مدیتیشن

چگونه مهارت ذهن خوانی را به دست آوریم؟

توانایی خواندن ذهن مهارتیه که هر کسی می تونه با تمرین کافی اون رو یاد بگیره. ذهن خوانی فراتر از دانستن چیزیه که مردم می خوان بگن . خواندن ذهن یعنی درک واقعی افراد، حتی وقتی اونها چیز دیگه ای میگن. توانایی مطالعه افراد می تونه تأثیر زیادی در زندگی شخصی ، اجتماعی و کاری شما داشته باشه.

وقتی می تونید احساس شخص دیگه ای رو بفهمید یا متوجه بشید که به چی فکر می کنید ؛ می تونید نحوه برقراری ارتباط با اون رو تغییر بدید تا مطمئن بشید پیام رو به بهترین شکل دریافت می کنید.

در این مقاله از آکادمی فیتنس ، من نحوه خواندن ذهن مردم رو توضیح می دم تا بتونید در هر زمینه زندگی مزیت های خوندن ذهن رو کسب کنید.

خب آماده اید؟ قراره بریم ذهن افراد رو بخونیم…

برو بریم

به نظرتون لازمه ذهن خوانی رو یاد بگیریم؟

آموزش ذهن خوانی

ما به عنوان انسان هر روز سعی در خواندن ذهن داریم. ما احساسات و واکنش های دیگران رو حدس می زنیم و به طور مناسب پاسخ می دیم. معمولاً اگه کسی احساسات واقعی خودش رو نشان بده نیازی به این کار نیست . با این حال ، اگه کسی چهره پوکر خوبی داره، از کجا می تونیم بفهمیم؟

بریم تکنیک ها رو یاد بگیریم

در حالی که ما از نشانه های حالت چهره و زبان بدن برای خواندن ذهن به طور مداوم و بدون درک اون استفاده می کنیم ، مهارت ها و تکنیک های دیگه ای هم وجود داره که می تونیم برای عبور از موانع بیرونی و درک هرچی در اعماق ذهن دیگران رخ بده، استفاده کنیم.

ذهن خوانی
مدیتیشن خواندن ذهن

چگونه ذهن خوانی کنیم؟

صادقانه بگم ، برای خواندن ذهن ، مهارت های زیادی لازم نیست. مهارت های اصلی مورد نیاز شما تمرین و اعتماد به خودتونه.

این یه تمرینه که به وقت نیاز داره ، پس بدونید ما به چیزهای تجاری مثل توپ بلور ، کارت های پیشگویی یا لباس مخصوص احتیاجی نداریم. یادتون باشه هرکسی می تونه از سرنخی به ذهن دیگران برسه.

مهارت مهمی که حتی قبل از غواصی در ذهن باید به اون برسیم ، ذهن آگاهیست. یعنی چی؟ یعنی میشه از طریق یوگا یا مدیتیشن روی اون کار کرد. اینکه بتوانید ذهن خودتون رواز همه چیزهای دیگه پاک کنید ، برای تعیین دقیق افکار دیگران خیلی مهمه . داشتن یه مسیر روشن برای انرژی و افکار ، به ذهن و روح شما ورزش و انعطاف پذیری مناسب رو می ده و خواندن ذهن رو راحت تر می کنه.

ذهن خوانی در روانشناسی

Kiran Behara ، یه روانشناس مشهور در جهانه ، که مجموعه ای از نکات رو ارائه داده . ایشون چیزهایی رو گفتن که برای کمک به افراد مبتدی که میخوان خواندن ذهن رو یاد بگیرن ، طراحی شده . این نکات باعث پیشرفت سریع برای خواندن ذهن در خانواده و دوستان می شود چون اونها رو از قبل می شناسید، اما ممکنه کار با افراد کاملاً غریبه کمی بیشتر طول بکشه. نگران نباشید با تمرین می تونید خواندن ذهن رو برای همه افراد یاد بگیرید.

زمان تمرین صبر و شکیبایی داشته باشید و به یاد داشته باشید که به موقع و با تمرکز ، شما نیز می تونید هر آنچه در سر دیگران می گذره رو درک کنید.

بریم ببینیم این جناب روانشناس چی میگن

ذهن خوانی
ذهن خوانی
  1. روحیه خود را همیشه حفظ کنید
    تله پاتی مغزی اولین و مهمترین اصله. شما باید تلاش کنید ذهن باز داشته باشید. فراتر از ذهن ، باید روحیه ای باز داشته باشید. این یعنی انرژی تون رو به روی اطرافیان باز کنید و اون رو برای هر چیز دیگه ای که به لحظه فعلی خدمت نمی کنه ، ببندید . یعنی چی؟ یعنی شما باید در زمان حال، حاضر و آگاه باشید و انرژی صرف شده توسط آنچه در اطراف شماست رو بگیرید.

همانطور که در بالا گفتیم ، یوگا یا مدیتیشن روش های عالی برای تمرین این کار در ابتدای خواندن ذهنه. تنها ماندن در این لحظات برای حداکثر تمرکز بسیار مهمه.

  1. انتخاب یک شخص برای ذهن خواندن
    خب وقتشه یکی رو انتخاب کنیم. باید شخصی رو که دوست دارید بیشتر درباره اش بدونید، انتخاب کنید. واقعاً اون شخص رو همانطور که هست ببینید و از چهره ، ویژگی ها ، وضعیت بدن ، زبان بدن و هرگونه جزئیات دیگه ای که درباره اون می گیرید تصاویر ذهنی تهیه کنید.

در مرحله بعدی ، باید هر چه که دیدید تشخیص دهید.

در ذهن تون، دو تا ستون ترسیم کنید.

چیزهایی که واقعا می بینید و هرچی که نمی بینید . شخص رو از صندلی که در آن نشسته ، قهوه ای که می نوشنه و موارد اینجوری جدا کنید.

مطمئن باشید که روی اون تمرکز کردید . به این ترتیب ، می بینید که فقط انرژی تولیدی اونها رو دریافت می کنید . وگرنه ، ممکنه درک شما با انرژی یا حواس پرتی چیزهای دیگه کم شه.

  1. تمرکز خود را پیدا کنید
    با برقراری تماس چشمی می تونید تمرکزتون رو به دست بیارید. حدود ۱۵ ثانیه با اون شخص تماس چشمی داشته باشید. مهمه که این رو با توجه به وضعیت ارزیابی کنید . بعضی وقتا ارتباط چشمی طولانی مدت می تونه انرژی اونها رو مختل کنه.

بعد از تماس چشمی ، دور تر رو نگاه کنید. تصویری ذهنی از اون شخص ایجاد کنید. تمرکزتون رو بر این بگذارید که در آن ثانیه های ارتباط چشمی چه انرژی از اونها دریافت کردید. بگذارید افکار ، احساسات و عواطف اونها شما رو سرازیر کنه. این فرایند خواندن ذهن واقعی رو آغاز می کنه.

۴- گفتگو کنید و پذیرا باشید
در این مرحله ، شما آماده اید که اطلاعات بیشتری درباره اون شخص کشف کنید. در مورد چه چیزی باید صحبت کنید؟ خوب ، خیلی راحته… این صحبت ها با توجه به آنچه فکرها بلافاصله به ذهن شما هجوم میارن تعیین میشه. هرچی شما فکر می کنید ممکنه دقیقاً همون چیزی باشه که اونها فکر می کنند ، پس اجازه بدید مکالمه براساس شهود شما هدایت بشه.

از هرگونه افکاری که در این مرحله به ذهن شما خطور می کنه ، فرقی نمی کنه تاریک ، سبک ، ترسناک یا خوشامدگو ، استقبال کنید. به خودتون اجازه بدید اونها رو احساس کنه . به طرف مقابل هم اجازه بدید اونها رو احساس کنه. شرایط مکالمه ذهن رو باز بگذارید تا فرد مقابل در اشتراک گذاری با شما راحت باشه.

چیزهایی که در این زمان کشف میکنید ممکنه شما رو شوکه کنه ، اما شما باید هرچیزی که کشف میکنید پذیرا باشید. این می تونه هم برای شما و هم برای شخص مقابل آزاد باشه ، پس بگذارید روند مناسب رو طی کنه.

ذهن خوانی
ذهن خوانی

نکاتی برای بهبود توانایی خواندن ذهن افراد

هوش هیجانی خود را تقویت کنید

سعی کنید حدس بزنید که شخص مقابل چه احساسی داره. اغلب اوقات ، ما به عنوان انسان ، در تعیین احساساتمون مهارت زیادی نداریم. اگر اونها فکر می کنند که با احساسی که دارید در مسیر درستی قرار دارید ، می تونید دلیل این احساس رو بیشتر جستجو کنید.

مهارت های گوش دادن را توسعه دهید

شنونده ای شوید که به درک گوش می ده ، نه شنونده ای که به پاسخ گوش می ده. شخص مقابل به راحتی قادر به تشخیص تفاوته و اگر احساس خوبی از انرژی شما حس نکنه ، ارتباط تمام میشه. برای درک بیشتر، به جای صحبت کردن بیشتر گوش کنید.

به احساسات توجه کنید

همدلی در جهان ما از طریق انتخابه . همدلی در همه ما وجود داره . یکی از راه های سازگاری بهتر با همدلی خود با دیگران اینه که ابتدا به خودتون اجازه بدید احساسات تون رو تصدیق کنید. وقتی بتونید احساساتتون رو بپذیرید ، احساسات دیگران رو بهتر درک می کنید. همدلی به شناخت ما از دیگران و ذهن خوانی بسیار کمک می کنه.

ذهن خوانی به عنوان یک سفر

در حالی که خواندن ذهن کاریه که با تمرین میشه انجام داد ، اما تنها با صبر و فداکاری می تونید موفق بشید. وقتی که مهارت شما شروع به رشد کرد ، مراقب باشید از اون برای سواستفاده یا صدمه زدن به دیگران استفاده نکنید. این می تونه ابزاری باشه برای خیرخواهی و نباید اون رو برای اهداف اشتباه استفاده کرد.

بیاید از همین امروز شروع کنیم و با کمک مدیتیشن در این راه سریعتر پیش بریم. از خواندن ذهن نزدیکان شروع کنید و کم کم برید سراغ بقیه افراد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا