، مانند آمتیست ، لاجورد ، یاقوت کبود آبی یا بنفش ، تورمالین بنفش یا رودونیت ، چشم سوم شما را بیدار و فعال می کند.”

۹ضربه بزنید
شاید شما برای کمک به کنار آمدن با استرس و اضطراب از ضربه زدن استفاده کرده باشید. خوب ، این تمرین همچنین یک استراتژی عالی برای باز کردن چشم سوم است. استاد ارشد ریکی می گوید: “سعی کنید به آرامی بر پیشانی که چشم سوم قرار دارد ضربه بزنید و غدد صنوبری و هیپوفیز خود را با ارسال امواج نور و لرزش فعال کنید.”

۱۰-از بهبود صدا استفاده کنید
آیا تا به حال در حمام صوتی شرکت کرده اید؟ از قدرت بهبود صدا آگاهی دارید؟ صدا برای باز کردن این چاکرا عالی است. استفاده از کمک کننده های بهبود صدا یا تقویت کننده صدا در مراقبه شما را به حالت تتا می رساند. این یک روش عالی برای کمک به باز کردن چشم سوم است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *